reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Mi lekarz na poprzedniej wizycie wspomniał, że naturalne urodzenie 4, 5 kg dziecka jest już niebezpieczne i ze będziemy kontrolować tą wagę by w razie czego reagowac. Wtedy była jakiś tydzień - półtora do przodu teraz to już przeszło dwa tygodnie. Dopiero wczoraj do mnie dotarło ze faktycznie będzie duża. Pozostaje mi mieć nadzieję ze będzie poniżej tego magicznego 4,5 kg, ale z drugiej strony co jesli usg sie pomyli i zanizy wage?

Z tym usg różnie bywa, ale w szpitalu chyba robią też jeszcze przed podjeciem decyzji??
Przynajmniej mam taką nadzieję.

Moj gin robił usg wyszło 1560g a inny lekarz na pranatalnym 2 dni później wymierzyl na 2 kg :/ wydaje mi się że błąd usg błędem, ale dużo robi jakość sprzetu i lekarz, czy dobrze zaznacza wszystko na monitorze.
Ciezka sprawa....
 
Ja nie wiem jaka jest a jestem tu od początku [emoji23] w sumie tez jestem ciekawa, bo wczoraj kupiłam płyn i myśle czy już prac

Ja już od 2 tyg. planuje i sie zabrać za to jie mogę :)
Wmawiam sobie, że dopóki mąż nie złoży szafki na ubranka to nie bede miała gdzie włożyć hehe:) Ja naiwna... on złoży w godzinę a ja kolejny tydzień będę prac i prasowac:)
 
No nie wiem czy tak szybko sie odwraca kazde dziecko tylem do rodzica. Moj niby chcial patrzec co sie dzieje, ale zloscil sie ze mnie nie widzi, mnie denerwowalo oprocz tego ze nie widze, tez ze nie moge mu opowiadac co sie dzieje wokol i komentowac. Zrobilismy kilka prob z jezdzeniem przodem do swiata, ale tak naprawdę gotowy na to byl dopiero kolo 15msc.

Kurcze będę musiała sprawdzić czy u mnie się wpina spacerowka w obie strony.
Wózek dostałam i sprawdzałam gondole i spacerowke ttlko tyłem do mnie.
A wolałabym na poczatku żeby maluszek był przodem do mnie jednak.
 
Czy Wy już zaczęłyście prać i prasować ciuszki tak już na gotowo? Zastanawiam się czy już zacząć, czy jeszcze powinnam trochę poczekać.
Ja mam poprane, wysuszone w elektrycznej i wyprasowane wszystkie ciuszki od 56 do 78... Spędziłam jakieś 12 godzin nad tym wszystkim ale jestem szczęśliwa że mam to wszystko już z głowy.
 
Dziewczyny tym gadaniem o praniu i prasowaniu zmotywowałyście mnie do wyboru łóżeczka. Bo ja tu gadu-gadu o praniu A łóżeczka nawet nie mam jeszcze. I teraz siedzę i przegrzewam mózg nad wyborem...
 
Jej Wy tu o praniu i prasowaniu a ja jeszcze nic nie mam [emoji21]

Cudowna ze mnie przyszła mama [emoji23]
Ja mam troszkę ciuszków nowych, gdzieś są stare ciuszki jeszcze, ale dopiero za 2 tygodnie (jak przeprowadzę się do nowego domu) będę mogła przejrzeć co mam, czego brakuje i kupić jakieś rzeczy do szpitala potrzebne. Chciałam wtedy też kupić fotelik i może wózek. Mam wózek od pierwszego dziecka, ale jeszcze moja siostra go używa, a ja go nie chcę już używać, bo mam teraz inne priorytety i on się nie sprawdzi [emoji6] Fotelik jakby co mam 10-letni... Jak urodzę przed czasem, to coś mam, ale wolałabym się wyrobić z kupnem nowego.

Więc zacznę kompletować wszystko najwcześniej w połowie sierpnia, a termin cc mam na 25 września. Trzymam się wersji, że mam szyjkę z żelaza i się utrzyma do tego czasu pomimo moich skurczy [emoji33]
 
reklama
Ja właśnie puściłam 2 pralkę [emoji23] musiałam je jakoś posegregować bo układałam je rozmiarem „na oko” a nie z metki bo co producent to inaczej rozmiarówka wychodziła
Wlasnie mi też te rozmiary się nie zgadzają,jak oglądam moją paczke ciuszków. Jedno małe, drugie wielkie...pewno bedziemy wciskać na bobasy i weryfikować, czy się nadaje ;) Najlepsze są te ciuszki z Anglii gdzie jest informacja, że 0-3 mc, 3-6mc. Wychodzi na to, ze są 2 rozmiary na pierwsze pół roku.
 
Do góry