reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny. Piszę w sprawie boi brzucha od jelit. Jestem już prawie pewna że twardnienie brzucha i klucie, u mnie jest od jelit. Nie mam co wykluczyć z diety bo naprawdę jest lekkostrawna, pije też dużo wody. Dzisiaj wzięłam czopek Evaqu, który nie przyniósł jakiejś rewelacji. Pytanie czy któraś z was stosowała Lakluloze, czy ona pomagala i czy nieuzależnia? Dzisiaj jeszcze zaczynam pić siemię lniane ale już tracę nadzieję, a boję się że wkoncu nabawie się hemoroidow. :-/
Beznadzieja, z góry dziękuję za rady od Was.
Mnie na problem z zaparciami ginekolog polecił Duphalac. A że jestem średnio za medykamentami to zasugerował kawę z mlekiem. Jak paliłam to mi papieroski pomagały załatwić się, a teraz ta mała kawka z mlekiem daje rade. Spróbuj ten Duphalac jakby co. Nie uzależnia i ma ponoć przyjemny smak.
 
reklama
Ja niestety potrzebuje wózka z dużym koszem. Skrętnego z dużymi kołami.Wozkami 2w 1 jeździłam do końca (dopóki dziecko chciało).
Obsesyjnie nienawidzę wózkow typu parasolka.Sa dla mnie tak koszmarne, że naszego pozbyłam się slczym.predzej.
Dla mnie najważniejsza jest wygoda a nie kosmiczny design.
Wiem, że parasolki są idealne na szybkie wypady itd.Sek w tym że ja już wolę dziecko nieść czy prowadzić za rękę niż meczyc się z gównianym wózkiem, który ledwie podjedzie pod krawężnik. Ale to oczywiście już kwestia gustu i oczekiwań.

Ja jestem za dużym leniem a za mało mi zależy na lansie.Juz nie ten wiek :D
 
No to zajebiście i po co to było bulić tyle na składki ? :o składki dwa/trzy razy wieksze, a dostane ze 100 zł wiecej niz najnizsza krajowa ;d śmiech na sali
Nie wiem czy czytałaś mój post wyżej, ale ja napisałam ile na działalności otrzymuję macierzyńskiego. Pobieram 80% przez 12 miesięcy. Sprawdziłam dziś dokładnie i jeśli miesiąc ma 31 dni otrzymuje 1373,86 zl, jeśli 30 - 1329, 80 zl (w lutym dostałam 1240, 68). Placilam te podstawowe składki dokladnie 1172, 56 zl miesiecznie. Może znajdź jakiś kalkulator do wyliczania macierzyńskiego przy działalności i spróbuj wyliczyć jaka będzie wysokość Twojego macierzyńskiego? Możesz wpisać też moje dane dla porównania czy dobrze jest to obliczane.
 
Ja niestety potrzebuje wózka z dużym koszem. Skrętnego z dużymi kołami.Wozkami 2w 1 jeździłam do końca (dopóki dziecko chciało).
Obsesyjnie nienawidzę wózkow typu parasolka.Sa dla mnie tak koszmarne, że naszego pozbyłam się slczym.predzej.
Dla mnie najważniejsza jest wygoda a nie kosmiczny design.
Wiem, że parasolki są idealne na szybkie wypady itd.Sek w tym że ja już wolę dziecko nieść czy prowadzić za rękę niż meczyc się z gównianym wózkiem, który ledwie podjedzie pod krawężnik. Ale to oczywiście już kwestia gustu i oczekiwań.

Ja jestem za dużym leniem a za mało mi zależy na lansie.Juz nie ten wiek :D
Ja mam tak samo, kupilam lekka spacerowke i oddalam do mopsu, bo szalu dostawalam [emoji14] Nad jakim sie zastanawiasz? Albo jaki juz masz?
 
Ja mam tak samo, kupilam lekka spacerowke i oddalam do mopsu, bo szalu dostawalam [emoji14] Nad jakim sie zastanawiasz? Albo jaki juz masz?


Mam po drugim synku X landera.Teraz jeździ w spacerówce a na koniec października oddział go siostrze.
Mam stary model XQ. Z przodu skrętne piankowe koła, z tyłu duże pompowane.
Miałam inny wózek, taki bardziej "lansiarski" ale szybko go odsprzedalam.Byl dla mnie niewygodny. Zarobiłam na tym 100 zł (kupiłam używany) i wzięłam x landera, bo one są nie do zajechania.
A ja jednak wożę sporo zakupów i jeżdżę po lasach, parkach i kamieniach.
 
Ja niestety potrzebuje wózka z dużym koszem. Skrętnego z dużymi kołami.Wozkami 2w 1 jeździłam do końca (dopóki dziecko chciało).
Obsesyjnie nienawidzę wózkow typu parasolka.Sa dla mnie tak koszmarne, że naszego pozbyłam się slczym.predzej.
Dla mnie najważniejsza jest wygoda a nie kosmiczny design.
Wiem, że parasolki są idealne na szybkie wypady itd.Sek w tym że ja już wolę dziecko nieść czy prowadzić za rękę niż meczyc się z gównianym wózkiem, który ledwie podjedzie pod krawężnik. Ale to oczywiście już kwestia gustu i oczekiwań.

Ja jestem za dużym leniem a za mało mi zależy na lansie.Juz nie ten wiek :D

ja z kolei zakochałam się w wózkach typu parasolka, nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tego wynalazku ;)
 
Skąd ta informacja? Macierzyński trwa 20 tygodni, ale 6 tygodni rodzicielskiego też jest płatne 100%. Wychodzi 26 tygodni 100% (20 macierzyński + 6 rodzicielski) i 26 tygodni 60% (reszta rodzicielskiego). Ale plizzzzz sprawdź w swoich źródłach, które twierdzą, że jest inaczej! Ja mogę rzucić takim linkiem:
Link do: Strona główna - ZUS

Kochana tak mialam z corka rok temu wlasnie wypłacane. Dlatego teraz chce isc na 80% od razu
 
A co do wozka 3w1 to mu do tej pory korzystamy ze spacerowki. Mam lekka parasolkę, ale mamy fajna ta i ja wole. I jest wygodniejsza. Mamy baby design dotty. Ale kazdy wozek trzeba samemu zoabczyc i pod siebie wybierac. A co do slubu to nawet nie złapałam, ze to juz dzis. My włączymy dalej z mini ogródkiem cos tam robimy.dzis sadzilam pomidorki i chwasty wyrywalam. Dodam, ze mamy 20m2 ogródka. Wiec malutko.
 
reklama
Kochana tak mialam z corka rok temu wlasnie wypłacane. Dlatego teraz chce isc na 80% od razu
Aż się boję sprawdzić swoje przelewy... Ale dzięki za info, sprawdzę to we właściwym czasie u naszej księgowej, o ile w ogóle zdecyduję się, że pójdę na pełny rodzicielski (to zależy, czy urodzę w terminie i czy zgodziliby się wypłacić mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop w zamian za powrót bez wybierania wypoczynkowego).
 
Do góry