reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Jeśli okres zakończenia umowy przypada po 3 miesiącu ciąży to musi mieć przedłużoną do dnia porodu. Ale uprzedzam że kontrola ZUS na 100% i jak będzie kombinować z l4 to wstrzymają jej świadczenia.


Dziewczyny, pisałam wcześniej o dziewczynie mojego brata która też jest w ciąży, udało jej się znaleźć pracę, umowa na okres próbny 3mies. Czy taka umowę pracodawca musi przedłużyć do dnia porodu?
 
reklama
IMG_6229.PNG
Na próbny nie, ale umowę czasowa np na pół roku musi jeśli jej rozwiązanie przypadłoby po 12 TC. tak mi się kojarzy

Ale na wszelki wypadek sprawdź proszę na mama prawnik Katarzyna Lodygowska.
Ja nie wiem kiedy sobie spokojnie przysiadem i poszukam .
Znalazłam w necie że umowę na okres próbny musi przedłużyć do dnia porodu, jeżeli umowa zawarta na okres powyżej 1 miesiąca i w momencie jej zakończenia pracownica będzie powyżej 3 miesiąca ciąży. Czyli powinno być Ok?
 

Załączniki

  • IMG_6229.PNG
    IMG_6229.PNG
    55,5 KB · Wyświetleń: 87
Hejka dziewczyny... Nadrobić Was to jest wyczyn że hohoho :cool2:

Pytanko o tą glukozę , jakie są wytyczne na dzień przed ? Nic mi ginekolog nie mówił , czy ograniczyć cukry czy nie i o której godzinie ostatni posiłek jak np. chce iść z rana odrazu o 7 żeby zjeść śniadanie po 9 jakoś . I w którym TC robicie tą glukozę ? Hmm ?

2 pytanie troszkę takie na przyszłość , ale mnie ciekawi Wasza opinia a najlepiej już obecnych mamusiek :laugh2:


Jakie mleko modyfikowane Bebiko czy Bebilon ? Albo które vobsa różne . Wiem czytałam mają praktycznie ten sam skład , ale macie jakieś swoje opinie ? :D
 
W załączeniu badania jakie mam zrobić jutro plus doopler żył. Jak coś wyjdzie źle to, to badanie z ramki plus wizyta u neurologa.
Jak by wyszło źle to rajtuzy plus zastrzyki przeciwzakrzepowe, jak dobrze to same rajtuzy
Oczywiście trzymam kciuki, żeby badania wyszły ok i na rajtkach się skończyło, a ja jutro ide na wizyte to potruje ginowi, ze może warto coś sprawdzić w zw z tymi żylakami...troche absurdalne, ze człowiek się wiecej dowie czasem w necie niż od lekarza...
 
Jeśli okres zakończenia umowy przypada po 3 miesiącu ciąży to musi mieć przedłużoną do dnia porodu. Ale uprzedzam że kontrola ZUS na 100% i jak będzie kombinować z l4 to wstrzymają jej świadczenia.
Tak, ona już teraz zaczyna 4 miesiąc. To jest praca w sieciówcę, wiec jeżeli pójdzie na l4 to kasę dostaje od pracodawcy a nie z Zusu? I jeżeli pójdzie na l4 przed zakończeniem umowy to umowę przedłuża będąc na l4?
 
reklama
Do góry