reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

Hej,
Chciałabym do Was dołączyć, ponieważ również zostanę październikową mamą:)mam 30 lat i to moje drugie dziecko. O ciąży dowiedziałam się pod koniec lutego i dziś jest 7+1. Co do THS, kilka dni przed wizytą u lekarza i z racji tego, że mam niedoczynność + hashimoto zrobiłam sobie badania na TSH i wyszło ponad 29! Szybka wizyta u endo i biorę euthyrox 150 (w przyszłym tygodniu robię kolejne badania i zobaczę, czy ta dawka wystarczy).
Ale mam do Was pytanie, czy macie dużą rozbieżność w wieku z OM oraz USG? W poniedziałek (02.03.2020) byłam u lekarza i według OM wiek ciąży to 9+3, zaś z USG: 6+4 (jest serduszko) :/niepokoi mnie to też, że 22 lutego byłam na pierwszej wizycie i tam USG wskazywało 5+6 i nie wiem, czy po prostu dziecko rozwija się w swoim tempie, czy jednak coś jest nie tak:/Ponadto okazało się, że po lewej stronie jest torbiel i w związku z tym, może są tu mamy, które także miały coś takiego w ciąży? Odczuwałyście ból? Bo czasami tak boli, że tragedia:/
Ja z kolei mam torbiel na prawym jajniku. Raczej sama nie zniknie i dr powiedział że albo laparoskopowo albo przy cc usunie.
 
reklama
Może masz tą torbiel bardzo dużą skoro ją odczuwasz? Ja mam ok 22mm. Zdaża się że coś zakłuje ale jest to raczej rzadko.
 
Hej,
Chciałabym do Was dołączyć, ponieważ również zostanę październikową mamą:)mam 30 lat i to moje drugie dziecko. O ciąży dowiedziałam się pod koniec lutego i dziś jest 7+1. Co do THS, kilka dni przed wizytą u lekarza i z racji tego, że mam niedoczynność + hashimoto zrobiłam sobie badania na TSH i wyszło ponad 29! Szybka wizyta u endo i biorę euthyrox 150 (w przyszłym tygodniu robię kolejne badania i zobaczę, czy ta dawka wystarczy).
Ale mam do Was pytanie, czy macie dużą rozbieżność w wieku z OM oraz USG? W poniedziałek (02.03.2020) byłam u lekarza i według OM wiek ciąży to 9+3, zaś z USG: 6+4 (jest serduszko) :/niepokoi mnie to też, że 22 lutego byłam na pierwszej wizycie i tam USG wskazywało 5+6 i nie wiem, czy po prostu dziecko rozwija się w swoim tempie, czy jednak coś jest nie tak:/Ponadto okazało się, że po lewej stronie jest torbiel i w związku z tym, może są tu mamy, które także miały coś takiego w ciąży? Odczuwałyście ból? Bo czasami tak boli, że tragedia:/
Hmm no duża rozbieżność wg OM i USG, ale skoro wg USG rozwija się prawidłowo, to nie martw się na zapas.

U mnie najpierw były 3 dni różnicy, teraz był 1 dzień, więc doktor powiedział, ze to tak niewielka różnica, że kierujemy się OM.

Co do bólów, to bolało mnie bardzo na 2 dni przed terminem @ liczonym jako 14 dni po przewidywanej przeze mnie owu wg objawów (bo normalnie powinnam mieć później kilka dni; w tym cyklu co się udało dostałam owu równo 14 dc i 14 dni później betę miałam niespełna 400 co było dla mnie szokiem). Potem po terminie pokłuwało ale tylko w 5 tygodniu (4+X). Od 6 tygodnia jest spokój, jak coś tam zakłuje to baardzo delikatnie i nie zwracam na to uwagi. Teraz kończymy 8 tydzień. Tydzień temu mieliśmy USG i wszystko OK :)

