reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dzięki kobitki wszystkie kochane, jedyne co mi zostało to modlić się do Boga aby było wszystko Dobrze, czasami sb myślę czym ja sobie na to wszystko zasluzylam przecież nie jestem złym człowiekiem.. No ale cóż tak musi być. Jeszcze raz dzięki za wsparcie i życzę wam wszystkim wszystkiego dobrego w życiu pozdrawiam
 
reklama
Witaj, nie martw się.Wodniaki często wchłaniają się w 2 trymestrze. Co do wyników, proponowałabym przed ewentualnym badaniem amniopunkcji powtórzyć usg, u innego lekarza bo czasem jest błąd w pomiarach. Nie martw się. Większa część dzieci przy tych parametrach rodzi się zdrowa.

Tak to moja pierwsza ciąża i do tej poradni mam we wtorek CAŁY TYDZIEŃ muszę czekać :( czytałam na różnych forach i niekoniecznie może się urodzić chore, niektóre mamy miały NT jeszcze wyższe i urodziły zdrowa dzidzie i bardzo dużo takich przypadków i też się cieszę że kość nosowa jest widoczna.. Nie wiem co myśleć, rodzina mnie pociesza że

en WODNIAK się wchłonie a to ze mam wysokie NT to jeszcze nic nie znaczy. Idę jeszcze dziś na konsultacje do innego ginekologa bo ten wczorajszy to jakaś masakra :(
 
Dzień dobry! Walczę z odruchem wymiotnym od 6 rano i na razie wygrywam [emoji6] zachciało mi się drożdżówek z kawą i małż pojechał do piekarni [emoji16][emoji16][emoji16]

Wiecie ze nie można drożdżówek z herbata pic? Dzisiaj w tv śniadaniowej się dowiedziałam [emoji16][emoji16][emoji16]

Miłego dnia ciężarówki drogie! [emoji1320]
 
Hej dziewczyny, ja siedzę w poczekalni u endo, oczywiście prywatnie :/ ludzi masa, teoretycznie mam na 8:45... Zobaczymy
Ja wczoraj byłam u endo na nfz. Dostałam leki, karteczke z pieczątką do rejestracji żeby mnie panie umówiły na wizytę za 2 tygodnie oraz skierowanie na usg tarczycy. I tu szał :termin usg mam za 2 LATA. Szłam ulicą i się śmiałam jak głupia do siebie.
 
Szkoda troszke ;) już się nastawiałam że poczuje za jakiś tydzień dwa ... A tu chyba nic z tego. W pierwszej ciąży miałam na tylnej ścianie.
A u mnie pierwsza ciąża i też mam łożysko na przedniej ścianie. Czyli ruchy pewnie poczuję po 20 tc. No nic, będę czekać cierpliwie. Ostatnio chyba przez to łożysko gin nawet nie dał mi zdjęcia małej, bo nie wychodziły ładne :sad:
 
Witajcie, mam 22 lata i wczoraj bylam u ginekologa na pierwszych badaniach genetycznych mojej dzidzi . Jestem w 12 tygodniu i 1 dniu. Po wizycie wyszłam cała zrozpaczona, cały czas płacze i nie mogę się uspokoić, ponieważ NT wynosi 3.1mm a CRL 56.0 kość nosowa - obecna, przeplyw na zastawce trójdzielnej- zwykla. Czaszka/mózg; obraz prawidłowy, kręgosłup; obraz prawidłowy, serce 4-jamowe, przednia ściana brzucha: obraz prawidłowy, żołądek; widoczny, pęcherz moczowy; widoczny, ręce; obie widoczne, stopy; obie widoczne. WODNIAK SZYJI ( CYSTIS HYGROMA) ? Następny powód do zmartwienia... płyn owodniowy w normie, wymiar dwuciemieniowy 21.8 mm - w normie, FHR- w normie no i jeszcze napiszę trisomia 21 - 1: 64 . Trisomia 18 - 1: 480 . Trisomia 13 - 1:2348 . Proszę pomóżcie, dostałam skierowanie do poradni genetycznej. Bardzo się boję że urodze chora dzidzie, co ja mam myśleć o tym wszystkim, pomóżcie czy któraś z Was miała podobnie, bardzo się boję
Witaj nie załamuj się - masz duże szansę że wszystko będzie ok. W poprzedniej ciazy miałam nt 2.9 mm. Zrobiłam test potrójny (po miesiącu od badan) i wszystko okazało się w porządku - ryzyko zmalało znacznie poniżej ryzyka z wieku. A robiłas Pappa czy to ryzyko tylko z usg?

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak to moja pierwsza ciąża i do tej poradni mam we wtorek CAŁY TYDZIEŃ muszę czekać :( czytałam na różnych forach i niekoniecznie może się urodzić chore, niektóre mamy miały NT jeszcze wyższe i urodziły zdrowa dzidzie i bardzo dużo takich przypadków i też się cieszę że kość nosowa jest widoczna.. Nie wiem co myśleć, rodzina mnie pociesza że ten WODNIAK się wchłonie a to ze mam wysokie NT to jeszcze nic nie znaczy. Idę jeszcze dziś na konsultacje do innego ginekologa bo ten wczorajszy to jakaś masakra :(

W 12 tygodniu mojej pierwszej ciąży okazało się, że mała ma wytrzewienie jelit. Podobna procedura- skierowanie do poradni genetycznej zalecana amniopunkcja- nie zdecydowałam się. Zrobiłam badanie NIFTY. Kosztowne ale bezpieczne. Wyszło dobrze. Wytrzewienie okazało się wada izolowaną. Rozumiem Twój lek i ból. Pamietam jak sama zadawalam sobie te same pytania dlaczego... ale na nie nie ma odpowiedzi. Wiedziałam, że kocham to maleństwo i skoro Pan Bóg chce żebym była mama chorego maluszka to nie będę. Codziennie modlę się za rodziców którzy mają podobne przeżycia. Trzymaj się.
 
reklama
Ja wczoraj byłam u endo na nfz. Dostałam leki, karteczke z pieczątką do rejestracji żeby mnie panie umówiły na wizytę za 2 tygodnie oraz skierowanie na usg tarczycy. I tu szał :termin usg mam za 2 LATA. Szłam ulicą i się śmiałam jak głupia do siebie.
Mi zrobił usg od razu... Dostałam receptę na euthyrox, mam brać cała ciążę, kontrola w połowie maja... :(
 
Do góry