reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dzień dobry:)
@ranny.ptaszek pieknie walczycie! I jestem przekonana,że nim sie obejrzysz dostaniesz Tymka do piersi,a później pójdziecie do domu. Ja wiem,że wydaje się to bardzo odległe,ale już niedługo tak będzie :)

Ja ciągle cos dorzucam do koszyka na Gemini. Póki co mam 250 zł,ale w sum ie nie ma się co dziwić,że tak wychodzi. Tu paczka takich podpasek,tu siakich,tu podkłady itd. Dużo kupuje w wielopakach,no i aspiratorek Pingo(tu 100zł). Na razie nie wrzucam płynów i oliwek bo chciałabym te z Rossmana,ale ponoć nie wszystkie sa we wszystkich,więc najpierw sprawdzę stacjonarnie.
Do tego jeszcze zamówienie z AsPlaneta- butle,pojemniki na pokarm,wkładki laktacyjne,szczotka do włosków,nozyczki i rękawica bambusowa do mycia. No i kolejna 100 zł :)

Któraś z Was (chyba @pysia1986 ) miała w koszyku czopki dla dorosłych i tak sie zastanawiam czy na pewno chodzi o te dla dorosłych :p
Tak w razie zaparc po porodzie albo jeszcze przed samym porodem Nawet jeśli nie to dobrze mieć w domu.
 
reklama
W sumie fakt.My nie używamy mm, kremow, nakładek itd.Wiec z automatu połowa koszyka odpada ;)

U nas dusznawo, ale da się żyć (póki co)

Macie jakiś sposób na ciągle zastawiona bramę wjazdowa?
Tak wypuszczenie powietrza z dwoch opon. Mnie kiedys ktoś tak załatwił do dziś pamiętam i już w bramach nie staje.
 
Ja to wiem....Odpowiadałam Monami [emoji4]
Dlatego ja bardzo cenię Tracy Hoog bo ona te rodzaje płaczu bardzo skrupulatnie opisuje...Dla mnie to było wielkie odkrycie i pomogło szybko w poznaniu Synka [emoji1]
Wiem że wiele z Was ją "gani", ale w jej książce można sobie wybrać rozdziały dla siebie...i pominąć to co jest niezgodne z podejściem jednej czy drugiej mamy.
Dorwalam ost w antykwariacie ta ksiazke za pare zl, ale cos nie mam weny, zeby ja poczytac poki co. Łudze sie, ze po porodzie mnie natchnie ;)Tematow jest tam tyle poruszanych, ze faktycznie mozna wybrac to co akurat nas intetesuje.
 
Mąż dzisiaj ma wolne od jazdy autobusem Ale idzie do drugiej pracy. Na szczęście tak sobie poprzestawial że 9-13 i będzie w domu przez większość dnia. Młody mniej więcej o 11-12.30 ma drzemkę.
Mąż chciałby gdzieś isc itd. Myślałam o basenach inflandzka. Mały by sobie popluskal, ja bym poopalala nogi i ewentualnie stopy zmoczyla.
Boję się trache że jakaś infekcje dostanę Ale z drugiej strony na zakrutym basenie też można dostać a mówią że pływanie pomaga w ciąży i kobiety chodzą. Co myślicie? Czy jakaś mama warszawska może się też zbiera?
Ja chodzę na basen tylko sportowy. Tam inna temperatura wody - chlodniejsza i mniej chloru dają. Nie miałam infekcji, za to relaks świetny...Od samego moczenie nóg to infekcji się nie nabawisz. Ryzyko wzrasta jak w takiej wodzie usiadziesz...wtedy bym się bała.
 
