reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Mi mówiła że waga i wymiary idealne [emoji16]
Ja miałam wczoraj połôwkowe. Dzidzia w 21+0 miała 397g. Będzie dziewczynka - Basia[emoji2] szyjkę zmierzył na 30mm więc niby dłuższa, ale poczekam na wizytę u mojego giną prowadzącego to mi zrobi na swoim sprzęcie to będzie można porównać.
 
reklama
Cześć dziewczyny 😊
czasem zaglądałam co tu piszecie i w końcu założyłam konto bo to moja pierwsza ciąża i nic nie wiem 🤯 co z wyprawką, kiedy pakować torbę a poród to mnie wewnętrznie przeraża więc o nim nie myśle 🙈

Mam termin na 6 października(z połówkowych na 4), leci mi 24 tydzień, dopiero w zeszłym tygodniu byłam na połówkowych, chłopczyk wazy ok 630 gr (czy to dużo? 🤔) i mam szyjkę macicy 2,5 cm więc mam nie dźwigać i zero seksu, mój lekarz mi na ostatniej wizycie nic nie mówił, mam nadzieje że nie zaczęła się nagle skracać... na badanie krzywej cukrzycowej dopiero będę się wybierać.

Po krótce, U mnie długo wyczekiwany dzidziuś, mam w tym roku 28 lat 😵 Końcem października wycięli mi całą tarczycę po prawie 10 latach leczenia więc biorę letrox. Mimo tarczycy czuje się dobrze, przed ciążą ważyłam ok 48 kg przy 162 cm więc miałam niedowagę (przy operacji niecałe 46 kg) jest 6 miesiąc to przytyłam ok 6-7 kg.
W ciąży zero wymiotów, zachcianek. Piszecie o cukrzycy a ja dopiero od niedawna mam napady ochoty na słodkie🙈

pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie 💋
Cześć 🙂 miło że do nas dołączasz 🙂
 
Hej ;) nie wiem ile powinien dzidziuś ważyć w tym czasie ale moja na polowkowych w 22 tc wazyla ok 380g.
Szyjke mialam jakos 3.6 i lekarka mowila,ze bardzo ładna.
Ja mam termin na 7-8 października ;)
I w sumie mam jakieś 6.5kg na plusie ;) no i to moja druga ciąża, ale pierwsza była pozamaciczna. Mam 33 lata.
Też się zbieram do wyprawki, ale również jestem zielona w temacie ;)
A moja niunia w 20 tyg 335 gram🙂
 
A widzisz... a mi mój gin mówił ze 8h 🙂 co lekarz to opinia... 12h to wydaje mi sie strasznie dlugo bo później jeszcze 2 h podczas badania nie jesz to wychodz 14 h bez jedzenia, chyba bym tyle nie wytrzymała 🙂
Szczerze mówiąc ja nigdy nie trzymałam tych 12h tylko jadłam jak zwykle ale żeby nie było bardzo późno. Te 12h to na tablicach informacyjnych podają w przychodni😀
 
