reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Tak,to jest łagodny nowotwór,który da sie kontrolowac na szczęście. MIałaś 127 ale przy jakiej normie? Ja leczę się w szpitalu onkologicznym i bardzo ufam tamtejszym lekarzom i jeśli mówią mi,że MTC nie trzeba...to nie robię. W moim mniemaniu,ginekolog niech pozostanie ginekologiem,a z takimi sprawami idź do endokrynologa! To jest fachowiec w tym zakresie i to on powinien decydować w takich przypadkach. Mnie mój gin właśnie tak powiedział,że on się na tym az tak nie zna i nie bierze odpowiedzialności za to,więc wysłał mnie do specjalisty. Później juz sie samo potoczyło. A bromergon na podwyższoną prolaktynę to każdy gin czasem daje.....bardzo na ślepo.
A Ty naprawdę nie panikuj bo póki nie skonsultujesz się ze specjalistą,gdybanie nic tu nie da. A Ty może masz najzwyczajniej w świecie hiperprolaktynemie i tyle. Znam kilkanaście kobiet,które mają dużo wyższą niż Ty prolaktynę (przyjmując normę ng/ml), które mikrogruczolaka nie mają. Dziwię sie nawet,że właśnie Twój gin nie wysłał Cię na konsultacje. Ale od siebie radzę Ci właśnie iść do endokrynologa,dobrego i polecanego
Przed ciążą miałam 127 przy normie 23. Po eutyroxie 25 spadła do 48 a tsh idelane wiec to nie tarczyca. Później bromegron 2 miesiące brałam i zaszłam w ciaze. Teraz jestem w 11 tygodniu ciąży i moja peolaktyna to 136. Tak chodzę do endokrynologa prywatnie wysłał mnie na rezonans ale teraz nie mogę bo zaszłam w ciążę. Wcześniej mówił ze bardzo ładnie prolaktyna spadła i pewnie to nie guz ale dla pewności lepiej zrobić rezonans.
 
reklama
Gratuluję udanych wizyt [emoji122][emoji122][emoji6] i trzymam kciuki za kolejne pozytywne. Pogoda cudowna [emoji274][emoji274][emoji274]
Ja Połówkowe w środę [emoji7]
 
Przed ciążą miałam 127 przy normie 23. Po eutyroxie 25 spadła do 48 a tsh idelane wiec to nie tarczyca. Później bromegron 2 miesiące brałam i zaszłam w ciaze. Teraz jestem w 11 tygodniu ciąży i moja peolaktyna to 136. Tak chodzę do endokrynologa prywatnie wysłał mnie na rezonans ale teraz nie mogę bo zaszłam w ciążę. Wcześniej mówił ze bardzo ładnie prolaktyna spadła i pewnie to nie guz ale dla pewności lepiej zrobić rezonans.
Euthyrox to raczej na tarczyce własnie no i dawka taka wręcz znikoma ;) Ja oczywiście lekarzem nie jestem,ale malutko masz przekroczone,więc nie panikuj :) Rezonans mnie powiedzieli,że jeśli jest podejrzenie guza to robią,szczególnie w 2 trymestrze nie ma juz takiego wpływu,problemem raczej tu jest kontrast,który należy podać.
W ciązy prolaktyna zawsze przekracza o dużo normę,więc tym tez się nie przejmuj. Tym bardziej,że jesteś pod opieką endo.
Mnie się ostatnio troszkę guz uaktywnił,ale też sie nie martwię. Najważniejsze żebym zdołała prolaktynę zbić na tyle,żebym mogła karmic piersią :)
 
A ja w weekend byłam u rodziny na komunii i tam był nasz słodki Olek, Syn kuzyna, który ma 2 lata i dwa miesiące.
Młody jest zafascynowany autami brum brum. Ma nocnik brum brum i wszystkie majteczki w samochody. Chętnie siada w domu na brum brum nocnik a na wyjście sam wybiera czy chce założyć pieluche czy majtki brum brum ale wtedy pod żadnym pozorem nie może zasiusiać brum bruma.
Tak mu się to spodobało, że biegnie do Mamy czy babci i woła siku siku . Brum brum :-D z kupką jest to samo.
Słodko... to ja poszukam z myszka minnie bo moja jest nia zafascynowana
 
reklama
Do góry