reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Też bardzo się martwiłam bo u mnie na wizycie we wtorek też było widać tylko pęcherzyk. To było 5+2. Podobno zarodek można dostrzec najwcześniej gdy pęcherzyk ma 8mm ale są kobiety u których dopiero przy 20mm się pokazuje. Ja czekam jeszcze tydzien i wierze że będzis ok.
 
reklama
Ja już pod gabinetem, ale jeszcze kilka osób przede mną. Dam znać ;)
@sówka91 o której masz dziś wizytę? Tak na marginesie - Pisałaś, że robisz doktorat. To nasza następna wspólna cecha. Tylko, że ja już po :)
No i ja też w każdej ciąży plamilam. Teraz póki co nie mam plamienia, ale przy każdej wizycie w toalecie jestem zestresowana...
Trzymam kciuki za [emoji3590] :)

Dziś jest więcej wizyt. Napiszecie dziewczyny na którą macie? [emoji846] Liczymy na sporo [emoji3590][emoji3590][emoji3590] [emoji846]
 
Jak będziesz w aptece to możesz poprosić zamiast clexan neoparin. Jest bardzo duza róznica w cenie. Na miesiąc clexan wychodzi ok 100 zł a Neoparin ok 10. Zależy jaka dawka. Ale w skali całej ciąży niemałe koszty się zrobią. Oczywiście co kto lubi o na ile go stać 😉
Ja mam pełnopłatnie, mimo tylu poronień, nie mam trombofilii, więc muszę płacić sto procent, czyli ponad 80 zł za opakowanie neoparinu.. masakra.. Ale już nie liczę pieniędzy, byle by było dobrze ☺️
 
Ja po wizycie wczorajszej . Wczoraj miałam 4+5 był widoczny tylko pecharzyk ciążowy 6.6mm . Bez zarodka 😕
Chciałam się dowiedzieć czy polipy znikły to mi powiedziała ze teraz polipami się nie zajmujemy tylko ciąża i nie będziemy zwracać na nie w ogóle uwagi i totalnie nawet się nie dowiedziałam czy je widać czy znikły zapytałam jeszcze raz to mi powiedziała ja ich nie widzę . Najważniejsza teraz jest moja ciąża a nie jakieś polipy.
Ale nie było widać zarodka ani ciałka żółtego 😞 co to znaczy ?
Kazała mi brać clexane heparyne w zastrzykach do brzucha całą ciążę plus 6tyg po porodzie
A trochę się tylko przylamalam zarodka nie było widać 😢
4 tyg to bardzo wcześnie na wizytę, bo na tym etapie można w ogóle nic nie zobaczyć na usg. Ja poszłam w 5 i był pęcherzyk 5mm, czego bardzo żałuję, ponieważ z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że najlepiej iść w 7 tyg ,aby uniknąć niepotrzebnego stresu. Pęcherzyk masz dobrze umiejscowiony, wiec tylko się cieszyć i dac czas ciąży, aby mogła się rozwinąć .
 
Ja mam pełnopłatnie, mimo tylu poronień, nie mam trombofilii, więc muszę płacić sto procent, czyli ponad 80 zł za opakowanie neoparinu.. masakra.. Ale już nie liczę pieniędzy, byle by było dobrze ☺
To masz nieludzkiego lekarza. Ja nie robiłam badań w kierunku zes.antyfosfolipidowego czy trombofilii a dostałam na ryczałt. Może znajdziesz lekarza którt będzie miał dla ciebie więcej serca. Z torbami pójdziesz na dłuższą metę. To jest 80 zł za 10 amp a na miesiąc musisz mieć 3razy tyle.
 
To masz nieludzkiego lekarza. Ja nie robiłam badań w kierunku zes.antyfosfolipidowego czy trombofilii a dostałam na ryczałt. Może znajdziesz lekarza którt będzie miał dla ciebie więcej serca. Z torbami pójdziesz na dłuższą metę. To jest 80 zł za 10 amp a na miesiąc musisz mieć 3razy tyle.
Chodzę do luxmedu z abonamentu, no i zdaje sobie sprawę, że są lekarze którzy przepisują na ryczałt, ale też wiem, że nie mam wskazań do tego, bo zdrowotnie się nie łapie pod żadne wskazanie.. W poprzedniej ciąży też miałam Clexane pełnopłatne za 120 zł za opakowanie, więc 500 zł miesięcznie wydawałam na leki wszystkie i witaminy.. Ale naprawdę tego nie liczę.. Mam lekarzy w rodzinie, więc może poproszę o recepty refundowane.. Póki co marzę tylko o tym, żeby ciąża rozwijała się prawidłowo, a reszta nie jest ważna..
 
Jak będziesz w aptece to możesz poprosić zamiast clexan neoparin. Jest bardzo duza róznica w cenie. Na miesiąc clexan wychodzi ok 100 zł a Neoparin ok 10. Zależy jaka dawka. Ale w skali całej ciąży niemałe koszty się zrobią. Oczywiście co kto lubi o na ile go stać 😉
Mam już receptę na clexane mieszkam w UK i to kosztuje tu 10sztuk 250zl czyli miesiąc 750zl . A w Polsce płaciłam za neoparin 115zl za 10sztuk i na miesiąc dałam 345zl ja mam receptę od prywatnego lekarza
 
reklama
Do góry