reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Hejka dziewczyny... Nadrobić Was to jest wyczyn że hohoho :cool2:

Pytanko o tą glukozę , jakie są wytyczne na dzień przed ? Nic mi ginekolog nie mówił , czy ograniczyć cukry czy nie i o której godzinie ostatni posiłek jak np. chce iść z rana odrazu o 7 żeby zjeść śniadanie po 9 jakoś . I w którym TC robicie tą glukozę ? Hmm ?

2 pytanie troszkę takie na przyszłość , ale mnie ciekawi Wasza opinia a najlepiej już obecnych mamusiek :laugh2:


Jakie mleko modyfikowane Bebiko czy Bebilon ? Albo które vobsa różne . Wiem czytałam mają praktycznie ten sam skład , ale macie jakieś swoje opinie ? :D
Co do dnia przed badaniem, to wydaje mi się, że jeść trzeba normalnie, tak jak zwykle, tylko żebyś w nocy nie podjadala, a jak musisz coś pić w nocy, to wodę. Moja ginekolog kazała to badanie zrobić pomiedzy 24 a 28 tygodniem ciąży. W pierwszej ciąży też miałam takie zalecenie u innego gina.
Co do mleka, dawałam i to, i to. Jak dla mnie nie było różnicy, nie widziałam, żeby Mały inaczej reagował itp.
 
reklama
Teraz kontroli jest więcej, jeśli firma jest mała to napewno będzie. Jeśli duża to może ją ominie. Ale wątpię. Jeśli nie pójdzie od razu na l4 to napewno będzie lepiej wyglądać, bo kontroli podlega też lekarz który je wystawia i może zostać pacjent wezwany na komisje lekarską.
A ostatnio w Krakowie, jeden z orzecznikow stwierdził że kobieta w ciąży przebywająca w domu z uwagi na złe samopoczucie, powinna się przede wszystkim ruszać. A ruch ten również dobrze może być w drodze do pracy. Dodatkowo, stwierdził że zle samopoczucie w 1 trymestrze i związane z tym l4, nie musi być kontynuowane do końca ciązy bo u 90% pacjentek w 4 miesiący dolegliwości mijają. I ponad połowa zwolnien to nadużycia.
No niestety w wielu przypadkach tak jest, ale niektórzy naprawdę nie są wstanie pracować.


Ja w pierwszej ciazy podpisywalam umowe bedac juz w ciazy, po 3 i pol miesiaca poszlam na l4 i zusu nie bylo na kontroli :)
 
Zobacz załącznik 868586
Znalazłam w necie że umowę na okres próbny musi przedłużyć do dnia porodu, jeżeli umowa zawarta na okres powyżej 1 miesiąca i w momencie jej zakończenia pracownica będzie powyżej 3 miesiąca ciąży. Czyli powinno być Ok?


Jeśli w necie tak jest napisane to pewnie tak. Ja już tego niestety nie pamiętam, ale na.pewno jak podjęła zatrudnienie będąc w ciąży to ZUS będzie ją mocno kontrolował, więc powinna pracować jak najdłużej, żeby nie oskarżono jej o wyłudzenie swiadczen
 
Przyszło moje zamówienie ze smyka. Jakość bawełny raczej gorsza niż się spodziewałam, ale i tak zakupy bardzo mnie cieszą. Przy córeczce kupowałam dużo unisexów a nawet chłopięcych (lubię niebieski), a teraz rozpłynęłam się nad dziewczyńskimi. :)
Przyszedł też kombinezon z H&M i... rozmiar 0-2 miesiace, czyli 50/56 jest taki sam albo nawet ciut większy niż kombinezonu 62 z 5-10-15....

@Pl-AN*NA-Trzecie Tula ma wkładkę dla niemowląt od 3,5 kg.
A ja czekam na swoje zamówienie że smyka :) zarzekalam się że różu nie kupię no ale cóż.... Wszystko różowe w koszyku wylądowało, ale tylko taki jasny i blady odcień ;)
 
Hejka dziewczyny... Nadrobić Was to jest wyczyn że hohoho :cool2:

Pytanko o tą glukozę , jakie są wytyczne na dzień przed ? Nic mi ginekolog nie mówił , czy ograniczyć cukry czy nie i o której godzinie ostatni posiłek jak np. chce iść z rana odrazu o 7 żeby zjeść śniadanie po 9 jakoś . I w którym TC robicie tą glukozę ? Hmm ?

