reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny ja już po badaniach prenatalnych.Uff co za ulga. Z racji wieku jechałam na nie w ogromnym stresie, ale na szczęście wszystko w jak najlepszym porządku :-) :). Dzidzia ma prawie 7 cm, kość nosowa obecna, serce 162 ud/ min , i wszystkie pozostałe parametry w normie :) Wspaniałe uczucie widzieć taka kruszynkę ssącą kciuk. Pozdrawiam .
Gratuluję dobrych wyników i pomiarów :tak:
 
reklama
Eutyrox lub lentrox to zwykle hormony napewno nie zaszkodza a ich brak może być niebezpieczny dla dziecka zwłaszcza w 1 trymestrze kiedy nie ma swojej tarczycy. Dawka do 50ml to prawie dawka homeopatyczna. Nie przejmujcie sie. Nie ma skutków ubocznych. Trzeba kontrolować tsh i ft4 aby w przypadku unormowania odstawić. Po urodzeniu bada się poziom hormonów u dziecka.
 
@Szalona29 ja biorę Letrox 75.
Na początku brałam Euthyrox, bo to chyba jest standardowo przed przepisywane, ale nie działał na mnie. Być może dlatego, że Euthyrox ma w składzie laktozę, a Letrox nie (chociaż nic mi nie wiadomo o tym, żebym miała mieć nietolerancję laktozy :p ale to chyba jedyna różnica między tymi preparatami)
 
O szlag tak czytałam tę dyskusję o tych Euthyroxach i Letroxach, że mi się chyba coś w głowie pomieszało i właśnie bezwiednie łyknęłam nadprogramowy Letrox zamiast wieczornego Duphastonu :szok:
Jeny, mam nadzieję, że mi to nie zaszkodzi... Może jutro rano wezmę mniejszą dawkę, żeby to jakoś zrównoważyć, bo nie wiem, co innego z tym zrobić... :hmm:
 
@Szalona29 ja biorę Letrox 75.
Na początku brałam Euthyrox, bo to chyba jest standardowo przed przepisywane, ale nie działał na mnie. Być może dlatego, że Euthyrox ma w składzie laktozę, a Letrox nie (chociaż nic mi nie wiadomo o tym, żebym miała mieć nietolerancję laktozy :p ale to chyba jedyna różnica między tymi preparatami)
Jedyne co Euthyrox ma więcej dostępnych dawek, bo są nawet takie jak 88, 112 albo 137, których Letrox nie posiada.
Dziewczyny naprawdę w dzisiejszych czasach łykanie hormonów tarczycy to praktycznie norma.
@Szalona 29 nie szalej i nawet teraz zaczynaj brać. Przy takim poziomie TSH wypiszą Ci pewnie dawkę 25 i będzie pięknie :) Naprawdę nie ma co się bać. Wszystko dla zdrowia maluszka :) :)
 
reklama
O szlag tak czytałam tę dyskusję o tych Euthyroxach i Letroxach, że mi się chyba coś w głowie pomieszało i właśnie bezwiednie łyknęłam nadprogramowy Letrox zamiast wieczornego Duphastonu :szok:
Jeny, mam nadzieję, że mi to nie zaszkodzi... Może jutro rano wezmę mniejszą dawkę, żeby to jakoś zrównoważyć, bo nie wiem, co innego z tym zrobić... :hmm:
Wg mnie jedna dawka wiecej Ci nie zaszkodzi.A i tak tego nie zrównoważysz za bardzo, bo jednak hormony trzeba brac systematycznie, żeby jakąs różnicę zobaczyć. Jedna dawka nic nie da. A nawet organizm produkuje ich raz mniej, raz więcej ;)
Także ja bym brała normalnie, kontrolując tą tabletkę rano na czczo.
 
Do góry