reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
O 10. Wyspie się i akurat pójdę ;) robiłam wcześniej badania krwi (glukoze i morfologie) oraz mocz. Także zobaczę czy wszystko gra. No i może dostanę termin na polowkowe, bo jeszcze nie mam.
Ja się umawialam w innej klinice, u lekarza, który robił mi polowkowe przy córce w 2011 :) na prenatalnych byłam u jeszcze innego, ale poza tym, że ma certyfikat, to gbur i tylko mnie nastraszyl :(
 
Sorki, że się wtrącę, bo Was podczytuje od jakiegoś czasu i u Mamy ginekolog znalazłam artykuł o przygotowaniu do porodu
Link do: Jak przygotować ciało do szpitala do porodu? - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
Teraz po przeczytaniu tego artykułu przypomniało mi się, że chyba właśnie się podcięłam tam na krótko bez golenia ;-) Jakbym się ogoliła, to bym właśnie mogła mieć tam armagedon, bo wtedy też mi często wrastają włoski i robią się stany zapalne.
 
Ja się do porodu golilam na czuja, pewnie na badaniach u gina było widać te pominięte kępki
emoji23.png

A jak trafiłam już ze skurczami to mnie położna golila, ale byłam już w takim stanie, że nawet nie pamiętam jak i kiedy się to odbywało, mąż opowiadał
emoji23.png
Na pewno ogilili przy nacieciu krocza, tyle że w czasie porodu dużo rzeczy umyka. :)
Mnie w 2016 nie golili przy przyjęciu na porodówkę - tylko trochę na podbrzuszu na wypadek nagłego CC. Bardzo możliwe, że podczas porodu podgoliły w miejscu naciecia, ale nie pamietam :p Potem położna środowiskowa powiedziała: "o, fajnie że pani nie ogolili w całości". Nie wiem, na czym ma polegać ta fajność z jej punktu widzenia? Dla mnie może i fajnie, bo oszczędzili mi swędzenia przy odrastaniu włosów. Eksperymenty z goleniem na zero przeprowadzałam we wczesnej młodości i mi to jednak nie odpowiada z wielu powodów. Także chodzę "zarośnięta" :p Infekcji intymnych nie mam od dawna i łączę to z dwoma rzeczami: zmianą płynu do higieny intymnej oraz z zasiedleniem pochwy bakteriami kwasu mlekowego.

Do pierwszego porodu golił mnie na zero mąż (okropne to dla mnie było), ale to był fałszywy alarm i do faktycznego porodu zdążyło trochę odrosnąć i ogolili mnie na izbie przyjęć. Do operacji ginekologicznej zabronili mi samodzielnego golenia, powiedzieli, że położna zrobi to lepiej. Dziewczyna, która ze mną leżała, nie chciała być golona przez położną, więc ogoliła się sama i się pozacinała trochę. Potem (aż do przesady) zwracali jej na to uwagę i przed operacją, i po.
 
Mój mąż nie lubi wydawac kasy na mojr widzi mi sie. Ale rzecz uwazam genialna i marzylam o nim w kazdej ciazy... przynajmniej w.takim.stresie do gabinetu gina bym nie wchodziła..az sie trzese zawsze
Ale przecież można kupić używany na olx i potem za tą samą cenę sprzedać bez strat. Q końcu tu chodzi o WAS... Twoje dobre samopoczucie powinno być najważniejsze w tym czasie.
Dobry można już kupić do 100zl. To chyba nie jest suma nie do przeskoczenia..? Szczególnie że się zwróci za niedługo.
 
Mój mąż nie lubi wydawac kasy na mojr widzi mi sie. Ale rzecz uwazam genialna i marzylam o nim w kazdej ciazy... przynajmniej w.takim.stresie do gabinetu gina bym nie wchodziła..az sie trzese zawsze
Ten twój mąż to chyba taki finansowy terrorysta, jak mój kiedyś. Nie zazdroszczę. Też miałam takie sytuacje, że mąż uważał, że coś jest niepotrzebne, więc nie kupujemy. Nieważne co ja myślałam. A miał zerowe pojęcie na temat niektórych rzeczy. Jak ma to sprawić, że będziesz spokojniejsza, to jest to warte każdych pieniędzy. A skoro nie kosztuje dużo i możesz to w takiej samej cenie odsprzedać, to już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.
 
Ale przecież można kupić używany na olx i potem za tą samą cenę sprzedać bez strat. Q końcu tu chodzi o WAS... Twoje dobre samopoczucie powinno być najważniejsze w tym czasie.
Dobry można już kupić do 100zl. To chyba nie jest suma nie do przeskoczenia..? Szczególnie że się zwróci za niedługo.
Ja tam nie jestem za detektorem. Ale może temu, że jestem z tych panikujacych. ... Poszukalam czy mama ginekolog o tym pisała, bo widzę, że jest tutaj często polecana i ona fajnie pisze o detektorze.
Link do: Gadżety dla kobiet w ciąży - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
 
Nie chciałam. Po prostu tak jest napisane na stronie ministerstwa zdrowia i moja lekarka tak mówiła. U nas napewno wszystko będzie ok.

QUOTE="okruszek.emi, post: 16612006, member: 45103"]No to mnie teraz przestraszyłaś [emoji17][emoji17][emoji17] ja będę grubo po tym terminie zgodnie z prawem. [emoji17][emoji17][emoji17]
[/QUOTE]Wiem, wiem. ...mimo wszystko bardzo dziękuję za tą informację bo jest mobilizujaca by zadziałać. A masz linka jakiegoś do tej ustawy? Czy mam poszukać?
 
reklama
Słuchajcie od paru dni mam 3 plamki czerwone na brzuchu, lekko swędzi i dzisiaj lekko skóra schodzi Od czego to moze być. Nie jest to ugryzienie. [emoji19]
 
Do góry