reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Zgodnie z art 68 ustawy 1 dotyczącej macierzyństwa , jeżeli lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań, ciężarna chcąca gdziekolwiek wyjechać może złożyć tymczasowy wniosek o zmianie miejsca pobytu w dniach... od do
Tak,może.Nie napisałaś tego jednak wcześniej,a to kluczowa informacja :)
 
Chciałam jeszcze dodać że w przypadku urlopu nawet wyjazdu do rodziny na wieś należy przed wyjazdem zawiadomić Zus o miejscu pobytu w danym okresie. Oczywiście kontrola nie może zastać nas na kopaniu ogródka itp ale można to uzasadnić że np tam ma się lepsza opiekę.
Nie ma też obowiązku wpuszczana kogoś z zus do domu, to dobra wola. Należy się pokazać i ewentualnie poprosic o wezwanie. Bez nakazu prokuratora nie mamy obowiązku wpuścić nawet policji.
Jeśli chodzi o l4 chodzone to rzeczywiście obszar chodzenia powinien być ograniczony, lekarz, apteka, itp.
Nie radzę również wrzucać na portale społecznościowe zdjęć z wycieczek i zakupów.Jest to bardzo skrupulatnie śledzone. Dodatkowo, ZUS ma prawo do wezwania lekarza w celu wyjaśnienia powodu zwolnienia dlatego niektórzy tak niechętnie je wypisują.
Liczyłam na Twoją wypowiedź [emoji4] dziękuję bardzo
 
A jak moj pracodawca zatrudnia powyżej 20 osob i on mi placi na l4 to zus nie bedzie mnie sprawdzal nie? Niby wydaje się logiczne [emoji3]
Każde zwolnienie trafia do ZUSu i każde ZUS może skontrolować,natomiast najczęściej robią to po upływie 33 dni zwolnienia,kiedy obowiązek wypłaty świadczenia przechodzi na ich stronę.Każde świadczenie jest wypłacane przez ZUS,tyle,że jesli firma zatrudnia do 20 osób,to pieniądze wypłaca bezpośrednio ZUS(co często wydłuża wypłatę, bo mają dużo czasu od momentu dostarczenia zwolnienia).Natomiast w firmach zatrudniających powyżej 20 osób,świadczenie przepływa przez przez firmę i jest wypłacane normalnym trybem.
 
Każde zwolnienie trafia do ZUSu i każde ZUS może skontrolować,natomiast najczęściej robią to po upływie 33 dni zwolnienia,kiedy obowiązek wypłaty świadczenia przechodzi na ich stronę.Każde świadczenie jest wypłacane przez ZUS,tyle,że jesli firma zatrudnia do 20 osób,to pieniądze wypłaca bezpośrednio ZUS(co często wydłuża wypłatę, bo mają dużo czasu od momentu dostarczenia zwolnienia).Natomiast w firmach zatrudniających powyżej 20 osób,świadczenie przepływa przez przez firmę i jest wypłacane normalnym trybem.
Dzięki [emoji8][emoji8][emoji173]
 
To musisz się dobrze czuć jak się odważyłas na wakacje upał i lot samolotem ... Ja poczatki miałam bardzo ciężkie... Głównie leżałam ...ale nie że mi lekarz kazał z dzidziuś wszytko ok dobrze ale ja się źle czułam , cukier wysoki mdłości słabo mi było zawroty głowy klocie i pieczeni piersi lewej.... Nawet EKG serca miałam bo się bałam co mi jest.... już dawno na L4 jestem....

A wy jak z L4 ? Też już jestescie?
Lekarze nie chcą dawać na początku ciąży zwolnień nie rozumiem czemu.....

Ja jestem na zwolnieniu od 7 tc ;)
 
Laktator tez elektryczny z Ali co jest tak polecany kosztuje 50zl wiec tyle samo co ręczny znanej marki wydaje mi się ze zawsze to będzie wygodniej nawet przy sporadycznym używaniu. Natomiast sama 300 zł bym nie wydała.

Ja podgrzewacz będę kupować dla faceta żeby mu trochę pomoc bo się chłop nie ogarnie jak go zostawię na cały dzień z maluchem jak będę na uczelni hehe ale chce używany jakiś
Mój sobie dawał radę, na prawdę nie róbmy z nich takich niedojdy życiowych. Będzie musiał ogarnąć to się nauczy.
Co do wyprawki. Laktator kupiłam jak byłam w szpitalu. Mały nie umiał ssac a ja mam dziwną brodawke więc mąż pojechał i kupił.
Podgrzewacza do butelek nie miałam, sterylizatora tak samo. po prostu butelkę zalewalam wrzątkiem i tak plywala w garnku. Co do butelki myślę że dobrze mieć chociaż jedną małą. Wszystkie typu bujaczki itd nawet od 0 miesiąca życia odoradzają z korzystania od razu. My kupiliśmy jak młody miał 2 miesiace i umiał podążać wzrokiem za zabawkami.
:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry