reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

A ja powiem Wam szczerze boję się trochę przedwczesnego porodu... A to dlatego, że synka urodziłam 2 tygodnie przed terminem. Obawiam się że teraz może być jeszcze szybciej :/
 
reklama
W dwóch poprzednich ciążach trzymano się u mnie terminu om. Akurat tak wyszło że w obu ciazach termin usg wypadła później (12 i 6 dni). Pierwszego synka urodziłam dzień przed terminem ust a drukiem w dzień tego terminu :) czyli teoretycznie obaj po terminie z om. Mimo to w szpitalu liczył się om. Teraz mam inną sytuację bo nie dostałam okresu po ostatniej ciąży i termin mam wg usg. Swoją drogą jestem ciekawa czy i tym razem termin ust się sprawdzi :)

A ja tym tematem w ogóle się nie przejmuję ;) Przez nadciśnienie ciążowe i tak nie pozwolą mi rodzić po 40 tygodniu, oboje urodzili się w 39 tygodniu + 5 dni. Musiałam się zgłosić na wywołanie. Zresztą po poprzedniej cesarce z córką spodziewam się cc i tym razem, więc urodzi się wtedy kiedy mnie przyjmą do szpitala.
 
Cześć :) Czytam Was czasem,ale totalnie nie mogę się odnaleźć,żeby dołączyć do dyskusji.W każdym razie 10 kwietnia byłam na wizycie.Lekarz na swoim niezbyt szalowym sprzęcie zmierzył mi NT i uznał,że nie ma sensu kierować na dalszą diagnostykę,bo wynik jest dobry,a ja nie znajduję się w grupie ryzyka.Dziecko mialo 5,5 cm 2 rączki i 2 nóżki i piękne serducho.Następna wizyta 8 maja,ale nie liczę że poznam u niego płeć dziecka.Dziwny trochę ten doktorek.
 
To chyba mam to samo , myślisz że to z wysiłku ? Ja się staram oszczędzać ...

Pewnie mi to umknęło w wcześniejszych postach , dlatego pytam łykacie jakieś witamowi albo magnez ? Ja łykam asmag forte 3*1 cierpię na skurcze .... I łykam prenatal Duo 1*1 .... A Wy ?

Ja też łykam prenatal duo, dodatkowo magnez i Wit D
 
Uff ile stron się zrobiło od wczoraj wieczorem:)
Co do terminów porodu to w pierwszej ciąży miałam wg om na 07.06. a wg usg na 16.06. Z tym ze ja wiedziałam, że ten drugi termin jest bardziej prawdopodobny;) no i urodziłam 16:)
Usg polowkowe mam wstępnie umówione na 12 maja, ale chyba przełożę na kilka dni później.
Jutro zaczynam 16 tydzień:) Maluch się wierci, aż wczoraj sie już zastanawiałam, czyże to normalne, że tak już czuję:eek:
Miłego dnia życzę wszystkim:)
 
Ale na l4 ciążowym nie masz obowiązku siedzenia w domu, ja byłam już w tym roku w Emiratach ;)

Nie ma czegoś takiego jak L4 ciążowe,bo ciąża to nie choroba.I owszem,jeśli jest się na zwolnieniu lekarskim,to ma się obowiązek przebywać pod wskazanym adresem,nawet jeśli na zwolnieniu jest,że można chodzić.W razie kontroli i stwierdzenia nieobecności pracownika w domu,ZUS ma prawo wstrzymać wypłatę świadczenia i wezwać do wyjaśnienia sprawy.To,że można chodzić nie oznacza niestety,że mozna robić co się chce.Oznacza to tyle,że można poruszać się w obrębie domu,lub ewentualnie byc na badaniach czy w aptece.Jeśli natomiast w tym czasie odwiedziny złoży ZUS,trzeba złożyć odpowiednie dokumenty,potwierdzające w/w powody nieobecności.
 
reklama
Do góry