reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Hej dziewczyny. Ja dzisiaj te nieszczesna glukoze badam. Jeszcze pół godziny...
Dużo piszecie o wyprawce aptecznej. Ja na razie nie mam nic. Tzn mam laktator, 5 pieluch flanelowych i nakladki żelowe na piersi (chłodząco grzejace) To mi zostało po pierwszym synku.
Płyny do kąpieli, pieluszki, płatki kosmetyczne, maść na odparzenia, podklady będę kupować jak mi się rzucą w oczy promocje.
Kapturki do karmienia nie są niezbedne, ja w nich wogole nie umiałam karmić, Antek wypluwal. Mi one do głowy nie przyszly, ale pielegniarka na oddziale stwierdziła że bedzie nam łatwiej i przyniosła, na drugi dzień jak mąż przyjechał to odkupił w aptece takie same. Także wstrzymajcie się z tym... Co warto mieć z takich drobiazgów to ketatator. Taka rurka do spuszczania gazów :) Jak dziecko boli brzuszek to sie wklada w odbyt i gazy uciekają, brzuszek robi się miękki a dziecko spokojne. Genialne to to jest. I Mr B - z termoforkiem

A ja na to by dziecko gazy puscili polecam
Polozyc dziecko na pleckach...zlapac za stópki... i zginac w kolabkach w kierunku brzuszka i prostowac nogi...uginac w kolankach i prostowac.wystarczu 1minuta czt 2 i dzidzia gazy puszcza..u nas zawsze działało.... więc zamiast kupowac rurke i wkladac w obyt polecam najpierw to proste male ćwiczenie :) :) :)
 
reklama
Wiem, ze pare z Was ma chinski laktator bubee. Czy on nie smierdzi taka chinsczyzna, tanim plastikiem i guma? Zastanawiam sie tez czy ma na opakowaniu jakies atesty, ze jest przeznaczony dla niemowlat, do jedzenia...bo przyznam, cena bardzo kuszaca.
Nie smierdzi [emoji3] ciagne jak szatan hehe. A co do opakowania to nie zwróciłam uwagi. Bede tam tylko pokarm sciagac a później przeleje do właściwej butelki :)
 
A w szpitalu jakiej referencyjnosci rodzisz?
Rodzilambw szpitalu praskim w Warszawie i on jako jedyny dzieci po 37 tc, bez cukrzycy, bez nadciśnienia. Zdrowe 100% ciążę. Położne tam za dużo roboty nie miały bo dzieci głowie z mamami, ale były pomocne, mile, szpital wyremontowany i właśnie doradca laktacyjny był obok sali pomiarów, i inkubatorów i tam przyjmował.
Córkę rodziłam w takim, co ma trzeci stopień, ale tylko z braku miejsc w innym szpitalu. Teraz mam nadzieję, że urodzę w domu :)
 
Doradca laktacyjny prosi cię do osobnego pokoju z bibasem. Patrzy jak przystawiasz, jak są problemy to koryguje. Nie jest to publicznie robione. Przynajmniej u mnie w szpitalu był profesjonalizm :)

To chyba nadal rzadkość. Rodziłam w Siedlcach, dziecko transportowali do innego szpitala, położyli mnie na sali z innymi mamami (trafiła mi się śmietanka, jedna z bliźniakami, paląca, co chwile pożyczała telefon żeby zadzwonić do faceta i kasłała mi nad głowa, druga nieletnia chciała oddać dziecko do adopcji).
Położona mimo wszystko wpada na bezczela ściąga koszule w dół i ściska za sutka czy masz pokarm. Jak w zoo. Ale wszystkie powyższe miałam w dupie, bo dziecka przy mnie nie było i myślałam tylko żeby szybko wyjść do domu i jeździć do tamtego szpitala.

