reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja tez lubie aparaty ;) chociaż wtedy kiedy ja nosilam to to bylo jeszcze w ogole niepopularne i baaaardzo sciagalam uwage ludzi. Moja kuzynka w aparacie kiedys jechała autobusem (20lat temu) i slyszala rozmowe dwoch bab "teraz tym mlodym to juz calkiem odbija, wszedzie sobie te kolczyki wsadza, do nosa, uszu, na cycki, a nawet w zeby" ;) mi zalozyli aparat ok 2 lata pozniej, wiec nadal taki ciemnogrod panowal, tym bardziej na wsi ;)

Ja nosiłam aparat 14 lat temu i tez słyszałam różne docinki ale to tylko z ust rówieśników „metalowe szczeki” były na porządku dziennym ;D
Także wierze ze 20 lat temu było jeszcze gorzej ....
 
reklama
Przy długim piciu z piersi czy z butelki lub tez używaniu smoczka bardzo często można spotkać zgryz otwarty. To nie Krzywe żeby, tylko powstaje taka dziura pomiędzy dolna a górna szczeka z przodu ;)

No ale jeśli nie ma problemów z mowa to dobrze. A Krzywe żeby szybko się najprostuje aparatem :)
Osobiście jestem wielka Fanka aparatów [emoji23]
Kurcze,... no ale co innego jak dziecko smoczka caly dzien ma w budzi, a co innego jak raz wieczorem z butelki przez 5 min wypije mleko ... hmmm moj od 2 roku ladnie mowil ..teraz to smiga plynnie zdaniami, mlodszy tez juz slowa nawet dwusylabowe powtarza..., a tak poza tym to patola, ze 3 latek pije mleko z butelki do snu...to nie jest po prostu stereotyp ?? Potrafi pic ze szklanki zarowno mlodszy jak i starszy, wiec nie to ze zaniedbani sa i nie nauczeni...
Ale moze rzeczywiscie po kapieli siadziemy jeszcze do stolu na szklanke mleka...i do lozek... nie bede musiala butelek myc i wyparzac :)
 
Cześć Dziewczyny :-) na wstępie chciałam Wam wszystkim pogratulować Dzieciaczków [emoji3] i nieśmiało zapytać czy przygarniecie do swojego zacnego grona jeszcze jedną zbłąkaną owieczke? Czytam Was już jakiś czas ale chciałam być na bieżąco jak zaczne pisać. No i większość przeczytałam chociaż nie było lekko [emoji6] To będzie mój pierwszy Dzieciaczek. Wyczekiwany i wystarany. Termin według OM 26.10. No i będzie Chłopiec [emoji7] nie ogarniam tu jeszcze wszystkiego na forum ale mam nadzieję,że mój post się gdzieś doda [emoji12]
Gratuluję synka :) fajnie ze dolaczasz do nas, a jesli przeczytalas te 2500 stron postow to łał :D
 
Kurcze,... no ale co innego jak dziecko smoczka caly dzien ma w budzi, a co innego jak raz wieczorem z butelki przez 5 min wypije mleko ... hmmm moj od 2 roku ladnie mowil ..teraz to smiga plynnie zdaniami, mlodszy tez juz slowa nawet dwusylabowe powtarza..., a tak poza tym to patola, ze 3 latek pije mleko z butelki do snu...to nie jest po prostu stereotyp ?? Potrafi pic ze szklanki zarowno mlodszy jak i starszy, wiec nie to ze zaniedbani sa i nie nauczeni...
Ale moze rzeczywiscie po kapieli siadziemy jeszcze do stolu na szklanke mleka...i do lozek... nie bede musiala butelek myc i wyparzac :)

Przecież nie napisałam ze patola [emoji15]
Napisałam za to ze jak widać nie każde dziecko od razu będzie miało wadę zgryzu
 
Ja aparst nosilam tylko na noc przez pol roku.. i wystarczyli :)

Co do szkoly rodzenia, (temat byl) chodzilam tylko w 1 ciąży, bezplatnie 3 weekendy po 5h..wyszly 2 weekebdy... dla pierworodek zawsze cos..uwazam ze przydatne, lub dla osob co chca odswiezyc wiedzę...
W 2 i teraz 3 ciazy nie planuje.. ja nadal w pampersach więc na bieżąco jestem
 
Czytałam Was z 1,5 miesiąca kosztem wielu książek ;-) trochę gdzieś po środku pominęłam ale większość ogarnęłam i czuje się jak bym Was znała :-)
To opowiedz cos o sobie, bo my Cie nie znamy :) tez bede miala chlopca i tez pierwsze dziecko [emoji173] dlugo sie staralas? Ile masz lat? :) z jakiego rejonu Polski/Swiata jesteś? [emoji3][emoji3]
 
Czytałam Was z 1,5 miesiąca kosztem wielu książek ;-) trochę gdzieś po środku pominęłam ale większość ogarnęłam i czuje się jak bym Was znała :-)
No to ladnie sie przygotowalas ;) ja tu wpadłam raz na chwilę zeby cos poczytac, bo mialam nadmiar czasu i tak na bezczela zostalam bez pytania ;)
 
My już jesteśmy po pierwszym spotkaniu w szkole rodzenia.... W sumie to tylko takie zapoznawcze było, do wypełnienia kilka papierków, dostaliśmy próbki i do domu. Położna wydaje się sensowna, w sumie to co zaciekawiło mnie najbardziej to masaż shantala i przeciwkolkowy dla maluszka... Ale to dopiero we wrześniu, sporo tych spotkań jest w sumie całe wakacje co tydzień po godzinie. A wy wybieracie się do szkoly rodzenia? Jeśli temat był poruszany to przepraszam, ale jakoś nie pamiętam ;)
Ja się wybieram . Jestem zapisana na sierpień [emoji5].
 
reklama
A ja mam pytanie do mam doswiadczonych, !! Bo nauka zasypiania i spania, czy mowienia..wszystko super mi poszlo, ale jedna rzecz mi przy 1 dziecku nie wyszla...odpampersowywanie.. starszy w wieku 2.5 lat juz byl odpampersowany..... ale mam wrazenie ze zle to robilam, czuje wewnetrznie ze źle sie za to zabralam...

I teraz tak... chce sie skupic na mlodszym ma dokladnie 1 rok i 5 miesiecy i za kaym razem gdy 3.5 latek idzie do wc na sedes... maly za nim do lazienki wlatywal... ja go w tym czasie na nocnik sadzalam..mowilam brat robi siusiu etc... i sobie postekiwalam do mlodszego...i DZIŚ maly zaeolal do mnie " siusiu" stanal ..napial sie. I rzeczywiscie zrobil.. nie tylko siusiu ale i kupke w pampersa..... jak to pielegnowac dalej..... co mam zrobic jak znowu zawola... on wola i robi od razu.... nie dolece na wc ....ale czuje ze powinnam juz dzialac..
 
Do góry