reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Cześć dziewczyny 😊
czasem zaglądałam co tu piszecie i w końcu założyłam konto bo to moja pierwsza ciąża i nic nie wiem 🤯 co z wyprawką, kiedy pakować torbę a poród to mnie wewnętrznie przeraża więc o nim nie myśle 🙈

Mam termin na 6 października(z połówkowych na 4), leci mi 24 tydzień, dopiero w zeszłym tygodniu byłam na połówkowych, chłopczyk wazy ok 630 gr (czy to dużo? 🤔) i mam szyjkę macicy 2,5 cm więc mam nie dźwigać i zero seksu, mój lekarz mi na ostatniej wizycie nic nie mówił, mam nadzieje że nie zaczęła się nagle skracać... na badanie krzywej cukrzycowej dopiero będę się wybierać.

Po krótce, U mnie długo wyczekiwany dzidziuś, mam w tym roku 28 lat 😵 Końcem października wycięli mi całą tarczycę po prawie 10 latach leczenia więc biorę letrox. Mimo tarczycy czuje się dobrze, przed ciążą ważyłam ok 48 kg przy 162 cm więc miałam niedowagę (przy operacji niecałe 46 kg) jest 6 miesiąc to przytyłam ok 6-7 kg.
W ciąży zero wymiotów, zachcianek. Piszecie o cukrzycy a ja dopiero od niedawna mam napady ochoty na słodkie🙈

pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie 💋
Witam, ja jestem w drugiej ciąży a i tak jestem przerażona porodem bo ostatni poród miałam 10 lat temu 😁😁 Więc się nie przejmuj hehe jak masz jakieś pytania to pisz śmiało zawsze ktoś z nas coś doradzi 😊😊😊
 
Mój na polowkowych w 20+5 ważył 397g
Hej ;) nie wiem ile powinien dzidziuś ważyć w tym czasie ale moja na polowkowych w 22 tc wazyla ok 380g.
Szyjke mialam jakos 3.6 i lekarka mowila,ze bardzo ładna.
Ja mam termin na 7-8 października ;)
I w sumie mam jakieś 6.5kg na plusie ;) no i to moja druga ciąża, ale pierwsza była pozamaciczna. Mam 33 lata.
Też się zbieram do wyprawki, ale również jestem zielona w temacie ;)
 
Powodzenia wszystkim ✊
Bananka8686 jak my mamy cukrzyce to mam nadzieje ze nie musimy isc dodatkowo na krzywa cukrowa? 🙏😖
A tak przy okazji to wczoraj bylam u endokrynolog I pow.mi ze za bardzo destrykcyjnie jem. Od ostatniej wizyty mam 1,5 kg mniej..problem w tym ze jak zjem jakiekolwiek weglowodany to cukier mi sporo skacze 😔 jedynie co moge to pieczywo chrupkie I czasami zjem owsianke ale to tez malutko. Powiedziala zebym chociaz troszke sprobowala dorzucic I zobaczymy jak wyniki a w czwartek zadzwonic do diabetologa
Ja mam potwierdzoną cukrzycę więc nie muszę robić krzywej bo to by nie miało sensu. Ty myśle że też nie musisz. Ja mam straszne parcie na wszystko czego nie wolno... dzisiaj troszkę sobie pozwoliłam, ale nie mierzyłem po tym cukru. Mi diabetolog powiedziała że nie można być na restrykcyjnej diecie. Masz zjeść porcje która ci się należy bo musisz dostarczać dziecku wszystkiego co mu trzeba np. Nie możesz nie jeść w ogóle ziemniaków, ryżu, kaszy, czy makaronu bo wtedy nie dostarczasz węglowodanów złożonych, które są potrzebne. Trzeba dbać żeby nie było ketonów w moczu. Jak taka porcja podwyższa ci za dużo cukier to insulina i liczenie wymienników węglowodanowych😒
 
Cześć dziewczyny 😊
czasem zaglądałam co tu piszecie i w końcu założyłam konto bo to moja pierwsza ciąża i nic nie wiem 🤯 co z wyprawką, kiedy pakować torbę a poród to mnie wewnętrznie przeraża więc o nim nie myśle 🙈

Mam termin na 6 października(z połówkowych na 4), leci mi 24 tydzień, dopiero w zeszłym tygodniu byłam na połówkowych, chłopczyk wazy ok 630 gr (czy to dużo? 🤔) i mam szyjkę macicy 2,5 cm więc mam nie dźwigać i zero seksu, mój lekarz mi na ostatniej wizycie nic nie mówił, mam nadzieje że nie zaczęła się nagle skracać... na badanie krzywej cukrzycowej dopiero będę się wybierać.

