reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Czy pamiętacie, jak w zeszłym tygodniu pytałam o koślawienie stóp u 2-latki?

Mąż był z dzieckiem u tego "speca od stóp i wkładek na miarę" oraz u lekarza POZ. Został "wyśmiany", nawet skierowania do ortopedy na kontrolę chodu nie dostał. "Spec" powiedział, że po domu na bosaka (tak chodzi, a w zimie miała skórzane paputki), na dworze sztywne zapiętki. Widział znoszone sandały Emel (wg mnie masakrycznie wyglądają pod względem skrzywienia zapiętków i wytarcia podeszwy) i powiedział, że właśnie takie buty są dobre. Trochę się czuję jak wariatka.

Jak czujesz ze jest cos nie tak...to zmien lekarza... nasz 1 ortopeda uspil czujnosc...
 
reklama
Ja z kolejnymi pytaniami wyprawkowymi [emoji6]

Jakie duże wanienki macie/planujecie kupić? W Ikei widziałam, że ma 71cm to w sumie krótka, ale czy np. 100cm to już nie za duża? Nie mam pojęcia jak długo się dziecko kąpie w wanience [emoji53]

I czy któraś z Was ma dla dziecka materac z pianki wysokoelastycznej..?
Na rozmiar naszego łóżeczka (115x55) udało mi się znaleźć tylko taki oprócz zwykłej pianki poliuretanowej albo gryki, no i się zastanawiam czy warto taką piankę wysokoelastyczną kupować.
(z drugiej strony tego samego materaca jest pianka termoelastyczna, ale wyczytałam, że ponoć dla niemowlaka to nie jest dobre..? więc zakładam, że używalibysmy właśnie tylko tej strony z pianką wysokoelastyczną...)

Ja nie kupuje wanienki w ogóle ani kubelkow, jak kupilismy mieszkanie to specjalnie pod dzieci prysznic z brodzikiem ciut glebszym wzielismy... mega wygoda w codziennym uzytkowaniu....dla noworodka podkladam pieluszke lub maly ręcznik..... zeby mial miękko :) wiec jak ktoras sie dopiero urzadza to polecam
received_10211132545340823_1.jpg

A zanim poszlismy na swoje to wanienke mialam.. lazienka zachlapana...codziennie wlewanie i wylewanie.wody z wanienmi..a to lekkie nie jest... ani poręczne... i duzy gabaryt... no ale komus remontu w lazience nie zrobilabym, wybralabym ta mniejsza wanienke...
 

Załączniki

  • received_10211132545340823_1.jpg
    received_10211132545340823_1.jpg
    21,3 KB · Wyświetleń: 629
Witam, chciałabym się dołączyć. Jestem w 32tygodniu ciąży. Czyli rodzę w październiku również. Będę miała drugiego synka. Moje maleństwo waży teraz niecałe 1900g. Co do terminu to z miesiączki jest zupełnie inny niż z pierwszego usg. Raczej będziemy się trzymać tego z usg, bo miałam duże problemy z regularnością cykli.
Poczytałam troszkę Waszych postów. Widzę, że nie tylko ja się niecierpliwię już. Acha... Będę miała raczej cesarke, bo pierwszy syn nie chciał wyjść i była cc. Teraz drugi poza tym na razie tyłkiem do świata się ustawia, więc raczej droga rozwiązania jest logiczna. Wyniki mam w normie, hemoglobina leci w dół, ale biorę żelazo. Walczę z nadciśnieniem, na razie opanowane dzięki znanemu Dopegytowi.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie Mamuśki
Witaj
 
Hej dziewczyny. Zaczęłam 34tc. wizytę mam na 30.08 wody ok, szyjka 2,5 Lekarz powiedział, że jak się skróci bardziej to poda mi sterydy ażeby płuca dziecku się szybciej rozwijały, ponieważ jest ryzyko przedwczesnego porodu. Danielę urodziłam w 37tc więc może faktycznie będzie wcześniej... wody odejdą i pozamiatane. Zastanawiają mnie te sterydy.... czy jest aż taka konieczność?.... czy którejś z Was lekarz tak powiedział???
Witaj,
 
No to ja nigdy takiego sformulowania nie słyszałam....i .mylace jest to sformulowanie bo tata tez te 2 dni moze wziasc zamiast mamy
Wiem ze mylace, ale jak maz zadzwonil do pracy i powiedzial ze chce wziac dwa dni na opieke nad dzieckiem, to kadrowa (starsza babka) nie wiedziala o czym mowi :eek: dopiero mlodsza kolezanka jej powiedziała ze "dzien dla matki z dzieckiem" i tamta zrobila "ahaaaaa". U mnie w pracy dziewczyny mowily tak i tak.
 
Ja nie kupuje wanienki w ogóle ani kubelkow, jak kupilismy mieszkanie to specjalnie pod dzieci prysznic z brodzikiem ciut glebszym wzielismy... mega wygoda w codziennym uzytkowaniu....dla noworodka podkladam pieluszke lub maly ręcznik..... zeby mial miękko :) wiec jak ktoras sie dopiero urzadza to polecam
Zobacz załącznik 891831
A zanim poszlismy na swoje to wanienke mialam.. lazienka zachlapana...codziennie wlewanie i wylewanie.wody z wanienmi..a to lekkie nie jest... ani poręczne... i duzy gabaryt... no ale komus remontu w lazience nie zrobilabym, wybralabym ta mniejsza wanienke...
I na kolanach dziecko myjesz w lazience? Masz zdrowie dziewczyno! :) ja unikalam wanny tak dlugo jak sie dalo i nie zaluje, bo na pralce bylo mi bardzo wygodnie, a wode zostawialam do wylewania mezowi :p
 
Ja myje w kuchni na stole.Mam odpowiednią wysokość a potem wylewam do zlewozmywaka obok.Nie leje dużo wody.
Mimo wszystko wygodniej mi niż pod prysznicem choć mam wysoki brodzik.Ale z brzuchem ciężko mi się schylić ;(
 
reklama
Jejku jejku... niech ten czas leci szybciej. Choć Mały teraz do szkoły wróci, więc będzie troszkę zamieszania i co robić plus wstawanie rano i wożenie go w tę i z powrotem więc zleci.
 
Do góry