A jak zapatrujecie się na sprawę ze smarowaniem bobasa po kąpieli kremami i oliwkami? Bo ja już sama nie wiem. Mojej znajomej teściowa jest dermatologiem. I odradzała jej takie smarowanie bez powodu. Skóra dziecka się rozleniwia i przestaje się natłuszczać naturalnie. A oliwka to ponoć jest najgorsza bo zatyka pory i coś tam jeszcze z nią nie tak. Jeśli dziecko nie ma problemów skórnych to do mycia coś najzwyklejszego z dobrym składem. Używała tylko kremu ochronnego do buzi na zimę bo rodziła w listopadzie i krem na ciemie bo mały miał duże. No i bepanten.

Ja nie smaruje i bobasa nie kapie codziennie aby nie naruszać bariery lipidowej skory
 
Ja mam tylko bepanthen... :D dokupie jeszcze coś do kąpieli i to tyle jeśli chodzi o kosmetyki.
Ja kupię linomag, coś do kąpieli i krem do buzi. Nie będę robić dużych zapasów, jak coś będzie to na bieżąco będę dokupywać - mam na osiedlu aptekę w której są naprawdę dobre ceny, także damy radę
 
Dorwalam ost w antykwariacie ta ksiazke za pare zl, ale cos nie mam weny, zeby ja poczytac poki co. Łudze sie, ze po porodzie mnie natchnie ;)Tematow jest tam tyle poruszanych, ze faktycznie mozna wybrac to co akurat nas intetesuje.
Ja też jeszcze nie zaczęłam jej dobie przypominać choć mam. Czytam teraz inną...o rodzeństwie i miłości między rodzeństwem.
 
Ja na sutki kupuje lanolinie lasinoh też jest w Gemini, jest to inna lanolina niż w większości preparatów. Droższa ale wiem od kilku osób ze lepsza. Poczytaj sobie w necie [emoji4]i jeeszve dorzucilam kompresy na piersi żelowe też z lasinoh
Właśnie czytałam i to co ja mam też ma w składzie dobra lanoline A jest połowę tańsze. Lasinoh ma dużo reklam więc cena wyższa zobacz sama. Te okłady dobra sprawa ale u mnie raczej kapusta pójdzie w ruch.
 
No właśnie ja też jestem zaskoczona tymi sumami [emoji50]
Jeszcze nie robiłam tych zakupów. Ale myślę, że spokojnie w 150-200zl się zmieszczę. No bardzo chcę kupić ten polecany aspirator do noska, a on już ze 100 kosztuje.
Choć też się zastanawiam czy nie kupić go później bo pośpiechu nie ma.

Za latarek płaciliśmy chyba 60zl, ale fakt lepszego wynalazku nie ma.Po fridzie ja zawsze łapałam infekcje, a tak problem odpadl.

Cholerny kurier DPD od zeszłego.czwartku jeździ z moja paczka, codziennie wieczorem pojawia się napis ''doreczenie nieudane' i nowy termin, a.dziad ani nie dzwoni,żeby się umówić, ani go nie było...

Udało mi się przeczytać 590 stron.nowej książki Camilli Lackberg 'Czarownica' w 3dni.Alez to było miłe...Tak się oderwać chociaż psychicznie.
 
reklama
A jak zapatrujecie się na sprawę ze smarowaniem bobasa po kąpieli kremami i oliwkami? Bo ja już sama nie wiem. Mojej znajomej teściowa jest dermatologiem. I odradzała jej takie smarowanie bez powodu. Skóra dziecka się rozleniwia i przestaje się natłuszczać naturalnie. A oliwka to ponoć jest najgorsza bo zatyka pory i coś tam jeszcze z nią nie tak. Jeśli dziecko nie ma problemów skórnych to do mycia coś najzwyklejszego z dobrym składem. Używała tylko kremu ochronnego do buzi na zimę bo rodziła w listopadzie i krem na ciemie bo mały miał duże. No i bepanten.
Kupiłam taka jak.poleca srokao ale póki nie będzie potrzeby to nie będę smarować zobacze. Krem na każdą pogodę wzięłam z Nicea też srokao poleca A i cena dobra.
 
Do góry