W tym drugim szpitalu tez nie kojarzę doradcy laktacyjnego, był laktoterror, za butelkę opieprzaly, chowaliśmy za zasłonka na czas obchodu, ale żeby ktoś podpowiedział, pomógł to nic zero.
Wiec no... :) średnio wspominam
 
Dziewczyny,mam pytanie:D
Czy ta sukienka nadaje się na wesele?
Link do: Sukienka ciążowa na uroczyste okazje
Chodzi oczywiście o biel...Wiem,że biel zarezerwowana dla młodej,ale no mam dylemat bo podoba mi się

Myślę że biel z czarnym, do tego krótka jest ok na wesele. Tylko dałabym inne niz białe dodatki.

Jeśli chodzi o tę sukienkę to ją zamawialam, tylko granatowa. Ja osobiście odesłałam. Mialam wraŻenie ze jest dość ciężka( chodzi mi o wage sukienki, przynajmniej w duzym rozmiarze).
Noszę większy rozmiar i zamawiając swój wisiała jak worek, a nie miałam czasu zanawiac mniejszej. Ma podszewke wiec plus ze nie przeswituje.
Ja czasem sukienki z tej strony zamawiam
2 różne rozmiary.
 
[emoji33][emoji33][emoji33][emoji33] Boże jak to zabrzmiało [emoji24][emoji24][emoji24] A gdzie w tym wszystkim prywatność? Dyskrecja ? Już nie wyobrazm sobie wkładanie tych pieluch między nogi i spacerowania po oddziale [emoji24][emoji24][emoji24]
Czemu bycie mama wiąże się z takim "przyjemnościami" sory ale to moja pierwsza ciąża i mnie to przeraża. Ja wstydliwa jestem [emoji15]


Eee ja to bym się cieszyła, że mi pomogła i wyciagnęła. Od tego są.
 
Tez o tym pomyslalam, ale to niestety może spowodować opóźnienie w wyjeździe delikwenta z przed bramy [emoji14]

Ale to trzeba by przebić czy odkręcić wentyle?Jak odkręcam to dupa, nigdy powietrze nie zeszło.Jako smarkule próbowaliśmy spuścić powietrze ex facetowi przyjaciółki i coś nie wyszło.
 
A te chowające sutki to można stwierdzić zawsze np. Teraz czy to dopiero przy dziecku wychodzi. Wiem, że to pewnie oczywiste ale ja nie mam pojęcia [emoji15] chyba że męża zapytam czy jak się bawi to mu się coś chowa [emoji6] [emoji12] [emoji1]

Ja mam wrazenie ze mi sie wyrobiły podczas karmienia...
Na samym poczatku polozna kazala ciagnac za brodawke...ale tak konkretnie..i taka scisnieta miedzy 2 palcami wkladac do buzi .. w szpitalu tak wysciskalam a w domucjuz nie musialam..
dziecko jak czuje piers to jak pisklaczek fajnie otwiera dzioba......:)
brodawki sutki sie zmienily....sa ładniejsze niz przed ciaza... sa juz po 2 letnim ostrym treningu z roczna przerwa dla męża .. no ale maz co 2~3 godziny nie chapie :)
 
reklama
[emoji33][emoji33][emoji33][emoji33] Boże jak to zabrzmiało [emoji24][emoji24][emoji24] A gdzie w tym wszystkim prywatność? Dyskrecja ? Już nie wyobrazm sobie wkładanie tych pieluch między nogi i spacerowania po oddziale [emoji24][emoji24][emoji24]
Czemu bycie mama wiąże się z takim "przyjemnościami" sory ale to moja pierwsza ciąża i mnie to przeraża. Ja wstydliwa jestem [emoji15]
Porod skutecznie "odwstydliwia" o_O ja tez nie moglam sobie wyobrazic tego ze tam tyle ludzi ze zagladaja, grzebia, ze patrza i slysza jak sapie, dysze, stekam, juz nie mowiac o reszcie :p co by nie powiedziec o "cudzie" narodzin jest to pod pewnymi wzgledami obrzydliwie zwierzece przezycie i wstyd trzeba zostawic w domu. Po cc jak mnie przerzucali na lozko ze stolu to sie czulam jak worek ziemniakow :D no coz, piekno narodzin, nic dodac nic ujac :p
 
Do góry