reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Nie da się.
Po prostu to Rossnę nie ma opcji mam dziecko i spodziewam się dziecka [emoji14] Urodzisz, dopiszesz drugie i wtedy powinno ci przysługiwać.
Druga opcja -zupełnie nowe konto na inne dane.

Dpbrze, że piszecie o prześcieradełkach. Niby zamawiane razem z materacem ale aż dzisiaj sprawdzě czy nieza ciasne.
Tatusiowie też moga założyć apke I też dostaja pieluszki. Mój niestety nie chce Sprzedac swoich danych za 13 zl ;)
 
reklama
Tatusiowie też moga założyć apke I też dostaja pieluszki. Mój niestety nie chce Sprzedac swoich danych za 13 zl ;)
Ja mojemu sama sprzedałam założyłam konto zrobiłam print screena jego karty wysłałam sobie mmsem i teraz mam dwie jak są promocje typu 2 + 2 to korzystam dwa razy ;) i więcej już zaoszczedzilam niż 13 zł [emoji16]
 
Nie wiem co się dzisiaj ze mną dzieje jestem jakaś upierdliwa i marudna, współczuje mojemu Mężowi. Już 3 dzień po odejściu czopa, przynajmniej tak mi się wydaje po raz pierwszy takie coś widziałam, a nadal nic się nie dzieje(38+3), w czwartek wizyta u gina, liczyłam, że coś się rozkręci w weekend, ale cisza.
 
Nie wiem co się dzisiaj ze mną dzieje jestem jakaś upierdliwa i marudna, współczuje mojemu Mężowi. Już 3 dzień po odejściu czopa, przynajmniej tak mi się wydaje po raz pierwszy takie coś widziałam, a nadal nic się nie dzieje(38+3), w czwartek wizyta u gina, liczyłam, że coś się rozkręci w weekend, ale cisza.
Upierdliwosc to nasz przywilej, tym bardziej na koncu. Teraz jeszcze zmiany pogody, cisnienia itd. Czop czopem a dzidzia moze jeszcze i tydzien siedzieć ;) pamietaj ze w koncu musi wyjsc. Wiele z nas chcialoby miec to juz za soba, ale nie masz specjalnie wplywu, no chyba ze bedziesz stosowac rozne metody na przespieszenie porodu :p
 
Upierdliwosc to nasz przywilej, tym bardziej na koncu. Teraz jeszcze zmiany pogody, cisnienia itd. Czop czopem a dzidzia moze jeszcze i tydzien siedzieć ;) pamietaj ze w koncu musi wyjsc. Wiele z nas chcialoby miec to juz za soba, ale nie masz specjalnie wplywu, no chyba ze bedziesz stosowac rozne metody na przespieszenie porodu :p
Po obiedzie przejdziemy się na dłuuugi spacer może coś ruszy. :p
 
Jestem już w domu. Wyspałam się porządnie. W szpitalu lipa ze spaniem, w sumie też nowe miejsce na mnie tak działało... Biorę leki i odpoczywam. Terminu mi nie wyznaczyli... weekend :p Muszę przyjść w tygodniu. Lekarz, którego mi polecają ma być we wtorek więc wtedy się przejdę. Obym się z nim jakoś konkretnie domówiła... oby nie za długo zwlekał... Muszę jeszcze do mojego podjechać żeby mi wystawił l4. Zdziwi się pewnie, że mnie jeszcze zobaczy ;) Gbs chyba muszę mu powiedzieć żeby mi zrobił, nie wiem czy potrzebnw do cc ale ostatnio przez to zamiesAnie nie wypisał mi skier.
 
Dzisiaj sobie uświadomiłam, że po porodzie bede musiała jeszcze załatwić macierzyski, a jestem zielona, nie wiem co gdzie i jak, znacie jakieś dobre strony gdzie są opisane wszystkie formalności?
 
Dzisiaj sobie uświadomiłam, że po porodzie bede musiała jeszcze załatwić macierzyski, a jestem zielona, nie wiem co gdzie i jak, znacie jakieś dobre strony gdzie są opisane wszystkie formalności?

Wystaraczy zadzwonić na infolinie ZUS i opisać sytuacje (czy pozostajesz w zatrudnieniu czy umowa kończy Ci się w dniu porodu) ja mogę opisać jak wyglada załatwianie macierzyńskiego kiedyś umowa się kończy ;
Zanosi się do pracodawcy wniosek ZAM, odpis lub ksero aktu urodzenia i tyle.
Księgowość wystawia jeszcze jeden dokument ( nie pamietam nazwy) i całość wyślą do ZUS.
 
reklama
Dzisiaj sobie uświadomiłam, że po porodzie bede musiała jeszcze załatwić macierzyski, a jestem zielona, nie wiem co gdzie i jak, znacie jakieś dobre strony gdzie są opisane wszystkie formalności?
Ja na umowie i u mnie zgłaszam księgowej, że urodziłam I już resztę ona ogarnia.
W poprzedniej ciąży wiem, że oryginał aktu urodzenia mąż jej zawoził i więcej obowiązków z mojej strony nie pamiętam.
 
Do góry