reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Moje maleństwo które półtora roku temu patrzyło takie bezbronne dziś biega, kradnie ludziom jedzenie, albo walki łopata po łbach i nogach inne dzieci jak mu dokuczaja.
Myślę, że da sobie radę lepiej niż pierwszy (histeria i jeczydupa, pan fochmen)
Jak kradnie? No coś Ty,dziecku jeść nie dajesz !:-D
Może byc i tak jak piszesz,że młodszy lepiej da rade od pierwszego,ale za to ten pierwszy może być wrażliwszy i czulszy dla swej ukochanej jak już mu fochy przejdą :D
 
reklama
Kochana,ja dziś w bloku siedzę bo wczoraj wróciłam do starego mieszkania,ale tego tarasu i ogródka i zapachu lasu nie moge się doczekać. Byłam tam teraz półtora tygodnia i tęsknię strasznie. mamy tam taką małą sówkę,która codziennie od 20 komunikuje nam,że to ta godzina już :D

U nas teraz dyskusje co dzien: czy wynosic sie do nowego osiedla szeregowcow na zadupie, gdzie 2km do szkoly, sklepu, placu zabaw...czy kupic mieszkanie w miescie. I co najlepsze to ja nie moge sie zdecydowac [emoji5] przyzwyczajona, ze piekarnie,ryneczek i wszystko inne mam pod nosem, boje sie ze skoncze jako taksowka dla wlasnych dzieci uzalezniona totalnie od samochodu. Ale tak mysle,ze kawalek ogrodka, taras, brak sasiadow nad glowa wynagradza te wszystkie niedogodnosci.
 
U nas teraz dyskusje co dzien: czy wynosic sie do nowego osiedla szeregowcow na zadupie, gdzie 2km do szkoly, sklepu, placu zabaw...czy kupic mieszkanie w miescie. I co najlepsze to ja nie moge sie zdecydowac [emoji5] przyzwyczajona, ze piekarnie,ryneczek i wszystko inne mam pod nosem, boje sie ze skoncze jako taksowka dla wlasnych dzieci uzalezniona totalnie od samochodu. Ale tak mysle,ze kawalek ogrodka, taras, brak sasiadow nad glowa wynagradza te wszystkie niedogodnosci.
Chyba, że trafisz na wrednych sąsiadów obok [emoji14]
Myślę, że szeregowka to fajne rozwiązanie pośrednie, na zasadzie - na totalna wieś nie chce, ale w centrum miasta też nie. My do miasta mamy 15 km, córkę będę teraz wozić do zerówki 9 km w jedną stronę, a do zeszłego roku prawka nie miałam... ;) do wiejskiej szkoły mamy tyle co wy, czyli jakieś 2 km i ja za dzieciaka zasuwalam na nogach :)
 
Jak kradnie? No coś Ty,dziecku jeść nie dajesz !:-D
Może byc i tak jak piszesz,że młodszy lepiej da rade od pierwszego,ale za to ten pierwszy może być wrażliwszy i czulszy dla swej ukochanej jak już mu fochy przejdą :D

Pani na basenie koło nas wyjęła bułki z szynką i młody w 3 sekundy dopadł i wsadził sobie do paszczy.Oddalam nasze banany bo mi było głupio.A.mlody znajdl.wczesniej rogala z masłem, 3banany, pół.paczki chrupek kukurydzianych i nie pomyślałam że jeszcze bule ukradnie i zmiesci
 
Chyba, że trafisz na wrednych sąsiadów obok [emoji14]
Myślę, że szeregowka to fajne rozwiązanie pośrednie, na zasadzie - na totalna wieś nie chce, ale w centrum miasta też nie. My do miasta mamy 15 km, córkę będę teraz wozić do zerówki 9 km w jedną stronę, a do zeszłego roku prawka nie miałam... ;) do wiejskiej szkoły mamy tyle co wy, czyli jakieś 2 km i ja za dzieciaka zasuwalam na nogach :)
No wlasnie...najchetniej przeprowadzilabym najpierw casting na sasiadow[emoji16] te 2km to nie jest daleko, ale problemem jest poki co dosc ruchliwa droga bez pobocza i chodnika...wiec zostaje auto. chyba moj facet zdecydowal za mnie, bo juz sie poumawial na podpisanie umowy rezerwacyjnej z deweloperem...moze i lepiej, bo ja w ciazy nie moge sie zdecydowac czy pieluchy muslinowe, bambusowe, czy flanela, jaki kolor i rozmiar! a co dopiero zdecydowac sie na kredyt [emoji6]
 
