reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

U mnie podobna historia, mlodemu sie poprzestawial zegar biologiczny przez te dlugie dni. Wstaje o 6 idzie spac o 21, chociaz dzis wyjatkowo troche wczesniej padl... Zima nie ma problemu, 19:30-20 i do 7:30 spi, a teraz jak nakrecony tym sloncem.
U nas po zmianie czasu jakies rewolucje lekkie sie dzialy...wstawali o 5 nagle... ale w 3 tyg sie.unormowalo spia 19.30 do 7.30
 
reklama
Ona teraz juz ma 10, zgryz niby ok, zawsze ladnie mowila i nie bylo problemu, ale stale zęby zaczely jej sie krzywic i bedzie nosić aparat. Nie sadze zeby akurat butelka w tym wypadku zawinila, bo jej rosna zęby dokladnie tak jak mi w jej wieku, a ja butle mialam do 1,5roku a smoka prawie wcale ;)

Przy długim piciu z piersi czy z butelki lub tez używaniu smoczka bardzo często można spotkać zgryz otwarty. To nie Krzywe żeby, tylko powstaje taka dziura pomiędzy dolna a górna szczeka z przodu ;)

No ale jeśli nie ma problemów z mowa to dobrze. A Krzywe żeby szybko się najprostuje aparatem :)
Osobiście jestem wielka Fanka aparatów [emoji23]
 
Ja nie patrzylam nigdy na to jako cos zlego... po prostu wygodne dla mnie i dla nich...oni sie nie zaleja w łóżku....
Jeden i drugi pije ze szklanek..z kubkow z rurka.. potrafia... a butla tylk9 nannoc jest...zeby mabi jeden i drugi proste poki co..problemow ze zgryzem. Tez nie maja...
Smoczkow nigdy nie mieli..co A roznica czy ze szklanki bym im dala czy ze smoka i butli.... kurde nie zastanawialam sie nigdy nad tym.... jak padna rozsadne argumenty. To jedenbi drugi raz dwa zostanie oduczony, zaden problem
Za tym zeby dziecko przed snem nie pilo mleka z butli to jest minimun dwa argumenty, raz ze mleko zostaje w buzi a pozniej zębów juz nie myją, dwa ze z butli powinno sie rezygnowac jak najszybciej ze wzgledu na zgryz. A trzy (to juz takie moje subiektywne odczucie) ze sa elementy niemowlectwa ktore powinno sie zostawic za soba i pozwolic dziecku dojrzewac...
 
Cześć Dziewczyny :-) na wstępie chciałam Wam wszystkim pogratulować Dzieciaczków [emoji3] i nieśmiało zapytać czy przygarniecie do swojego zacnego grona jeszcze jedną zbłąkaną owieczke? Czytam Was już jakiś czas ale chciałam być na bieżąco jak zaczne pisać. No i większość przeczytałam chociaż nie było lekko [emoji6] To będzie mój pierwszy Dzieciaczek. Wyczekiwany i wystarany. Termin według OM 26.10. No i będzie Chłopiec [emoji7] nie ogarniam tu jeszcze wszystkiego na forum ale mam nadzieję,że mój post się gdzieś doda [emoji12]
 
My już jesteśmy po pierwszym spotkaniu w szkole rodzenia.... W sumie to tylko takie zapoznawcze było, do wypełnienia kilka papierków, dostaliśmy próbki i do domu. Położna wydaje się sensowna, w sumie to co zaciekawiło mnie najbardziej to masaż shantala i przeciwkolkowy dla maluszka... Ale to dopiero we wrześniu, sporo tych spotkań jest w sumie całe wakacje co tydzień po godzinie. A wy wybieracie się do szkoly rodzenia? Jeśli temat był poruszany to przepraszam, ale jakoś nie pamiętam ;)
Ja idę w sierpniu. Dwa razy w tygodniu po dwie godziny cały miesiąc. Chciałam lipiec ale już w tym tygodniu przyspieszone zaczęli po trzy razy w tygodniu więc przez wyjazd nie udało się.
 
Ale to są na ten temat jakieś badania (dowody)? Czy to Twoje obserwacje?

Wpisz w gogle zgryz otwarty spowodowany butelka i Ci wyskoczy z 30 stron na ten temat. Chociaż wiadomo nie chodzi o sama butelkę bo taki zgryz powoduje tez długie (za długie) karmienie piersią, ssanie kciuka przez dziecko, zbyt długie używanie smoczka.
Plus moje obserwacje dnia codziennego jako nauczyciela przedszkolnego i szkolnego.
 
reklama
Przy długim piciu z piersi czy z butelki lub tez używaniu smoczka bardzo często można spotkać zgryz otwarty. To nie Krzywe żeby, tylko powstaje taka dziura pomiędzy dolna a górna szczeka z przodu ;)

No ale jeśli nie ma problemów z mowa to dobrze. A Krzywe żeby szybko się najprostuje aparatem :)
Osobiście jestem wielka Fanka aparatów [emoji23]
Ja tez lubie aparaty ;) chociaż wtedy kiedy ja nosilam to to bylo jeszcze w ogole niepopularne i baaaardzo sciagalam uwage ludzi. Moja kuzynka w aparacie kiedys jechała autobusem (20lat temu) i slyszala rozmowe dwoch bab "teraz tym mlodym to juz calkiem odbija, wszedzie sobie te kolczyki wsadza, do nosa, uszu, na cycki, a nawet w zeby" ;) mi zalozyli aparat ok 2 lata pozniej, wiec nadal taki ciemnogrod panowal, tym bardziej na wsi ;)
 
Do góry