Wg mnie jak lekarz mówi, że rozwija się prawidłowo, to nie masz co się martwić na zapas :) Odpoczywaj ;*
 
jesteś o tyle w dobrej sytuacji ze mozesz isc na l4 jak cię w trabę robią.. chyba ze jeszcze nie chcesz w pracy mówić o ciąży [emoji4]
Ja sie wlasnie dzis dowiedzialam ze moj urlop szlag trafi. Kolezanka sie pochorowala a ta ktora na urlopie co miesiac w najgorszym okresie nie wiadomo czy zwolnienia se nie zalatwi. Jak jej w poniedziałek nie bedzie ide do kierowniczki i mowie co o tym mysle
 
Idź i nie daj się. Nie będziesz sama pracować za wszystkich.
Ja sie wlasnie dzis dowiedzialam ze moj urlop szlag trafi. Kolezanka sie pochorowala a ta ktora na urlopie co miesiac w najgorszym okresie nie wiadomo czy zwolnienia se nie zalatwi. Jak jej w poniedziałek nie bedzie ide do kierowniczki i mowie co o tym mysle
 
mi wychodzą wg usg 2 tyg roznicy nie wiem dlaczego.. ale jest szansa że maluszek nadrobi i te granice sie wyrównają :)
Hej,
Chciałabym do Was dołączyć, ponieważ również zostanę październikową mamą:)mam 30 lat i to moje drugie dziecko. O ciąży dowiedziałam się pod koniec lutego i dziś jest 7+1. Co do THS, kilka dni przed wizytą u lekarza i z racji tego, że mam niedoczynność + hashimoto zrobiłam sobie badania na TSH i wyszło ponad 29! Szybka wizyta u endo i biorę euthyrox 150 (w przyszłym tygodniu robię kolejne badania i zobaczę, czy ta dawka wystarczy).
Ale mam do Was pytanie, czy macie dużą rozbieżność w wieku z OM oraz USG? W poniedziałek (02.03.2020) byłam u lekarza i według OM wiek ciąży to 9+3, zaś z USG: 6+4 (jest serduszko) :/niepokoi mnie to też, że 22 lutego byłam na pierwszej wizycie i tam USG wskazywało 5+6 i nie wiem, czy po prostu dziecko rozwija się w swoim tempie, czy jednak coś jest nie tak:/Ponadto okazało się, że po lewej stronie jest torbiel i w związku z tym, może są tu mamy, które także miały coś takiego w ciąży? Odczuwałyście ból? Bo czasami tak boli, że tragedia:/
 
jesteś o tyle w dobrej sytuacji ze mozesz isc na l4 jak cię w trabę robią.. chyba ze jeszcze nie chcesz w pracy mówić o ciąży [emoji4]
Idź i nie daj się. Nie będziesz sama pracować za wszystkich.
Zobaczymy co bedzie w poniedzialek. Jesli tamta nie wroci to jesli mam zostac to albo mi daja osobe lub dwie do pomocy albo i ja ide na l4.
 
Wiadomo, czasem zdarza się, że dieta pomaga :) Ja miałam ten problem, że raczej już wcześniej odżywiałam się tak jak powinnam w hiperinsulinemii i PCOS i nie jadłam tego czego nie powinnam. Natomiast przy poważnych problemach hormonalnych niestety sama dieta nie pomoże... Ale może wspomóc leczenie:)
Ja chyba żadnego hormonu nie miałam ok, ale... Jadłam wszystko i niezbyt zdrowo [emoji849]
 
reklama
na dietach i tarczycy się nie znam bo wszystko zawsze w normie ale ryby to u mnie często.. w srode m7alam smażone pstrągi a dzus karpia w śmietanie z pieczarkami.. objadłam się i teraz zdycham [emoji23]
I pamiętaj o rybach!! XD dużo ryb miałam jeść-nienawidze ryb, mam odruch wymiotny na sam widok xD A usg robiłam przed wizytą u tego pierwszego, i mam tarczyce o połowę za mała i cały czas maleje. I to nadal nie było wyznacznikiem to przepisania mi leków. Przecież dieta czyni cuda [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Do góry