reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Która z was miała/ma problemy z krótką szyjką? @monami @NaturalnaMama
Mam przyjaciółkę w 28tc. Wczoraj gin nastraszył ją że skróciła jej się szyjka (nie wiem do ilu) i zamiast pocieszyć że można szew założyć, że jest duża szansa, że donosi ciążę to on ją poronieniem nastraszył-sic!
O szwie nie wspomniał! Szpitalem straszył, kazał leżeć...a I tak leży od początku bo miała krwiaki, łożysko jakoś kiepsko umiejscowione (blisko szyjki czy jakoś tak) no I to ciąża z inseminacji więc od początku dmuchają I chuchają na dzidziolka.

Jak ją pocieszyć?
Miałam to samo. Leżenie bez szwa i straszenie przedwczesnym porodem. U mnie zaczęło się w 26tc.
Nie wiem od czego to zależy...
 
reklama
Miałam to samo. Leżenie bez szwa i straszenie przedwczesnym porodem. U mnie zaczęło się w 26tc.
Nie wiem od czego to zależy...

Okropne ;/


Ja się cieszę ze mam ten szew będę miała taki komfort psychiczny nie będę się martwić jak np za dużo pochodzę ze a nóż mogło się coś stać i szyjka mogła się skrócić (bo tego się ponoć nie czuje)

A tez nie będę musiała leżeć plackiem. Zawsze to jakieś zabezpieczenie. Zabieg inwazyjny nie jest wiec czemu by nie zakładać, nie tylko pomaga fizycznie ale i daje spokoj psychiczny ;)
 
Która z was miała/ma problemy z krótką szyjką? @monami @NaturalnaMama
Mam przyjaciółkę w 28tc. Wczoraj gin nastraszył ją że skróciła jej się szyjka (nie wiem do ilu) i zamiast pocieszyć że można szew założyć, że jest duża szansa, że donosi ciążę to on ją poronieniem nastraszył-sic!
O szwie nie wspomniał! Szpitalem straszył, kazał leżeć...a I tak leży od początku bo miała krwiaki, łożysko jakoś kiepsko umiejscowione (blisko szyjki czy jakoś tak) no I to ciąża z inseminacji więc od początku dmuchają I chuchają na dzidziolka.

Jak ją pocieszyć?
A w 28 tygodniu jeszcze szew zakładają? Znajomej lekarz ( jakieś 5 lat temu więc może coś się zmieniło) powiedział,że w tak zaawansowanej ciąży już się tego nie robi.
 
@Margonelka pisalas do szalonej, ze nie masz dopisanej plci dzieciatka. Juz tlumacze :) Ja mam liste na lapku i na bierzaco staram sie wychwytywac informacje i dopisuje, ale wysylac szalonej bede w kazda niedziele, bo w tygodniu zarowno nowe mamy przychodza jak i wciaz pojawiaja sie nowe info nt plci dzieciatek :)
Wiem, ze u Ciebie bedzie chlopczyk, mam zakodowane :)
A jeszcze jedno, na liscie nie mam wpisanego z ktorego roku jest Twoj synek. Nie podawalas czy mi to umknelo? ;)
Przepraszam, że znowu męczę, ale chciałam się upewnić, czy masz mnie na liście do wrzucenia na pierwszą stronę, bo jeszcze mnie tam nie ma? :-) Po pojawieniu się na pierwszej stronie dostanę też link do grupy zamkniętej?
 
A ja się starałam długo , już w sumie zawsze ok 5 dni ciężkiej pracy z mężem hahaha, bo 3 dni przed i do 2 dni max po owulacji która była monitorowana przez kilka dobrych miesięcy .... więc ja mam loterię odnośnie płci ... Nie chciałam ryzykować tylko z sexem przed owulacja na dziewczynkę bo może plemniki były słabe i nie dozylyby do owulacji.... Czas pokaże

U mnie było to samo tez 5 czy nawet 6 dni pracowaliśmy ciężko i w 2 cyklu się udało ;) ponoć ma być dziewczynka
 
A w 28 tygodniu jeszcze szew zakładają? Znajomej lekarz ( jakieś 5 lat temu więc może coś się zmieniło) powiedział,że w tak zaawansowanej ciąży już się tego nie robi.
A nie wiem właśnie :/ A jeśli nie szew to kurcze co robią żeby wspomóc tę szyjkę? :(
Szpital do rozwiązania?
 
Dziewczyny pytanie ekspres, plizzz pomozcie

Czy rodzinna ma mi wpisac na skierowaniu do specjalisty "pacjentka w ciazy". Nie wiem czy bedzoe chciala "cito". Czy nie musi nic wpisywac, a ja w rejestracji u specjalisty pokazuje karte ciazy i kloce sie o szybki termin?
 
A nie wiem właśnie :/ A jeśli nie szew to kurcze co robią żeby wspomóc tę szyjkę? :(
Szpital do rozwiązania?
Znajoma miała jeszcze cukrzycę i jakieś inne problemy więc leżała w szpitalu. Urodziła w 35 tygodniu. Z tym,że wiecie jak to jest, co lekarz to opinia. Może warto się skonsultować z innym
 
reklama
Dziewczyny pytanie ekspres, plizzz pomozcie

Czy rodzinna ma mi wpisac na skierowaniu do specjalisty "pacjentka w ciazy". Nie wiem czy bedzoe chciala "cito". Czy nie musi nic wpisywac, a ja w rejestracji u specjalisty pokazuje karte ciazy i kloce sie o szybki termin?
Niech wpisze, że ciąża i cito. Dla ciebie prościej
 
Do góry