reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Hej dziewczyny, ja siedzę w poczekalni u endo, oczywiście prywatnie :/ ludzi masa, teoretycznie mam na 8:45... Zobaczymy

Ooo zapomniałam! Ja wczoraj byłam ;) Dawka leku, który biorę jest chwilowo wystarczająca, bo TSH 1,41. Kontrola za miesiąc i mam przyjśc z kolejnymi wynikami na FT4, TSH i antyTPO (zobacyzmy czy zapalenia tarczycy nie mam).
U Ciebie też na pewno wszystko będzie okej! Jakby coś odpowiednią dawkę leku da i będzie super ;)
 
reklama
Mi zrobił usg od razu... Dostałam receptę na euthyrox, mam brać cała ciążę, kontrola w połowie maja... :(
Ooo dopiero teraz doczytałam. Nie ma co smutać! Da się z tym żyć i nie jest to takie straszne! A jaką dawkę Ci przepisali?
EDIT: Doczytałam, ze 25 :) Też tak mam i naprawdę nie ma się czym martwić!! :) Głowa do góry raz, raz, raz :D
 
Ooo dopiero teraz doczytałam. Nie ma co smutać! Da się z tym żyć i nie jest to takie straszne! A jaką dawkę Ci przepisali?
EDIT: Doczytałam, ze 25 :) Też tak mam i naprawdę nie ma się czym martwić!! :) Głowa do góry raz, raz, raz :D
Dziękuję, no tak nie koniec świata :) dobrze, że na usg nie ma żadnych zmian.
Kurcze coś mi się tapatalk popsuł i powiadomienia nie przychodzą
 
Dziewczyny muszę kupić nawilżacz powietrza może któraś z Was ma i może coś poleci. Zależy mi na tym aby był cichy i nie duży
 
W dziale Ciaza, porod, połóg jest watek o amniopunkcji - tam sa kobiety w podobnej sytuacji do Twojej, na pewno dadza Ci aktualne info. Z tego co kojarzę, to na wynik amniopunkcji mozna czekac dluuugo i wiele kobiet wykupuje do tego tzw.Fisha. Ale ile to kosztuje i jak sie zalatwia, na pewno napiszą Ci w wątku o amniopunkcji. Nie umiem wstawic linka (pisze z tel), ale moze zadziala:
Link do: Amniopunkcja robić czy nie?

Moja siostra miała aminopunkcji, a potem żałowała ze nie zdecydowała się na test Nifty(nieinwazyjny, ale drogi)
 
Dziewczyny muszę kupić nawilżacz powietrza może któraś z Was ma i może coś poleci. Zależy mi na tym aby był cichy i nie duży

IMG_1776.JPG


Mam ten byl nie drogi i jesli nie potrzebujesz do duzej powierzchni i w pokoju zamkniesz drzwi to niezle sobie radzi [emoji106]
 

Załączniki

  • IMG_1776.JPG
    IMG_1776.JPG
    149,7 KB · Wyświetleń: 451
Dziewczyny ja już po badaniach prenatalnych.Uff co za ulga. Z racji wieku jechałam na nie w ogromnym stresie, ale na szczęście wszystko w jak najlepszym porządku :-) :). Dzidzia ma prawie 7 cm, kość nosowa obecna, serce 162 ud/ min , i wszystkie pozostałe parametry w normie :) Wspaniałe uczucie widzieć taka kruszynkę ssącą kciuk. Pozdrawiam .
 
Czemu zalowala?


Wydaje się, że dlatego bo aminopunkcja jest badaniem inwazyjnym. Test Harmony czy ten Nifty zupełnie nie.
Szkoda jednak, że są tak bardzo drogie :/
Jeden i drugi kosztuje 2 400 PLN.
Uważam, że w świetle dzisiejszych rządów to skandal.
Nakazują Kobietom rodzić mimo wszystko nie zapewniając należytej opieki.
Badania prenatalne to przede wszystkim ratunek dla Dziecka tuż po porodzie. Szybsza reakcja, czasami operacja jeszcze w okresie prenatalnym. Włos mi się na głowie jeży jak słyszę, że prenatalne są tylko po to żeby pozbyć się ewentualnie Dziecka z Zespołem Downa.
To jest bardzo krzywdzące dla Kobiet.
Moja Koleżanka w zaawansowanym już wieku, bo po 40 urodziła swoje 2 i 3 Dziecko.
Przy Synku wyszło Jej podwyższone ryzyko chorób nie tylko z racji wieku.
Postanowiła nie robić aminopunkcji i urodzić.
Zarówno Syn jak i Córcia później, zaszła w kolejną ciążę jak Synuś miał 5 miesięcy,są zdrowi obydwoje jak rybki.
Gdyby nieinwazyjne testy były tańsze ( refundowane) może nie żyłaby w strachu do porodu.
 
reklama
Dziewczyny ja już po badaniach prenatalnych.Uff co za ulga. Z racji wieku jechałam na nie w ogromnym stresie, ale na szczęście wszystko w jak najlepszym porządku :-) :). Dzidzia ma prawie 7 cm, kość nosowa obecna, serce 162 ud/ min , i wszystkie pozostałe parametry w normie :) Wspaniałe uczucie widzieć taka kruszynkę ssącą kciuk. Pozdrawiam .


Gratuluję Ci i cieszę się razem z Tobą :-)))))
 
Do góry