reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Wow! A polecisz któreś z tych win?
wiesz co ja mialam czerwone, nie powiem ktore bo kupowane 2 lata temu. Biale troche mniej mi podeszlo. No ale w smaku przynajmniej namiastka takiego prawdziwego.

O babydesign slyszalam tylko dobre opinie :)

Ktoras z Was pisala o odczynie Coombsa. Czytalam, ze jak wyjdzie dodatni, to trzeba ustalić jakiego typu przeciwciala tam sa. I ze to robia tylko laboratoria stacji krwiodawstwa. A w praktyce? Jak pojde do Diagnostyki/Alabu na odczyn i bedzie dodatni, to w koncu dostane info o typie przeciwciał, czy musze isc znowu sie kluc?

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom

ja mam i chwale sobie wlasnie babydesign a zwlszcza fajna jest spacerowka.
co do odczynu combasa, ustala czy masz przeciwciala, jesli wyjdzie, ze sa to robi sie badanie na okreslenie jakie i ile juz w centrum krwidodastwa. Procentowo malo kobiet je ma, no ale sie zdarza. Ja za badania w centrum krwiodastwa placilam potem 485zl, niestety na nfz nie chca tego refunowac od tak. a jesli nie bedziesz miala i tego zycze, to w ok 28 tygodnia masz refudnowana imuglobuline jesy jestes rh-. ona dodatkowo zabezpiecza.

Ja mam dzis 14+6 i wczoraj czulam pierwszy raz mojego lokatora [emoji7][emoji7]
o ja - super! ale fajnie
\podziwam wchodzenia na gory, dla mnie spacer przed domem to zadyszka. W tej ciazy wogole jakos szybko sie mecze i sapie jak parowoz.

a co do pogody, to oby nie wialo, nie lubie jak wieje.

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Ja niestety mam na policzkach przebarwienia paskudne i w ciąży mi wyszły chociaż wcale jakoś specjalnie się nie opalałam. Niestety kremów z filtrami nie używałam, pod parasol twarzy nie chowałam i wystarczyłi aby mieć pamiątkę na twarzy :/
Trochę kosmetyczka je zniwelowała różnymi zabiegami i wpoiła, że bez kremu z filtrem z domu nawet na chwilę z psem mam nie wyskakiwać :(


wizyta 30.04 :)
Dokładnie. Niestety ciąża to hormony i często występują przebarwienia na twarzy od słońca. Moja mama ma całą twarz w plamach. Z roku na rok miała coraz gorzej. Niby kwasy itd pomagają ale tylko do najbliższego lata bo potem znowu wychodzą. Nie da się usunąć na wieczność :( mam nadzieję też nie mieć ale różnie to bywa. :(

tb739vvjtswbqtc4.png

h44eflw1j5n8g68m.png


Wizyta NFZ 26.04
 
Ja mam uczulenie na promienie UV. Więc blada jestem cały rok, plus miesiące wakacyjne to szukanie cienia i filtr 50 tka. Pamiętam jak raz w maju poszłam w góry, zapowiadał się pochmurny dzień, nie pomyślałam o filtrze i na szczycie pełne słońce. Wróciłam z poparzeniami drugiego stopnia i reakcja alergiczna na całym ciele... Także dziewczyny, unikanie dużego słońca w ciąży to nic w porównaniu z koniecznością unikania go całe życie [emoji14]

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
 
Przez całe życie to sobie nie wyobrażam. Lubię się opalać, opalam się szybko, na brązowo i na długo- chociaż z tego w swoim ciele jestem zadowolona. Mój mąż opala się na raka i to jest porażka [emoji19]

nzjdyx8dtnebih09.png
 
Przez całe życie to sobie nie wyobrażam. Lubię się opalać, opalam się szybko, na brązowo i na długo- chociaż z tego w swoim ciele jestem zadowolona. Mój mąż opala się na raka i to jest porażka [emoji19]

nzjdyx8dtnebih09.png
Ja tez kocham slonce i tak jak Ty opalam sie odrazu na brazowo. W ogole mam ciemna karnacje [emoji846]

p19u9jcgp0rsz4z5.png


Wizyta nfz 9 kwietnia [emoji173]
Wizyta prywatna 19 kwietnia [emoji173]
 
Drogie Mamy czy czasami leci Wam w ciąży krew z nosa ? Ja dwa razy już tak miałam, że poleciała mi krew. Nie jakoś dużo ale zawsze. Nie wiem czy się martwić i lecieć do lekarza czy witaminą C załatwi sprawę. Co uważacie ? Miałyście tak ?
W obu poprzednich ciążach leciała od czasu do czasu, niczym nie sprowokowana. Teraz jeszcze mi się nie zdarzyło. Ale lekarz mówił że nie ma się czym przejmować.
 
reklama
Właściwie to już czwarta [emoji14] Pierwszą ciążę poroniłam w 12. tygodniu (stąd też z przezornosci nie pisałam wcześniej). Mam dwoch chlopcow w domu - starszy synek z 2014 w zeszlym miesiacu skończył 4 latka, młodszy jest z listopada 2017 i za dwa dni kończy 5 miesięcy :D także kolejna ciąża była niespodzianką - po poprzedniej nie dostałam jeszcze okresu stąd też mam rozbieżności w terminie porodu ( pierwsza wizyta bez serduszka wskazywała na 18 październik, następna już 7 października a przedwczoraj termin "przeskoczyl" na końcówkę września ). Lekarz kazał trzymać się najnowszego terminu i taki też wpisał do karty ciąży.

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom

Ktos w podobnej sytuacji do mojej :)
Syn z listopada 2014
A drugi z lutego 2017
 
Ostatnia edycja:
Do góry