reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Cześć Dziewczyny :-) na wstępie chciałam Wam wszystkim pogratulować Dzieciaczków [emoji3] i nieśmiało zapytać czy przygarniecie do swojego zacnego grona jeszcze jedną zbłąkaną owieczke? Czytam Was już jakiś czas ale chciałam być na bieżąco jak zaczne pisać. No i większość przeczytałam chociaż nie było lekko [emoji6] To będzie mój pierwszy Dzieciaczek. Wyczekiwany i wystarany. Termin według OM 26.10. No i będzie Chłopiec [emoji7] nie ogarniam tu jeszcze wszystkiego na forum ale mam nadzieję,że mój post się gdzieś doda [emoji12]
Ja też syn, też pierwszy i też na 26.10 :D
 
reklama
Cześć Dziewczyny :-) na wstępie chciałam Wam wszystkim pogratulować Dzieciaczków [emoji3] i nieśmiało zapytać czy przygarniecie do swojego zacnego grona jeszcze jedną zbłąkaną owieczke? Czytam Was już jakiś czas ale chciałam być na bieżąco jak zaczne pisać. No i większość przeczytałam chociaż nie było lekko [emoji6] To będzie mój pierwszy Dzieciaczek. Wyczekiwany i wystarany. Termin według OM 26.10. No i będzie Chłopiec [emoji7] nie ogarniam tu jeszcze wszystkiego na forum ale mam nadzieję,że mój post się gdzieś doda [emoji12]
Witaj [emoji5]. Miło że jednak się zdecydowałaś napisać [emoji5].
 
Za tym zeby dziecko przed snem nie pilo mleka z butli to jest minimun dwa argumenty, raz ze mleko zostaje w buzi a pozniej zębów juz nie myją, dwa ze z butli powinno sie rezygnowac jak najszybciej ze wzgledu na zgryz. A trzy (to juz takie moje subiektywne odczucie) ze sa elementy niemowlectwa ktore powinno sie zostawic za soba i pozwolic dziecku dojrzewac...
4 wyparzanie i mycie odejdzie
Okey.od jutra .. zmienie im harmonigram wieczorny.... bedzie kolacja z mlekiem...kapiel. z myciem zębów i do lozek...
Mlodszy sie chichra strasznie przy nyciu zębów :) ataku smiechu dostaje..wesolo jest

A bede musiala historie do kolacji opowiedziec wyjasniajaca czemu butelki zniknely... :)
 
Cześć Dziewczyny :-) na wstępie chciałam Wam wszystkim pogratulować Dzieciaczków [emoji3] i nieśmiało zapytać czy przygarniecie do swojego zacnego grona jeszcze jedną zbłąkaną owieczke? Czytam Was już jakiś czas ale chciałam być na bieżąco jak zaczne pisać. No i większość przeczytałam chociaż nie było lekko [emoji6] To będzie mój pierwszy Dzieciaczek. Wyczekiwany i wystarany. Termin według OM 26.10. No i będzie Chłopiec [emoji7] nie ogarniam tu jeszcze wszystkiego na forum ale mam nadzieję,że mój post się gdzieś doda [emoji12]
Witamy, rozgosc się... :)
 
4 wyparzanie i mycie odejdzie
Okey.od jutra .. zmienie im harmonigram wieczorny.... bedzie kolacja z mlekiem...kapiel. z myciem zębów i do lozek...
Mlodszy sie chichra strasznie przy nyciu zębów :) ataku smiechu dostaje..wesolo jest

A bede musiala historie do kolacji opowiedziec wyjasniajaca czemu butelki zniknely... :)
Moja 3,5 latka cały czas pije na noc kaszę :) potrafi pić z butelki bez dziubka, ze szklanki i przez slomke. Ta kasza wieczorem to raczej takie pieszczenie się ;) niemam zamiaru jej tego odbierać. Zrezygnujemy kiedy będzie gotowa. Zęby ma proste i nie ma problemów z mową :biggrin2:
 
A ja mam pytanie do mam doswiadczonych, !! Bo nauka zasypiania i spania, czy mowienia..wszystko super mi poszlo, ale jedna rzecz mi przy 1 dziecku nie wyszla...odpampersowywanie.. starszy w wieku 2.5 lat juz byl odpampersowany..... ale mam wrazenie ze zle to robilam, czuje wewnetrznie ze źle sie za to zabralam...

