reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja zauwazylam ze mezczyzni jak wychodza SAMI z dzieckiem to bardzo przykuwają uwage. Szczegolnie z takim powyzej roku a ponizej 5. Moze to cos w rodzaju podziwu ze sie tata sam wymagajacym uwagi dzieckiem zajmie, nie wiem. Moi czesto chodza sami, a ja w tym czasie moge cos w domu zrobic albo odpoczac i dla mnie to normalne.
Pamiętam kiedyś na zakupach byliśmy w większym markecie i mąż miał córkę zamotana w chuscie. Odeszłam po coś do innego regału, wracam, a tam jakaś blondyna, szczerzy się do mojego chłopa, krótka spódniczka, szpilka taka, że ja bym nie umiała w niej nawet stanąć, perfekcyjny makijaż. A ja dres, rozwiany włos i trampki :D podchodzę z pytajnikiem na twarzy, mój mąż widzę, że powstrzymuje śmiech. No to pytam o co chodzi, a pani, że wyglądał na takiego zagubionego, że zapytała czy mu pomóc, bo jak to TAKI SILNY MĘŻCZYZNA Z TAKIM MALENSTWEM SAM. I kurde nawija te blond pasemka na palec i dalej się do niego szczerzy. Mój mąż, że dziękuje za troskę, ale nie smialby prosić o pomoc kobiety, która na pewno bolą stopy w takich butach. Przynajmniej jego by bolały. I że jak widzi - żona świetnie ogarnia [emoji23][emoji23]
 
reklama
@pysia1986 nie chce mi wejśc zdjęcie za diabła,ale napiszę i podlinkuję Ci co wrzuciłam do koszyka:
1. Link do: Podkłady higieniczne, poporodowe BELLA MAMMA, 10 sztuk - Dla mamy i kobiety w ciąży
2. Link do: AKUKU, podkłady higieniczne jednorazowe, 60x90cm, od urodzenia, 5 sztuk - Higiena dzieci
3. Link do: Tantum Rosa, 10 saszetek - Bez recepty
4. Link do: Podpaski BELLA Nova, Maxi, 18 sztuk - Artykuły higieniczne
5. Link do: Podpaski BELLA Perfecta Ultra, Night, Extra Soft, 7 sztuk - Artykuły higieniczne
6. Link do: CLEANIC Kindii, Pure (dawniej Baby Sensitive), płatki kosmetyczne dla niemowląt, 60 sztuk - Higiena dzieci
7. Link do: Izotoniczny roztwór wielofunkcyjny 0,9% NaCl, Polfa Łódź, 30 ampułek po 5ml - Zdrowie dzieci
8. Link do: Majtki poporodowe, wielorazowe, siateczkowe, rozmiar 44-46, 2 sztuki - Dla mamy i kobiety w ciąży
9. Link do: Maść ochronna z witaminą A 800j.m./g, 25g - Bez recepty
10. Link do: Bepanthen Baby, maść ochronna, od urodzenia, 30g - Pielęgnacja dzieci
11. Link do: NIVEA Baby, krem na każdą pogodę, od urodzenia, 50ml - Pielęgnacja dzieci


Ten koszyk jest mega ubogi i jeszcze bardzo niedopracowany. Muszę jeszcze przemyśleć sprawę kapania i dorzucić( SrokaO poleca te z Rossmana,więc zastanawiam się czy by ich tam nie kupic. Zreszta chusteczki nawilżane też poleca rossmanowsie-te babydream). Tak samo pielęgnacji - maści i kremów
Szukam też sprawdzonego info o olejku migdałowym dla malucha.
Aspiratorek do nosa i termometr biorę z innych miejsc.

