reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Za latarek płaciliśmy chyba 60zl, ale fakt lepszego wynalazku nie ma.Po fridzie ja zawsze łapałam infekcje, a tak problem odpadl.
Właśnie dlatego chcę ten aspirator. [emoji4] Bo też przeszłam swoje z fridą (blech). Potem był "katarek" już coś lepszego, ale ten odgłos odkurzacza jest wkurzajacy i jeszcze ciągle musi stać na wierzchu by był pod ręką.
 
reklama
Mam takie samo podejście. Młodą posmarowalam raz, kiedy ambitnie po pierwszej kąpieli chciałam to to natłuścić, zapudrować i kij wie co jeszcze. Uwaliliśmy z tej oliwki ręcznik, pościel, a młoda slizgala się jak ryba. Walnelam tym w cholere [emoji14] na pupę szła mąka ziemniaczana jak widziałam, że coś się dzieje, krem ochronny na wiatr, mróz czy słońce. I tyle :)
Mąka może posiadać na płuca i zaszkodzić tak wyczytałam w tej pierwszej fazie kiedy jeszcze się to rozwija. Zaznaczam że to teoria żeby mnie nikt nie zaatakował;-)
 
Właśnie dlatego chcę ten aspirator. [emoji4] Bo też przeszłam swoje z fridą (blech). Potem był "katarek" już coś lepszego, ale ten odgłos odkurzacza jest wkurzajacy i jeszcze ciągle musi stać na wierzchu by był pod ręką.

Życzę Ci abyś musiała.odkurzacz wyciągać tylko w trakcie porządków a o 'katarku' mogła powiedzieć kasa wywalona w błoto, bo nie ma.po co używać ;D

Ja się modlę aby u nas tak było...Bo.ten sezon chorobowy i troje dzieciaków zagrażających się nawzajem totalnie mnie przeraża...
 
Jest wielki napis 'Brama wjazdowa nie zastawiać.Holowanie na koszt właściciela pojazdu'

Ludzie mają w dupie i nadal zastawiają.
U nas policja nie przyjedzie, bo 'woz patrolowy jest właśnie na interwencji' a czegoś takiego jak holowanie nie ma.

Czasem ściągałem tablice rejestracyjne i tyle.Ale teraz kiepsko mi się schylić.
Kiedyś mi babsko się ustawia na bramie, mówię żeby przeparkować, bo bede wyjeżdżać niedługo, ona że tylko 5minut.Mowie że nie ma opcji.Babol zostawił auto i polazl.Nie było jej ponad godzinę.

Takich aut mam.kilkanascie dziennie. I tłumacza się, bo w.poblizu nie ma parkingu.No ok nie ma
ale co mnie to obchodzi?
To zacznij rysować te samochody. Jeśli nie po prośbie to trzeba inaczej sobie radzić. Wyryj napis " chukowy kierowca" [emoji23] albo jak ktoś będzie stawał to kopa w drzwi. Jak włączy się alarm no trudno. Napis jest? Jest? A ty chcesz wyjechać to latać i szukać kierowcy nie będziesz to może alarm go zawiadomi.
 
Ostatnia edycja:
Ja palce też mam długie i chude. I teraz stwierdzam, że to będzie palec wskazujący [emoji1] Chodzi mi o sam ten dzyndzelek [emoji2] widzę że powiększyły mi się i sutki i brodawki. Może rzeczywiście Dzidzi będzie łatwiej złapać i ssać. Rozmawiałam ostatnio ze znajomą i ona mi powiedziała że używała kapturków bo właśnie też miała chowające się brodawki i mały nie miał jak łapać. Może rzeczywiście się wstrzynam, może nie będą mi potrzebne i dam radę bez. Chociaż sobie myślę że z tym mniej boli [emoji3] [emoji3]
Boli tak samo. Ja pierwsze 3 tyg bardzo cierpiałam, a przez pierwsze 2 tyg miałam kapturki, bo brodawki za małe by mógł Synek chwycić. Płakałam jął przystawiałam do piersi ... ale minęło... opłacało się to poświęcenie. [emoji173]
 
Ja chodzę na basen tylko sportowy. Tam inna temperatura wody - chlodniejsza i mniej chloru dają. Nie miałam infekcji, za to relaks świetny...Od samego moczenie nóg to infekcji się nie nabawisz. Ryzyko wzrasta jak w takiej wodzie usiadziesz...wtedy bym się bała.
Pewnie z synem to i tak głęboko bym nie weszła, bo rok ma. Więc chyba nie pomocze dołu od stroju. :) wróci mąż to pogadamy. On ostatnio był na tym basenie za dzieciaka i pamiętał ze kazali wszystkim wyjść z wody bo ktoś zwymiotowal[emoji23] ale to było prawie 20 lat temu.
 
reklama
A jak zapatrujecie się na sprawę ze smarowaniem bobasa po kąpieli kremami i oliwkami? Bo ja już sama nie wiem. Mojej znajomej teściowa jest dermatologiem. I odradzała jej takie smarowanie bez powodu. Skóra dziecka się rozleniwia i przestaje się natłuszczać naturalnie. A oliwka to ponoć jest najgorsza bo zatyka pory i coś tam jeszcze z nią nie tak. Jeśli dziecko nie ma problemów skórnych to do mycia coś najzwyklejszego z dobrym składem. Używała tylko kremu ochronnego do buzi na zimę bo rodziła w listopadzie i krem na ciemie bo mały miał duże. No i bepanten.
Ja gdzieś wyczytałam, że jeśli oliwka to firmy Momme- dobry skład, skóra nawilżona, ale nie tłusta.
Ale to też nie jest coś pilnego i obowiązkowego...Sama nie wiem czy kupię. Póki co mam zapisane w notatniku.
 
Do góry