I teraz tak... chce sie skupic na mlodszym ma dokladnie 1 rok i 5 miesiecy i za kaym razem gdy 3.5 latek idzie do wc na sedes... maly za nim do lazienki wlatywal... ja go w tym czasie na nocnik sadzalam..mowilam brat robi siusiu etc... i sobie postekiwalam do mlodszego...i DZIŚ maly zaeolal do mnie " siusiu" stanal ..napial sie. I rzeczywiscie zrobil.. nie tylko siusiu ale i kupke w pampersa..... jak to pielegnowac dalej..... co mam zrobic jak znowu zawola... on wola i robi od razu.... nie dolece na wc ....ale czuje ze powinnam juz dzialac..
O fajnie ze zauwaza ze juz robi i zaczal komunikowac. Probuj za kazdym razem jak zawola, w koncu uda mu sie troche powstrzymywać i bedziesz zdazala z nocnikiem :) moj jest pod tym wzgledem dziwny troche, juz tu kiedys pisalam, on jak mial 10 miesiecy to ostatnie kupy w pampersie ladowaly, pozniej juz nie było takiej opcji zeby zrobil nie na nocnik, nie liczac choroby.

Tylko ze my sadzalismy na nocnik od kiedy sam usiadl, caly czas siedzielismy obok zeby sie nie zachwial i nie spadl, dodatkowo byly rozne zabawy nocnikowe i wyglupianie zeby mu sie nie nudziło. Bardzo polubil to wszystko i teraz bywaja takie dni ze mógłby przesiedziec na nocniku caly dzien i nie chce zeby go podnosic, tak sie dobrze bawi. Oglada ksiazeczki, bawi sie klockami itp ;)
 
4 wyparzanie i mycie odejdzie
Okey.od jutra .. zmienie im harmonigram wieczorny.... bedzie kolacja z mlekiem...kapiel. z myciem zębów i do lozek...
Mlodszy sie chichra strasznie przy nyciu zębów :) ataku smiechu dostaje..wesolo jest

A bede musiala historie do kolacji opowiedziec wyjasniajaca czemu butelki zniknely... :)
Daj znac jak poszło :)
 
Moja 3,5 latka cały czas pije na noc kaszę :) potrafi pić z butelki bez dziubka, ze szklanki i przez slomke. Ta kasza wieczorem to raczej takie pieszczenie się ;) niemam zamiaru jej tego odbierać. Zrezygnujemy kiedy będzie gotowa. Zęby ma proste i nie ma problemów z mową :biggrin2:

Ja spróbuję....zobacze jak chlopaki zareagują... jak wypija ze szklanek pojda do lozek ..poleza i zasna.... to odejdzie mi wyparzanie i mycie butelek...bo szklanki zmywarka myje... przy 3 dzieci kazdy taki szczegół ma znaczenie organizacyjne :)
 
reklama
To opowiedz cos o sobie, bo my Cie nie znamy :) tez bede miala chlopca i tez pierwsze dziecko [emoji173] dlugo sie staralas? Ile masz lat? :) z jakiego rejonu Polski/Swiata jesteś? [emoji3][emoji3]
A więc mam 32 lata. Trochę późno na pierwszego Bobaska ale tak wyszło. Zaczęliśmy się starać zaraz po 30 urodzinach ale życie pokazało że nie będzie tak hop siup. Mam PCOS. niedoczynność tarczycy leczonlą już od kilku lat. W sierpniu zeszłego roku przeszłam histerolaparoskopie. Jak bym wiedziała,że będzie taki problem z zajściem w ciążę to pewnie wcześniej byśmy się zdecydowali na starania. Ale prawie 5 lat mieszkaliśmy i pracowaliśmy za granicą i to odkładaliśmy bo kto mógł wiedzieć,że będą problemy. Jestem z Wielkopolski [emoji3]
 
Do góry