reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

No to widzę, że ja i Bisia25 jak ma razie najstarsze 35tki [emoji14]
Powiem wam, że zdecydowanie 10lat temu miałam więcej cierpliwości...ale nie miałam zupełnie warunków na dzieci.
Moje równolatki już dawno dzieci mają takie nastolatki a nie niemowlaczki i maluszki...eh dobrze, że duchem czuję się nadal na 20tkę [emoji14]
Wizyta 19.02.18 -> czekamy
@Mamisia83 najważniejsze, że czujemy się na 20 stki ;) Nie na darmo się mówi, że małe dzieci odmładzają. Poza tym ja w wieku 20 lat to o dzieciach nawet nie myślałam, dopiero kolo 30 stoi się wzięłam do roboty :biggrin2::biggrin2:
Ja jutro do lekarza, już mam stracha:baffled::growl:
 
reklama
Niestety nie dam rady nadrobić 112 stron , ogólnie jestem rocznik 89 i to będzie moje drugie dziecko. Pytanie z innej beczki : czy któraś z Was brała l4 na pierwszej wizycie ? Czy lekarze maja z tym jakiś problem czy nie ?
Mój by mi dał od pierwszej wizyty ale ja nie chcę L4 ze względu na kasę bo mam najniższą krajową na papierze i na zwolnieniu dostaję po kieszeni :/


Wizyta 19.02.18->czekamy
 
Mamasima w 1 ciąży brałam falvit mama i folik. Ale tak mi było niedobrze jak brałam te tabletki więc przestałam. I od razu mdłości odeszły. Więc mam jeszcze ważne opakowania to może w tej ciąży da mi bobas je zażywać

Justi również mam dopiero 15 lutego wizytę. Więc obie razem czekamy na wiadomości. Jest aplikacją na samo forum. :)
Co do zwolnienia mój lekarz opowiadał o kilku kobietach co wzięły lewe zwolnienia i potem ZUS się z nimi procesowal o duże pieniądze, ponieważ miały zwolnienie ale nie było udokumentowane zdjęciami z usg czy tak było faktycznie. Ale jeśli lekarz cokolwiek znajdzie (lub twoja praca jest niebezpieczna) i udokumentuje że możesz pójść na zwolnienie to czemu nie.
 
Mamasima w 1 ciąży brałam falvit mama i folik. Ale tak mi było niedobrze jak brałam te tabletki więc przestałam. I od razu mdłości odeszły. Więc mam jeszcze ważne opakowania to może w tej ciąży da mi bobas je zażywać

Justi również mam dopiero 15 lutego wizytę. Więc obie razem czekamy na wiadomości. Jest aplikacją na samo forum. :)
Co do zwolnienia mój lekarz opowiadał o kilku kobietach co wzięły lewe zwolnienia i potem ZUS się z nimi procesowal o duże pieniądze, ponieważ miały zwolnienie ale nie było udokumentowane zdjęciami z usg czy tak było faktycznie. Ale jeśli lekarz cokolwiek znajdzie (lub twoja praca jest niebezpieczna) i udokumentuje że możesz pójść na zwolnienie to czemu nie.
Ale jeśli ma prace ,w której musi dźwigać lub pracować fizycznie to nie ma mowy o "lewym zwolnieniu" bo nie dostaje l4 ze względu na zagrożenia a ze względu na warunki pracy nieodpowiednie dla ciężarnej. Ja nie musze siedzieć w domu przykuta do łózka, mogę wychodzić także wszystko zależy od lekarza i tego jak opisze to w karcie,
 
Mamasima w 1 ciąży brałam falvit mama i folik. Ale tak mi było niedobrze jak brałam te tabletki więc przestałam. I od razu mdłości odeszły. Więc mam jeszcze ważne opakowania to może w tej ciąży da mi bobas je zażywać

Justi również mam dopiero 15 lutego wizytę. Więc obie razem czekamy na wiadomości. Jest aplikacją na samo forum. :)
Co do zwolnienia mój lekarz opowiadał o kilku kobietach co wzięły lewe zwolnienia i potem ZUS się z nimi procesowal o duże pieniądze, ponieważ miały zwolnienie ale nie było udokumentowane zdjęciami z usg czy tak było faktycznie. Ale jeśli lekarz cokolwiek znajdzie (lub twoja praca jest niebezpieczna) i udokumentuje że możesz pójść na zwolnienie to czemu nie.
A co do tabletek to jeśli miałyście mdłosci przy witaminach to polecam pregna plus, są dużo mniejsze i szybciej się trawią. Są wielkości takiej rutinoscorbinki (może ciut większe) :)
 
A jaką miałaś poprzednio i kiedy robiłaś ? Jak nie masz możliwości szybkiej kosultacji to mogę zapytac jutro na wizycie u gina o Twój przyrost co sądzi :)
Coś ok 55 z tego co pamiętam w czwartek miała.

Katasia leć do gina to sprawdź bo progesteron też niski.


Wizyta 19.02.18->czekamy
 
reklama
Coś ok 55 z tego co pamiętam w czwartek miała.

Katasia leć do gina to sprawdź bo progesteron też niski.


Wizyta 19.02.18->czekamy
Kuźwa to faktycznie słabiutko... jak pozamaciczna to nie ma na co czekać i idź sobie wieczorem nawet na sor wtedy unikniesz czekania tygodniami na wizytę, powiedz, że brzuch CIę boli czy coś wtedy od razu wezmą Cię na USG a może nic takiego i rozwieją Twoje wątpliwości. Trzymam kciuki i powodzenia !!
 
Do góry