A gdyby ktoś chciał zestaw z TT w niewielkich pieniążkach:
Link do: Tommee Tippee Zestaw Startowy Do Karmienia Butelką 235732


Gdyby któraś mamusia dopisała coś konkretnego do tego wszystkiego,to było by super :)
 
Ostatnia edycja:
A na co jest ta maść z witaminą A ? Też na odparzenia? Ja Zielona w kwestii maści i kosmetyków. (Zresztą nie tylko w tej kwestii [emoji15] )
 
A na co jest ta maść z witaminą A ? Też na odparzenia? Ja Zielona w kwestii maści i kosmetyków. (Zresztą nie tylko w tej kwestii [emoji15] )
Któraś mamusia pisała w wątku Wyprawka o niej,że chyba jako ochronna,nawilżająca,na delikatne zaczerwienienie. Nie kosztuje duzo,a moim zdaniem przyda się albo mnie albo maluchowi:)

Tez jestem zielona :p
 
Kurcze wiesz co, to jest zagadka.... Byłam już u wielu wetow, wykluczona większość chorób. Zdjęcia, rezonans, usg, echo no cuda. A jej ciągle nawraca gorączka 40 stopni, drgania mięśni, duszności, ogólne bóle (w sensie jak to się dzieje, to nawet zwykły dotyk sprawia jej ból). I tak od listopada... Tydzień choroby, leków i badań i znowu miesiąc czy trochę więcej przerwy. Mi już ręce opadają, a u naszego weta mam dług, że szkód mówić...

Kurczę biedny piesio się namęczy.
Oj wierzę, że to kosztuje :/
Oby szybko doszedł do siebie.
 
No dzisiaj na tym naszym biednym starym materacu spalismy z córką i Maszą wcisnieta pod kołdrę, bo mimo, że ciepło, to ona z dreszczami od goraczki. Dostała przeciwbólowe i przeciwgoraczkowe, jutro znowu musimy jechać na zastrzyk :(
Kurczę biedny piesio się namęczy.
Oj wierzę, że to kosztuje :/
Oby szybko doszedł do siebie.
 
A jak to jest z tym kangurowaniem przez tate po urodzeniu i właśnie stworzenie tej więzi ?

Maluch rozpoznaje głos matki i ojca. Uspokaja się na nie etc.
Hmmm ?
Tata chyba drugi w kolejce. Dobrze mówisz, że trzeba angażować. Zresztą Tatusiowie sami to robią.
Po kolezankach widzę, że jak dziewczynka o
Tatuś wariuje po urodzeniu. Syn to taka duma ale Dzidzia niezależnie od płci to wielkie szczęście dla rodziny.
Faceci ogólnie mają opóźniony zapłon :-p
Do wielu rzeczy ale to zauważają i doceniają.





Skąd pochodzisz Ania ? U mojego P też się mówi placek a nie ciasto.
I teraz piekę placki nie ciasta.
Bo babcia Jego piekła placki to ja też piekę placki a nie ciasta [emoji14]
Mój pochodzi ze świętokrzyskiego.
Ja ze świętokrzyskiego pochodzę, zaraz obok Kielc dom rodzinny i mówimy na zmianę placek albo ciasto.
 
Dziewczyny zamówiłam w końcu kołdry i poduszki, uf. To teraz kolejne pytanie. Z czego komplety pościeli? Kora czy satyna odpada. Musi być grubo i milutko. Może któraś ma sprawdzonego sprzedawcę? Nie zależy mi na wzorach, nawet lepiej jak będą jedno - dwukolorowe
 
reklama
Dziewczyny zamówiłam w końcu kołdry i poduszki, uf. To teraz kolejne pytanie. Z czego komplety pościeli? Kora czy satyna odpada. Musi być grubo i milutko. Może któraś ma sprawdzonego sprzedawcę? Nie zależy mi na wzorach, nawet lepiej jak będą jedno - dwukolorowe
Ja mogę Ci polecić satyne bawelniana(albo bawelne satynowa) z lidla! Najlepsza pościel,jaką kiedykolwiek mialam(a mialam ich sporo). Pierze się genialnie,nie traci koloru i bardzo przyjemna w dotyku
 
Do góry