Ja mam potwierdzoną cukrzycę więc nie muszę robić krzywej bo to by nie miało sensu. Ty myśle że też nie musisz. Ja mam straszne parcie na wszystko czego nie wolno... dzisiaj troszkę sobie pozwoliłam, ale nie mierzyłem po tym cukru. Mi diabetolog powiedziała że nie można być na restrykcyjnej diecie. Masz zjeść porcje która ci się należy bo musisz dostarczać dziecku wszystkiego co mu trzeba np. Nie możesz nie jeść w ogóle ziemniaków, ryżu, kaszy, czy makaronu bo wtedy nie dostarczasz węglowodanów złożonych, które są potrzebne. Trzeba dbać żeby nie było ketonów w moczu. Jak taka porcja podwyższa ci za dużo cukier to insulina i liczenie wymienników węglowodanowych😒
Kurcze ale w piatek bylam na wizycie u gin. 21 tc 20+6 malutka wazyla 375g I lekarka pow.ze bardzo dobrze w sam raz a na moj spadek wagi pow.ze mam nadwage wiec nieszkodzi ale teraz pomalutku do przodu. Dobrze sie czuje tak jak jem I nie chodze glodna. Pewnie to tez ze wzgledu na moja wczesniejsza diete - skurczyl mi sie zoladek I przyzwyczailam sie. Staram sie dostarczac to co mi I dzidzi sluzy. Chociaz ostatnio zauwazam ze wieksza mam ochote na zakazane rzeczy 🤫
Nie wiem co o tym myslec...wiem ze hormony jeszcze bardziej podwyzszaja cukier ale jeszcze tyle tygodni przede mna. Ta insulina wieczorna tez mi nie bardzo pomaga tzn. Na ok.4 dni a pozniej znow za wysoki.
A ty jakie masz wyniki i w jakim przedzial masz sie miescic? SPACJA ty tez moglabys mi napisac? Ja mam miec ponizej 95 na czczo I ponizej 120 2h po posilku (mieszkam w belgii)
Spacja do Ciebie jeszcze mialabym probe czy moglabys mi takie z 2, 3 posilki podac jakie masz rozpisane? 🙏 bylabym wdzieczna
 
A widzisz... a mi mój gin mówił ze 8h 🙂 co lekarz to opinia... 12h to wydaje mi sie strasznie dlugo bo później jeszcze 2 h podczas badania nie jesz to wychodz 14 h bez jedzenia, chyba bym tyle nie wytrzymała 🙂

Ja codziennie 16h posty robilam 👌 0 18.30 jadalam ostatni posilek a zaczynalam dopiero nastepnego dnia o 10.30 I raz w tygodniu 42h 🤩 💪 I po porodzie I skonczeniu karmienia malej mam zamiar do tego wrocic 🙂
 
Kurcze ale w piatek bylam na wizycie u gin. 21 tc 20+6 malutka wazyla 375g I lekarka pow.ze bardzo dobrze w sam raz a na moj spadek wagi pow.ze mam nadwage wiec nieszkodzi ale teraz pomalutku do przodu. Dobrze sie czuje tak jak jem I nie chodze glodna. Pewnie to tez ze wzgledu na moja wczesniejsza diete - skurczyl mi sie zoladek I przyzwyczailam sie. Staram sie dostarczac to co mi I dzidzi sluzy. Chociaz ostatnio zauwazam ze wieksza mam ochote na zakazane rzeczy 🤫
Nie wiem co o tym myslec...wiem ze hormony jeszcze bardziej podwyzszaja cukier ale jeszcze tyle tygodni przede mna. Ta insulina wieczorna tez mi nie bardzo pomaga tzn. Na ok.4 dni a pozniej znow za wysoki.
A ty jakie masz wyniki i w jakim przedzial masz sie miescic? SPACJA ty tez moglabys mi napisac? Ja mam miec ponizej 95 na czczo I ponizej 120 2h po posilku (mieszkam w belgii)
Spacja do Ciebie jeszcze mialabym probe czy moglabys mi takie z 2, 3 posilki podac jakie masz rozpisane? 🙏 bylabym wdzieczna
Norma w Polsce jest na czczo do 92 a 1h po jedzeniu do 140 chociaż diabetolog mówi żeby najlepiej do 120. Polskie towarzystwo Diabetologów w Polsce nie mogą się zdecydować bo co pare lat zmieniają zdanie. Raz jest norma do 120 a raz do 140. Ja tam się tym tak mocno nie stresuje. Pilnuje cukrów na ile daje rade. W końcu każdy jest tylko człowiekiem. Cukry będą wzrastać. Ja ostatnio zwiększyłam insulinę na noc o 4 j i mam już 32 co jest w miarę dużo, ale ja mam największy problem z cukrami na czczo.
 
reklama
Cukier przede mną ale przyznam że w pierwszej ciąży miałam z tym badaniem przygody więc teraz się do obawiam. Zrobiło mi się mega słabo i zadzwoniłam do męża który na szczęście mógł przyjechać zabrał mnie do domu z przychodni gdzie usnelam i potem odwiozl mnie na kolejne pobranie 😖
 
Do góry