reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Ja pierwsze ubranko miałam dziewczęce, bo miała być Oliwka,a okazało się, że to Oliwier 😂😂 Dziewczyny, mogę o coś zapytać? Miała lub ma któraś z Was czasami plamienia? Martwię się. Pierwsza ciąża była trudna, druga straciłam w 4 miesiącu...
Kochana ja z tych plamiacych w każdej ciąży (taka moja uroda).. Jeśli plamisz, to wypoczywaj ile możesz.. Musi być dobrze ☺️☺️!!!
 
reklama
Ja jestem szalona znaczy nie kupuje ciuszków no dobra jedne body kupiłam ale neutralne [emoji23] ale zapas pampersow i chusteczek robię juz mam z 3 duże kartony i duzy karton chusteczek... aha i mam jeszcze podgrzewacz do butelek bo to u mnie podstawa bo mam obawy co do tego czy uda mi sie karmić piersią...
To ja dziś leżąc stwierdziłam, że muszę kupić tylko monitor oddechu (może z nianią), torbę do wózka, no i fotelik dla starszaka (bo baza będzie potrzebna dla maluszka, a synek i tak już wyrasta z tego 9-18 powolutku) ☺️ Ciuszki mam (idealnie z porą roku, bo synek też z października), chyba że byłaby córeczka, to wiadomo, że coś tam bym dokupiła, ale też bez szaleństw, bo te malutkie ciuszki są w sumie uniwersalne bardzo 😉
 
Moja corcia po mamusi ogromna. Nawet w pewnym momencie chodziliśmy do endokrynologa bo cały czas na 3-10 centylu wzrostu. Ale ja jestem kurduplem i prawdopodobnie odziedziczyła ta cudowna cechę po mamusi
Moja córka prawie 13 lat i nadal poniżej 3 centyla. Zawsze muszę pokazywać książeczkę i wszystkie bilanse żeby się odczepili
 
Ja tez u siebie jak żmijeczka nie widzę powiększenia brzucha 11+5 nadal wazę 48. Przy córce pokazał mi się około 6 miesiąca.
Co do ubranek to szalałam jak to pierwiastka 🤦🏼‍♀️[emoji23] po wykonanym teście poleciałam na zakupy nie wiem w sumie po co kupiłam jakieś pierdoly typu Body kocyk smoczek co się podobało to brałam 🤷🏼‍♀️ i pierwsze ciuszki to 56 .
 
Ja jestem osobą wierzącą. Ale.... pracuje w przedszkolu terapeutycznym dla dzieci z zespołem downa autystami i jeszcze wieloma wieloma innymi chorobami czy zaburzeniami. Będąc na co dzień po 9 ponad godzin z tymi dziećmi (kocham je bardzo) i poznając ciężar tych rodziców naprawdę ale to naprawę nie wiem czy sama chciałbym i poradziłabym sobie z takim życiem. Te dzieciaki są niskofunkcjonujące. I jest im bardzo ciężko na tym świecie.
Droga koleżanko, z całym szacunkiem do Twojej jakże głębokiej wiary,ale ciężko mi się czyta Twój post. Mogę wręcz pokusić się o stwierdzenie, że moje serce krwawi. Bez względu na to,jakich słów użyła Ditta- zgadzając się z nią bądź też nie,to na pewno nie użyła slow zabić! Myślę, że jesteś bardzo przewrazliwiona osoba i bardzo nadinterpretujesz wszystkie posty z którymi się nie zgadzasz bądź które nie glaszcza Cię po główce. Nie mniej jednak uważam,że jestes w dużym błędzie nazywając terminacje zabojstwem. Każdy wybiera mniejsze zło i żadna decyzja nie jest prosta. Ale podejmując decyzję o urodzeniu chorego dziecka czyż nie wykazujesz się egoizmem?? Myślisz, że to poświęcenie? A co z nim będzie,jak umrzesz? Hospicjum...samotność...dla mnie jako dla przyszłej matki jest to nie wyobrażalna przyszłość dla mojego dziecka. Dlatego zastanów się dwa razy zanim będziesz przytaczala stanowisko księży i kościoła, bo jest to niestosowne. A forum powinno mieć charakter świecki, bez względu na to w co wierzysz i do kogo sie modlisz.
 
Moja córka prawie 13 lat i nadal poniżej 3 centyla. Zawsze muszę pokazywać książeczkę i wszystkie bilanse żeby się odczepili
To mój synek też z tych drobnych.. Tylko my z mężem wysocy, dziadkowie po 190 cm, my zawsze byliśmy w 90 centylu jak przeglądam książeczki zdrowia, więc sami się dziwimy, że synek mniejszy od rówieśników 😉 Ale może później śmignie 😁
 
reklama
Ja jestem osobą wietzącą. Ale.... pracuje w przedszkolu terapeutycznym dla dzieci z zespołem downa autystami i jeszcze wieloma wieloma innymi chorobami czy zaburzeniami. Będąc na co dzień po 9 ponad godzin z tymi dziećmi (kocham je bardzo) i poznając ciężar tych rodziców naprawdę ale to naprawę nie wiem czy sama chciałbym i poradziłabym sobie z takim życiem. Te dzieciaki są niskofunkcjonujące. I jest im bardzo ciężko na tym świecie.
Ale jest tak, że zespół Downa nie jest tak samo intensywny u wszystkich?? Nie wiem jak to nazwać.. Ale ostatnio widziałam w dzień dobry TVN grupkę dzieciaków, no i chłopak rzeczywiście miał problem z wypowiedziami itd., ale była tam taka dziewczyna, która po prostu przepięknie się wypowiadała i wydawała się całkowicie sprawna.. generalnie sama się wtedy zastanawialam jak to jest i od czego zależy..
 
Do góry