Po krótce, U mnie długo wyczekiwany dzidziuś, mam w tym roku 28 lat 😵 Końcem października wycięli mi całą tarczycę po prawie 10 latach leczenia więc biorę letrox. Mimo tarczycy czuje się dobrze, przed ciążą ważyłam ok 48 kg przy 162 cm więc miałam niedowagę (przy operacji niecałe 46 kg) jest 6 miesiąc to przytyłam ok 6-7 kg.
W ciąży zero wymiotów, zachcianek. Piszecie o cukrzycy a ja dopiero od niedawna mam napady ochoty na słodkie🙈

pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie 💋
Witamy😀 jeśli chodzi o wyprawkę to moim zdaniem prawie wszystko można kupić używane. Nie opłaca się przepłacać. Ja torbę pakuje około 30 tyg. Najpóźniej 33 bo zawsze rodzę szybciej. Też mam skróconą szyjkę (27mm w 18 tyg.) i mam się oszczędzać, dużo leżeć i bez seksu. Ważne żebyś nie dźwigała i długo nie siedziała czy chodziła. To kiepską masz historię z tą tarczycą... ja mam guzka, ale na szczęście niegroźny i poporodowe zapalenie tarczycy, ale wyniki na tą chwilę są dobre.
 
Ja mam potwierdzoną cukrzycę więc nie muszę robić krzywej bo to by nie miało sensu. Ty myśle że też nie musisz. Ja mam straszne parcie na wszystko czego nie wolno... dzisiaj troszkę sobie pozwoliłam, ale nie mierzyłem po tym cukru. Mi diabetolog powiedziała że nie można być na restrykcyjnej diecie. Masz zjeść porcje która ci się należy bo musisz dostarczać dziecku wszystkiego co mu trzeba np. Nie możesz nie jeść w ogóle ziemniaków, ryżu, kaszy, czy makaronu bo wtedy nie dostarczasz węglowodanów złożonych, które są potrzebne. Trzeba dbać żeby nie było ketonów w moczu. Jak taka porcja podwyższa ci za dużo cukier to insulina i liczenie wymienników węglowodanowych😒

Ja skorzystałam np. z pomocy dietetyka. Mam rozpisane 7 dni i je zapętlam.. mam wrażenie, że nawet jem więcej niż jadłam przed ciążą. Dieta jest bogata w produkty - nawet te potencjalnie podnoszące cukier - a nie podnoszą - dobrze połączone z białkiem i tłuszczem wydłużają proces i dzięki temu glukoza się trzyma. O tyle ta dieta jest restrykcyjna - że nie dojadam.. ale tak naprawdę nie muszę tez za bardzo bo to jest na 2400 kalorii... często ledwo to w siebie wciskam. No ale ja generalnie od początku wiedziałam, że nie dam rady tego tematu ogarnąć sama.
 
reklama
Ja skorzystałam np. z pomocy dietetyka. Mam rozpisane 7 dni i je zapętlam.. mam wrażenie, że nawet jem więcej niż jadłam przed ciążą. Dieta jest bogata w produkty - nawet te potencjalnie podnoszące cukier - a nie podnoszą - dobrze połączone z białkiem i tłuszczem wydłużają proces i dzięki temu glukoza się trzyma. O tyle ta dieta jest restrykcyjna - że nie dojadam.. ale tak naprawdę nie muszę tez za bardzo bo to jest na 2400 kalorii... często ledwo to w siebie wciskam. No ale ja generalnie od początku wiedziałam, że nie dam rady tego tematu ogarnąć sama.

Ja nigdy nie byłam w stanie trzymać się diet od dietetyka. Muszę mieć wolność wyboru. Ja kalorii nie liczę. Wystarczy mi że muszę pamiętać o cukrach a i tak jest przy tym dużo roboty. Przytyłam 1kg a w całej ciąży zamierzam przytyć 7kg tak jak w pierwszych dwôch😜
 
Do góry