reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja również miałam kontrolę.Zaszlam w ciążę 3 dni po podpisaniu umowy ;D
Pracowałam 4miesiace, nie dawałam zaswiadczenia o ciąży. Uległam wypadkowi i trafiłam do szpitala, nie było mowy o dalszej pracy.Mimo to miałam kontrolę i musiałam dostarczyć wszystkie dokumenty potwierdzające, że miałam krwiaka, zagrażające.poronienie itd
Loo to grubo tam mialas, wypadek w pracy czy poza nią?
 
reklama
Dziewczynki a jak wasze wagi bobaskow w ok 24 TC albo w okolicy 23+6 ... ? Chyba jest nas kilka z terminem na początek października ? :-D

U mnie synek 645 g i mi się coś mało wydaje... Wiem że od połowy to raczej każdy bobasek rośnie swoim trybem ale się zastanawiam jak jest u Was ??? :D
 
Żeby otrzymać świadczenie musi pracować min 30 dni zgodnie z ustawą zasiłkową.
Rozumiem, że koleżanka zatrudniala się specjalnie w celu otrzymania świadczenia?

Jak będzie na l4 też przedłużą jej umowę.
33 dni w roku kalendarzowym (nie wiem czy już gdzieś chorowała) otrzymuje się wynagrodzenie chorobowe jest to koszt pracodawcy, powyżej tych dni zasiłek choroby i to koszt ZUS. Jeśli firma jest duża przelew nadal wychodzi od pracodawcyw terminie wypłaty - on sobie to odlicza.
Generalnie będzie pracować tyle ile będzie w stanie, nie zakładam że do 9 miesiąca ciąży, wcześniej też pracowała ale na umowę zlecenia, umowa się zakończyła jak ona już była w ciąży, dla tego szukała coś innego byle nie zleceniowki.
 
Dziewczynki a jak wasze wagi bobaskow w ok 24 TC albo w okolicy 23+6 ... ? Chyba jest nas kilka z terminem na początek października ? :-D

U mnie synek 645 g i mi się coś mało wydaje... Wiem że od połowy to raczej każdy bobasek rośnie swoim trybem ale się zastanawiam jak jest u Was ??? :D
Ja w środę mam wizytę będzie to 24t5d może się dowiem ile waży.

Jest mi coraz ciężej...ruchy mam ograniczone, szybko się męczę...miałam w planach do końca lipca pracować ale sił już mi powoli brak. Też się obawiam kontroli zusu bo nową umowę mam od maja. Księgowa mówi, że na kontroli bez problemu udowodnimy że to nie fikcyjna umowa ani fikcyjne zwolnienie...no ale wstrzymają wypłatę świadczeń do czasu wyjaśnienia sprawy.
 
Dziewczynki a jak wasze wagi bobaskow w ok 24 TC albo w okolicy 23+6 ... ? Chyba jest nas kilka z terminem na początek października ? :-D

U mnie synek 645 g i mi się coś mało wydaje... Wiem że od połowy to raczej każdy bobasek rośnie swoim trybem ale się zastanawiam jak jest u Was ??? :D

U mnie w 24+0 tyg ważył 606g i był wtedy dokładnie w środeczku siatki centylowej.:)
 
Ja w środę mam wizytę będzie to 24t5d może się dowiem ile waży.

Jest mi coraz ciężej...ruchy mam ograniczone, szybko się męczę...miałam w planach do końca lipca pracować ale sił już mi powoli brak. Też się obawiam kontroli zusu bo nową umowę mam od maja. Księgowa mówi, że na kontroli bez problemu udowodnimy że to nie fikcyjna umowa ani fikcyjne zwolnienie...no ale wstrzymają wypłatę świadczeń do czasu wyjaśnienia sprawy.

Ooo to ciekawe jak będzie po wizycie waga w środę powodzenia w takim razie :cool2:


Dziękuję dziewczyny za opinie o badaniu glukozy :-D
 
reklama
Do góry