reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Przypadkowy link za 2019 dotyczący zachorowań na"zwykłą grypę" i ilości osób które przez nią zmarły. W Polsce. Tylko media nie mówią o tym od 3 miesięcy.
 
Oczywiście a propos korona nie jestem zdania, że należy się pchać w miejsca typu Chiny czy Włochy 😉 ale jak ktoś ładnie napisał "maseczki na twarz chronią przed koronawirusem tak jak stringi zakrywają du*ę". Nie możeny dać się zwariować.
 
Przypadkowy link za 2019 dotyczący zachorowań na"zwykłą grypę" i ilości osób które przez nią zmarły. W Polsce. Tylko media nie mówią o tym od 3 miesięcy.
I jak to się ma do 3 miesięcy odkąd panuje koronawirus? W ciągu nie całych 3 miesięcy zachorowało już ponad 100.000 osób z czego zmarlo 4 tys prawie. Grypa aż tylu nie zabiła tak szybko więc nie rozumiem tego porównania 🤷‍♀️
 
Plusem całej sytuacji jest fakt, że zyskujemy społeczeństwo znacznie bardziej wyedukowane i zwracające uwagę choćby na zasady higieny. Myślę, że dzięki temu spadnie zachorowalność też na grypę ;) tak przy okazji.
Jednak przyznam szczerze, że obawiam się koronawirusa znacznie bardziej niż grypy ze względu na nasz odmienny stan. Grypa jest groźna, ale jest już poznana. Rozmawiałam dziś o tej sytuacji z moim lekarzem. Badania kobiet ciężarnych zarażonych są bardzo ograniczone i dotyczą głównie trzeciego trymestru póki co, a pierwszy trymestr jak wiemy rządzi się swoimi prawami. Oczywiście nadmierna panika nie jest wskazana i nie ma wskazań do gromadzenia makaronu w ilościach hurtowych :)
Przypadkowy link za 2019 dotyczący zachorowań na"zwykłą grypę" i ilości osób które przez nią zmarły. W Polsce. Tylko media nie mówią o tym od 3 miesięcy.
 
Oczywiście a propos korona nie jestem zdania, że należy się pchać w miejsca typu Chiny czy Włochy 😉 ale jak ktoś ładnie napisał "maseczki na twarz chronią przed koronawirusem tak jak stringi zakrywają du*ę". Nie możeny dać się zwariować.
I owszem, nie ma się co dać zwariować ale gadanie, że grypa gorsza sprawia tylko, że ludzie to bagatelizują jeszcze bardziej i udają, że nic totalnie się nie dzieje. A dzieje się i ja srogo się obawiam o to co będzie dalej. Nie o siebie a o dzieci i starszych członków rodziny ☹ mi tak łatwo nie przejdzie przez gardło "zachorują to zachorują, będzie co ma być" jak to ciągle słyszę. Ja się akurat bardzo matwie o swoich bliskich i totalnie nie wiadomo nawet coozna by zrobić by im pomóc ☹️
 
reklama
Pytam o ilość zgonów z Europy bo to o grupie dotyczy samej Polski. Myslę, że gdyby zrobić statystykę ze swiata to też wyglądałoby to gorzej
 
Do góry