reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Cześć Dziewczyny,

My już po badaniu USG. Piękna i zdrowa Zosienka Waży już 422 gramy

Generalnie wszystko jest dobrze , natomiast mam krótszą szyjkę macicy. 3,3 cm. Lekarz kazał się oszczędzać i odpoczywać. Czy któraś z Was ma jakies doświadczenie w tym temacie ? Co to znaczy oszczędzać się ? Ja i tak dbam o siebie ...


To ja już zgłupiałam ? To w końcu jaka jest dobra długość szyjki ? Lekarz mi mówił że min. 2,5 cm a jak ma 3,0 to jest super w ciąży...

U Was jakie opinie mają lekarze ? Ja szczerze jestem już w 23 TC a do tej pory nie wiem jaka mam długość konkretnie szyjki tylko ciągle słyszę o niej , że zamknięta ale że już już nie jest twarda niestety , tylko jakaś rozciągająca się ( biorę luteinę popochwowo od kilku dni, mam skurcze i twardnienie brzucha ) .
 
Moja córka pojechała dziś na zieloną szkołę, jakoś bardzo się przejęłam tym że wszystkie dziewczyny z jej klasy dobrały się w pary a ona musiała usiąść z kimś z innej klasy. Ona się tym jakoś nie przejęła a ja sie poryczalam... Normalnie nie wzruszam się tak od razu, to chyba przez hormony ;)


Ja też często się wzruszam nie raz bez potrzeby ... Hormony chyba :rolleyes:

Na pewno się będzie dobrze bawić córka . A na miejscu się dogadają z innymi dziewczynkami . :rolleyes:
 
To ja już zgłupiałam ? To w końcu jaka jest dobra długość szyjki ? Lekarz mi mówił że min. 2,5 cm a jak ma 3,0 to jest super w ciąży...

U Was jakie opinie mają lekarze ? Ja szczerze jestem już w 23 TC a do tej pory nie wiem jaka mam długość konkretnie szyjki tylko ciągle słyszę o niej , że zamknięta ale że już już nie jest twarda niestety , tylko jakaś rozciągająca się ( biorę luteinę popochwowo od kilku dni, mam skurcze i twardnienie brzucha ) .

Twardnienie brzucha też mam... Czuje jak się spina na kilka sekund a później luzuje. Mama ginekolog ma artykuł o porodzie przedwczesnym i pisze tam , że szyjka macicy 25 mm jest ok i nie grozi to niczym złym,a Lekarz który robił mi USG połówkowe powiedział ,że taka idealna długość to 40mm. Sama już nie wiem....
 
Cześć Dziewczyny,

My już po badaniu USG. Piękna i zdrowa Zosienka Waży już 422 gramy

Generalnie wszystko jest dobrze , natomiast mam krótszą szyjkę macicy. 3,3 cm. Lekarz kazał się oszczędzać i odpoczywać. Czy któraś z Was ma jakies doświadczenie w tym temacie ? Co to znaczy oszczędzać się ? Ja i tak dbam o siebie ...
Gratuluję córeczki:)
 
Twardnienie brzucha też mam... Czuje jak się spina na kilka sekund a później luzuje. Mama ginekolog ma artykuł o porodzie przedwczesnym i pisze tam , że szyjka macicy 25 mm jest ok i nie grozi to niczym złym,a Lekarz który robił mi USG połówkowe powiedział ,że taka idealna długość to 40mm. Sama już nie wiem....


No właśnie mnie to denerwuje , bo co lekarz co blog na necie czy artykuły to piszą co innego . Tu też u Was dziewczyny różnie lekarze mówią jedną panikuje że ma krotka ok 3 cm u lekarz też karze się oszczędzać i leżeć , gdzie inny lekarz mówi że 3 cm to jest super. :eek: bez sensu nie na jakis naukowych konkretnych przedziałów jeśli chodzi o szyjkę... Ehhh i dlatego tak się tym przejmujemy....
 
Myślałam że się oszczędzam ale po tym co napisałas uwazam, ze mam 4 bieg wrzucony
Musisz zwolnić i będzie dobrze.

Ja dzisiaj wizytuje z abonamentu u tego "starego" prowadzącego, mam nadzieję, że mi da skierowania na badania i nie wyjdę od niego nastraszona i z podwyższonym ciśnieniem, jak to regularnie bywa po wizycie tam. Najchętniej już w ogóle bym do niego nie chodziła, ale trochę mi szkoda tracić bezpłatne (czy de facto płatne 100 zł składki miesięcznej) badania.

Powrzucałam dzisiaj tapicerki fotelikowe do prania - już pierwsza rzecz będzie czekać na bobasa.
 
To ja już zgłupiałam ? To w końcu jaka jest dobra długość szyjki ? Lekarz mi mówił że min. 2,5 cm a jak ma 3,0 to jest super w ciąży...

U Was jakie opinie mają lekarze ? Ja szczerze jestem już w 23 TC a do tej pory nie wiem jaka mam długość konkretnie szyjki tylko ciągle słyszę o niej , że zamknięta ale że już już nie jest twarda niestety , tylko jakaś rozciągająca się ( biorę luteinę popochwowo od kilku dni, mam skurcze i twardnienie brzucha ) .
Ja tylko wiem, że moja szyjka 3 tygodnie temu miala prawie 5 cm:/ w piątek mi tylko ginka zbadala i powiedzuala, że nadal twarda i zamknięta.
Od tygodnia sobie delikatnie ćwiczę:) dobrze mi z tym. A mój mały cały w kropkach, najgorsze plecy i brzuch. Trzyma się dzielnie , ale ostatnie dwie noce były ciężkie.
 
reklama
Cześć Dziewczyny,

My już po badaniu USG. Piękna i zdrowa Zosienka Waży już 422 gramy

Generalnie wszystko jest dobrze , natomiast mam krótszą szyjkę macicy. 3,3 cm. Lekarz kazał się oszczędzać i odpoczywać. Czy któraś z Was ma jakies doświadczenie w tym temacie ? Co to znaczy oszczędzać się ? Ja i tak dbam o siebie ...
Super. To słuchaj się lekarza
 
Do góry