reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

U mnie 31+5 i do tej pory może 2 razy od początku stwardniał mi brzuch. Teraz w zaawansowanej ciąży ani razu. Szyjkę mam cały czas taką samą około 4 cm. Brzuch mam miękki, nie mam Braxtona-Hicksa ani nic 🤷🏼‍♀️ Ostatnio pobolewało mnie podbrzusze jak na @. Przestraszyłam się, bo to była pierwsza sytuacja taka. Wzięłam no spę i przeszło i póki co się nie powtórzyło :)
No mi te skurcze zaczęły się już w 25tc. Szyjka się skróciła z 45 na 33mm. Dostałam magnez i luteine, która biorę ciągle. Teraz szyjka miała 25 i myślę,że te twardnienia w większości właśnie z powodu tej szyjki. Chyba bym się nie martwiła , a wręcz cieszyla , gdyby było jak u Ciebie ;)
 
reklama
Jeszcze ma czas na przygotowanie😉 ja pamiętam że w pierwszej ciąży nie miałam tych skurczow Braxtona-Hicksa, albo przynajmiej nie myślałam że to one😂 a porod był taki ze cześć bóli porodowych przespalam.... zajechalam do szpitala jak już te skurcze były naprawdę silne i urodziłam godzinę później😉 także ciesz się puki możesz jeżeli nic nie odczuwasz😉
To mnie uspokoiłaś :D Dzięki :)
 
No mi te skurcze zaczęły się już w 25tc. Szyjka się skróciła z 45 na 33mm. Dostałam magnez i luteine, która biorę ciągle. Teraz szyjka miała 25 i myślę,że te twardnienia w większości właśnie z powodu tej szyjki. Chyba bym się nie martwiła , a wręcz cieszyla , gdyby było jak u Ciebie ;)
Bardzo możliwe, że to z tego powodu, albo na odwrót - szyjka skraca się stopniowo przez te skurcze, bo już wszystko przygotowuje się do porodu. Ale najlepiej zapytać się lekarza! Ja muszę z kolei podpytać się o większą dawkę magnezu, bo coraz częściej łapią mnie skurcze w usta, a ostatnio raz w łydkę w nocy co było straszne 😮
 
Bardzo możliwe, że to z tego powodu, albo na odwrót - szyjka skraca się stopniowo przez te skurcze, bo już wszystko przygotowuje się do porodu. Ale najlepiej zapytać się lekarza! Ja muszę z kolei podpytać się o większą dawkę magnezu, bo coraz częściej łapią mnie skurcze w usta, a ostatnio raz w łydkę w nocy co było straszne 😮
Ja biore 6 tabletek magne b6 a ty?
 
A właśnie. A propo bolących brzuszków. Bo mi się szyjka skróciła, na ostatniej wizycie miała 25mm. No i często mi brzuch twardnieje, generalnie nie wiem czy już teraz nie będzie taki twardawy cały czas , bo teraz najwięcej dzidzia rośnie. Ale prawie cały czas czuję ten brzuch, przy chodzeniu, przy siedzeniu, często mam wrażenie,że cały pobolewa jak na okres. Czy to normalne? Czy wrzucać sobie jakie scopolan lub nospe? Mam wizytę za dwa tygodnie i nie chce panikować i się wcześniej dobijać do lekarza. Jak jest u Was? Czujecie brzuchy? Ja dziś mam 33+4.
Mi też twardnieje a wczoraj bolał mnie na dole jak na okres ale dosyć mocno już też się wystraszyłam bo myślałam że mnie coś już bierze.Ja idę w środę do innego lekarza i zobaczymy co mi powie bo z moja lekarka nie mogę dojść do ładu ona nic kompletnie mi nie mówi źle trafiłam ale już jakoś do końca wytrzymam już jest końcówka. Jak inny lekarz mnie zbada to będę spokojniejsza 😊
 
reklama
Do góry