reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Cześć Dziewczyny,

My już po badaniu USG. Piękna i zdrowa Zosienka Waży już 422 gramy

Generalnie wszystko jest dobrze , natomiast mam krótszą szyjkę macicy. 3,3 cm. Lekarz kazał się oszczędzać i odpoczywać. Czy któraś z Was ma jakies doświadczenie w tym temacie ? Co to znaczy oszczędzać się ? Ja i tak dbam o siebie ...
 

Załączniki

  • IMG_20180530_165851.jpg
    IMG_20180530_165851.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 80
reklama
Hej. Nadrobić trudno. Weekend byl dlugi. U nas niestety pechowy. Syn ma dwa szwy na wardze, na zębach szynę stabilizująca. Wsiadał na rower i stracił równowagę. 9h na sorze [emoji20] i teraz tylko modle sie by 1 i 2 - oba stale, niestety sa ruszone / cofnięte w głąb nie umarły, nie ma chwilowo czucia w nich, ale mozliwe, ze od obrzęku. Antybiotyk mamy bo rana głęboka i otwarta, jesc nie moze a usta ma jak Angelina [emoji20] No i biegac, skakać etc, wiec atrakcji z okazji dnia dziecka unikaliśmy. Atrakcja bylo 9h na sorze. Szynę i zdjecia m i tak prywatnie robilismy nastepnego dnia. Cudem w taki weekend trafilismy na akurat chirurga dziecięcego szczekowego. O naszej opiece medycznej na nfz to nie bede pisac.
Zdrówko dla synka trzymajcie się
 
Cześć Dziewczyny,

My już po badaniu USG. Piękna i zdrowa Zosienka Waży już 422 gramy

Generalnie wszystko jest dobrze , natomiast mam krótszą szyjkę macicy. 3,3 cm. Lekarz kazał się oszczędzać i odpoczywać. Czy któraś z Was ma jakies doświadczenie w tym temacie ? Co to znaczy oszczędzać się ? Ja i tak dbam o siebie ...
Super waga. Niech rośnie zdrowa i siedzi w brzuchu do października ta twoja Zosia:)
Ja z szyjką ok ale moja przyjaciółka teraz 33tc przy szyjce 2,7cm ma leżeć, wstawać tylko siku i ewentualnie do posiłku (ale już sama nie powinna go sobie przygotowywać i stać przy garach) Z domu wychodzi tylko jak musi na wizytę jechać :/
 
Cześć Dziewczyny,

My już po badaniu USG. Piękna i zdrowa Zosienka Waży już 422 gramy

Generalnie wszystko jest dobrze , natomiast mam krótszą szyjkę macicy. 3,3 cm. Lekarz kazał się oszczędzać i odpoczywać. Czy któraś z Was ma jakies doświadczenie w tym temacie ? Co to znaczy oszczędzać się ? Ja i tak dbam o siebie ...


Gratuluję Ci :-) a dokładnie w jakim tygodniu robiłaś i ile dni ?
Oszczędzać się znaczy za dużo nie chodzić np w słońcu. Nie robić za dużo zakupów. Nie dźwigać. Nie forsować się w domu że sprzątaniem. Jak coś brudne trudno . Okien nie myć. Nie machać pościelą. Wrzucić tryb powolna Mama . Za szybko nie wstawać z łóżka . Nie stać w garkach nie wiadomo ile.
Sobie odpoczywać. Czytać książkę. Wrzucić na luz. Wyczillować. Wysypiać się . :happy:
 
Cześć Dziewczyny,

My już po badaniu USG. Piękna i zdrowa Zosienka Waży już 422 gramy

Generalnie wszystko jest dobrze , natomiast mam krótszą szyjkę macicy. 3,3 cm. Lekarz kazał się oszczędzać i odpoczywać. Czy któraś z Was ma jakies doświadczenie w tym temacie ? Co to znaczy oszczędzać się ? Ja i tak dbam o siebie ...
U mnie była szyjka 2,6 w pierwszej ciąży na tym etapie i ja już dostałam nakaz leżenia aż do bezpiecznego terminu. Tak jak dziewczyny piszą, nie dźwigać, nie chodzić dużo itd. Będziesz widziała na wizytach czy stanęła na tym etapie czy się skraca.
 
Gratuluję Ci :-) a dokładnie w jakim tygodniu robiłaś i ile dni ?
Oszczędzać się znaczy za dużo nie chodzić np w słońcu. Nie robić za dużo zakupów. Nie dźwigać. Nie forsować się w domu że sprzątaniem. Jak coś brudne trudno . Okien nie myć. Nie machać pościelą. Wrzucić tryb powolna Mama . Za szybko nie wstawać z łóżka . Nie stać w garkach nie wiadomo ile.
Sobie odpoczywać. Czytać książkę. Wrzucić na luz. Wyczillować. Wysypiać się . :happy:

Myślałam że się oszczędzam ale po tym co napisałas uwazam, ze mam 4 bieg wrzucony USG robiłam w 20t3d. A jakie są wagi waszych maluszków i w jakim tygodniu ?
 
Myślałam że się oszczędzam ale po tym co napisałas uwazam, ze mam 4 bieg wrzucony USG robiłam w 20t3d. A jakie są wagi waszych maluszków i w jakim tygodniu ?


Ja miałam usg prywatnie w 18 tygodniu i 6 dniu i ważył 270 gram a połówkowe mam w przyszły wtorek bo zwolniło się miejsce u doktor nadzwyczajnej więc " wbiłam "do niej. Będzie to 20 tydzień 5 dzień i wtedy napisze co i jak :-)
No to redukujemy biegi @iwonkka3 :-)
 
@iwonkka3 piekna Zosia:-D moja Maja w 20+4 dzien wazyla 393.
Dzieeczyny a ja mam pytanie od dwoch dni pobolewa mnie brzuch na dole myslivie ze to moze byc moja blizna po cc czy poprostu wszystko sie rozciaga?
 
reklama
Moja córka pojechała dziś na zieloną szkołę, jakoś bardzo się przejęłam tym że wszystkie dziewczyny z jej klasy dobrały się w pary a ona musiała usiąść z kimś z innej klasy. Ona się tym jakoś nie przejęła a ja sie poryczalam... Normalnie nie wzruszam się tak od razu, to chyba przez hormony ;)
 
Do góry