2 pytanie troszkę takie na przyszłość , ale mnie ciekawi Wasza opinia a najlepiej już obecnych mamusiek :laugh2:


Jakie mleko modyfikowane Bebiko czy Bebilon ? Albo które vobsa różne . Wiem czytałam mają praktycznie ten sam skład , ale macie jakieś swoje opinie ? :D
Ja ok 12h przed badaniem ostatni posiłek...ale chwilę przed tym ostatnim posiłkiem najadłam się sporo słodkich czereśni...wynik na szczęście ok. Generalnie trzymałam się tych wytycznych. Robiłam w 24t1d.
Screenshot_2018-06-18-21-28-06.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-06-18-21-28-06.jpg
    Screenshot_2018-06-18-21-28-06.jpg
    83,5 KB · Wyświetleń: 287
Hejka dziewczyny... Nadrobić Was to jest wyczyn że hohoho :cool2:

Pytanko o tą glukozę , jakie są wytyczne na dzień przed ? Nic mi ginekolog nie mówił , czy ograniczyć cukry czy nie i o której godzinie ostatni posiłek jak np. chce iść z rana odrazu o 7 żeby zjeść śniadanie po 9 jakoś . I w którym TC robicie tą glukozę ? Hmm ?

2 pytanie troszkę takie na przyszłość , ale mnie ciekawi Wasza opinia a najlepiej już obecnych mamusiek :laugh2:


Jakie mleko modyfikowane Bebiko czy Bebilon ? Albo które vobsa różne . Wiem czytałam mają praktycznie ten sam skład , ale macie jakieś swoje opinie ? :D

Ja dostałam takie wytyczne: badanie wykonać bliżej 28 tyg ciazy (zdaniem mojej pani dr często w 24 tyg cukrzyca się jeszcze nie zdąży rozwinąć), trzeba być 8h na czczo (w tym czasie mozna pić tylko wode),dzień przed badaniem jeść wszystko normalnie tak jak wcześniej. :)
 
Hejka dziewczyny... Nadrobić Was to jest wyczyn że hohoho :cool2:

Pytanko o tą glukozę , jakie są wytyczne na dzień przed ? Nic mi ginekolog nie mówił , czy ograniczyć cukry czy nie i o której godzinie ostatni posiłek jak np. chce iść z rana odrazu o 7 żeby zjeść śniadanie po 9 jakoś . I w którym TC robicie tą glukozę ? Hmm ?

2 pytanie troszkę takie na przyszłość , ale mnie ciekawi Wasza opinia a najlepiej już obecnych mamusiek :laugh2:


Jakie mleko modyfikowane Bebiko czy Bebilon ? Albo które vobsa różne . Wiem czytałam mają praktycznie ten sam skład , ale macie jakieś swoje opinie ? :D
U mnie są wytyczne, by na min 12 h przed badaniem nic nie jeść no i nie przesadzać z cukrem zawartym w owocach i słodyczach. Poza tym normalnie jeść.

Co do mleka ja podawałam Bebilon, bo takie dostawał w szpitalu.
 
Żeby otrzymać świadczenie musi pracować min 30 dni zgodnie z ustawą zasiłkową.
Rozumiem, że koleżanka zatrudniala się specjalnie w celu otrzymania świadczenia?

Jak będzie na l4 też przedłużą jej umowę.
33 dni w roku kalendarzowym (nie wiem czy już gdzieś chorowała) otrzymuje się wynagrodzenie chorobowe jest to koszt pracodawcy, powyżej tych dni zasiłek choroby i to koszt ZUS. Jeśli firma jest duża przelew nadal wychodzi od pracodawcyw terminie wypłaty - on sobie to odlicza.


Tak, ona już teraz zaczyna 4 miesiąc. To jest praca w sieciówcę, wiec jeżeli pójdzie na l4 to kasę dostaje od pracodawcy a nie z Zusu? I jeżeli pójdzie na l4 przed zakończeniem umowy to umowę przedłuża będąc na l4?
 
reklama
To miałaś farta, koleżanka podobnie jak Ty i miala kontrole :)

Ja również miałam kontrolę.Zaszlam w ciążę 3 dni po podpisaniu umowy ;D
Pracowałam 4miesiace, nie dawałam zaswiadczenia o ciąży. Uległam wypadkowi i trafiłam do szpitala, nie było mowy o dalszej pracy.Mimo to miałam kontrolę i musiałam dostarczyć wszystkie dokumenty potwierdzające, że miałam krwiaka, zagrażające.poronienie itd
 
Do góry