Też wygląda super,ale niestety dziewczyny...u mnie to nie przejdzie. Coś,co działa na zasadzie połączenia z internetem nie zda egzaminu. Internet domowy mamy z LTE,w tel też i nie zawsze on zwyczajnie działa. Nie chce też sie zastanawiać,kiedy dłużej mały pospi,że "a może wi-fi zdechło i ja go nie słyszę? "
Dla mnie ważny jest zasięg i fakt,że coś działa nie tylko na zasadzie połączenia z internetem. Poszukiwania trwaja :/
Ja mam vtecha ze smyka (karton mam gdzieś na dole i nie wiem jak zwie się model) z kamerą. Jak ja kupowałam to z wracalam uwagę na dobry zasięg. Mam działkę 1600 m^2 i wyprobowalam ja idąc na drugi jej koniec (dom stoi z brzegu bardziej) i działa :D no i jednak na twoim miejscu zastanowilabym się nad kamerka, bo może się przydać :) mój synek dużo ulewał od urodzenia i najbezpieczniej było dla niego spać na brzuchu, a dzięki kamerce obserwowałam czy wszystko jest w porządku. nie wspominając że teraz widzę kiedy wstanie "po cichu" i chce wyjść z łóżeczka :D
 
Pani na basenie koło nas wyjęła bułki z szynką i młody w 3 sekundy dopadł i wsadził sobie do paszczy.Oddalam nasze banany bo mi było głupio.A.mlody znajdl.wczesniej rogala z masłem, 3banany, pół.paczki chrupek kukurydzianych i nie pomyślałam że jeszcze bule ukradnie i zmiesci
Taniej ubrac niz wyzywić :D Nooo apetyt ma w takim razie,nie ma co. Mam nadzieję,że chociaż pani z dystansem była i nie zrobiła awantury o bułke
No wlasnie...najchetniej przeprowadzilabym najpierw casting na sasiadow[emoji16] te 2km to nie jest daleko, ale problemem jest poki co dosc ruchliwa droga bez pobocza i chodnika...wiec zostaje auto. chyba moj facet zdecydowal za mnie, bo juz sie poumawial na podpisanie umowy rezerwacyjnej z deweloperem...moze i lepiej, bo ja w ciazy nie moge sie zdecydowac czy pieluchy muslinowe, bambusowe, czy flanela, jaki kolor i rozmiar! a co dopiero zdecydowac sie na kredyt [emoji6]
Kredyty,przeprowadzki to zawsze cięzkie wybory. Bo faktycznie niewiadomo na kogo się trafi itd. Ja znów się asekuruję i zostawiam sobie mieszkanie i nie będę na razie wynajmowała. Musze mieć gdzie "uciec" w razie czego.
Sąsiedzi nasi to rodzina,nielubiana za bardzo ale trudno. Tuje od płotu urosły już na wysokość żeby zakryć parter :D Za to jak myłam okno w sypialni(tak,myłam okno :p) to myslałam,że babka przez okno wyleci,tak się cholera przyglądała :D
 
No wlasnie...najchetniej przeprowadzilabym najpierw casting na sasiadow[emoji16] te 2km to nie jest daleko, ale problemem jest poki co dosc ruchliwa droga bez pobocza i chodnika...wiec zostaje auto. chyba moj facet zdecydowal za mnie, bo juz sie poumawial na podpisanie umowy rezerwacyjnej z deweloperem...moze i lepiej, bo ja w ciazy nie moge sie zdecydowac czy pieluchy muslinowe, bambusowe, czy flanela, jaki kolor i rozmiar! a co dopiero zdecydowac sie na kredyt [emoji6]
Ale wiesz, dzieciaki rosną i nawet przy założeniu, że droga niebezpieczna w końcu będą mógły chodzić same :) ja chce córkę zostawić w szkole waldorfskiej właśnie gdzie teraz pójdzie do zerówki, więc nastawiam się na długie robienie za taksówkę, aż nie będzie na tyle duża, żeby jeździć busem :)
Z sąsiadami to niestety loteria... Ja w lesie, wydawałoby się, że spokój, ale od drugiej strony sąsiedztwo i masakra :/
 
Super.... chyba kupie... mi sie czasem z lozka nie chce zwlec...a musze...bo jest za dluga cisza w pokoju..i sie zastanawiam czy sa juz na parapecie..czy po prostu ladnie sie bawia....
Z tej stronki to zamawialas co tu wkleilas ????
Tez czasami moim ustawiam kamerke w pokou jak sie razem bawia :D mogę w tym czasie odpocząć w sypialni bez zastanawiania się czy wszystko ok
 
reklama
Ja mam vtecha ze smyka (karton mam gdzieś na dole i nie wiem jak zwie się model) z kamerą. Jak ja kupowałam to z wracalam uwagę na dobry zasięg. Mam działkę 1600 m^2 i wyprobowalam ja idąc na drugi jej koniec (dom stoi z brzegu bardziej) i działa :D no i jednak na twoim miejscu zastanowilabym się nad kamerka, bo może się przydać :) mój synek dużo ulewał od urodzenia i najbezpieczniej było dla niego spać na brzuchu, a dzięki kamerce obserwowałam czy wszystko jest w porządku. nie wspominając że teraz widzę kiedy wstanie "po cichu" i chce wyjść z łóżeczka :D
Ale działa ona po wi-fi(w sensie ta kamerka)? Jak będziesz miała sposobnośc albo Ci sie przypomni to podeślij nazwę :)
 
Do góry