reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Ja też już 27 tydzień, po badaniu glukozą super, glukoza pyszna 😂👌🏻Nic mi nie dolegało a ostatnio jem sporo słodkiego więc się bałam cukrzycy, jednak wyniki idealne i wszystko super. Za to za 3 tygodnie zakładam pessar 😖 czy ma któraś z was? Czy zakładanie tego boli?
pozdrawiam mamusie 💋
 
Ja też już 27 tydzień, po badaniu glukozą super, glukoza pyszna 😂👌🏻Nic mi nie dolegało a ostatnio jem sporo słodkiego więc się bałam cukrzycy, jednak wyniki idealne i wszystko super. Za to za 3 tygodnie zakładam pessar 😖 czy ma któraś z was? Czy zakładanie tego boli?
pozdrawiam mamusie 💋
Polecam grupę Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze.
Tam dużo dziewczyn ma pessar lub szew
 
Polecam grupę Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze.
Tam dużo dziewczyn ma pessar lub szew
Dziękuje 💋
 
Super,że nie wyszla cukrzyca;) Ja robię badanie w przyszłym tygodniu i bardzo się boję, bo ciągle coś słodkiego szamię, tak mnie ciągnie.

A powiedz, bo bardzo mnie to ciekawi. Jaka masz długa szyjke,że chcą zakładać passer? Bo mi na ostatniej wizycie włączyła luteine, badała ta szyjke chyba 4 razy, za każdym razem inny pomiar, ale stwierdziła,że jest ogólnie ok 3cm. (Raz 3.14, raz 3.43, raz 2.9- mowila,że to zależy jak się przy badaniu przycisnie). Powiedziała,że mniej chodzić, więcej leżeć i tyle. Teraz mam wizytę dopiero 13tego
U mnie na połówkowych inny lekarz powiedział że jest 2,5 cm i mnie przestraszył. A u mojego ginekologa byłam wczoraj i też mnie długo badał, nawet kazał drugi raz się rozebrać bo miał wątpliwości i wyszło że szyjka ma 3,1 cm więc w sumie ok ale nacisnął mi lekko brzuch i skróciła się o dobrą polowe, tak te wody płodowe tam wchodziły takim lejkiem 🤯 więc jednak pobrał wymaz i kazał kupić pessar i zakładamy za 3 tyg. Stwierdził, że jak przyjdę za 3 tyg i będzie dużo krótsza to nie będzie czasu już na wymazy itd więc lepiej mieć wszystko gotowe na kolejną wizytę i dołożył nospę i luteinę dopichwowo. Jedynie do tej pory mi brzuch twardniał ale jestem szczupła i już widać jak mi dziecko się wypycha więc brałam dużo magnezu i było ok, a wczoraj rano na wizycie powiedział że to jednak nie dziecko bo już rano miałam twardy i że to źle więc dodał te leki. Jedynie pytałam 4 razy czy muszę leżeć plackiem i nie muszę, mam po prostu dużo odpoczywać, oszczędzać się, broń Boże dźwigać. Ale ja akurat się starałam od początku oszczędzać itd bo od 8 tygodnia miałam tego krwiaka ale się później wchłonął.
 
O kurczę. No to dobrze,że lekarz ma rękę na pulsie i wszystko dokładnie sprawdza. Mi też właśnie przed poprzednią wizyta jakos kilka dni w ciągu dnia zaczal brzuszek twardniec, moment się spinal, skała i puszczał. Też myślałam,że to dzidzia bo za dużego brzucha chyba nie mam. No ale lekarka,ze to za wcześnie na takie spinanie (To był 25tc). Dała mi luteine 100 po 2x1 i asmag forte 3x2 tabletki. Leżę więcej i rzeczywiście mniej się spina ten brzuszek. Wczoraj tylko mialam wrażenie,że znow częściej.
Trochę mnie pocieszylas tym,że nie kazał leżeć plackiem A oszczędzać się no i nie dźwigać. Bo mój mąż pracuje za granicą i ja w większości czasu jestem sama i nie mam opcji nic nie robienia.
Daj znac po następnej wizycie jak szyjka wygląda po lekach. A jak kazał Ci brać nospe? Przy każdym takim twardnieniu???
Luteinę i asmag tak jak tobie plus nospa 3x1. Dam znać na pewno 💋
I mnie też leżenie przeraża bo mąż do późna w pracy, mama trochę pomaga ale przy niej to chyba jeszcze więcej chodzę 🤪 Jak czytam że dziewczyny leżą plackiem i np czekają aż ktoś obiad poda to jestem przerażona i współczuje... położna do której jestem zapisana chciała mi wizytę w przyszłym tygodniu odwołać bo powiedziała że mam leżeć, ale to też starsza pani ... posłucham lekarza, a fajny artykuł o tym leżeniu ma też mama ginekolog na blogu.
 
reklama
Do góry