reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
U mnie pomaga wypicie słodkiego napoju, bardziej niż jedzenie i położenie się na plecach, bo w tej pozycji Kinga jest bardziej ściśnięta i zaczyna protestować :-) Można też trochę pougniatać brzuszek lub potrząść nim. Nie wiem czy podczas któregoś usg lekarz tak Ci robił - wygląda to dość nieładnie, ale ginekolodzy się nie patyczkują, żeby dzieci obudzić do badania i porządnie potrząsają. Tylko uważaj później na kopniaki - zazwyczaj po takich zaczepkach dostaje się wielkiego kopa w pęcherz [emoji33]
U mnie mimo, ze młody nie chciał współpracować na usg to gin na szczęście tak nie robił godzinę leżałam aż w końcu młody zmienił pozycje hehe
 
To jest bardzo rozsadny podzial, ale ja jakos tak nie potrafie. Dla nas najprzyjemniejsze chwile to sa te kiedy bawimy sie RAZEM. Po malym tez widac ze wtedy najszczesliwszy. Czasem jak sie zle czuje i idę do sypialni polezec to i tak chlopaki przychodza do mnie i na podlodze obok lozka sie bawia :) no chyba ze wyraźnie dam znac ze potrzebuje spokoju i ciszy, to wtedy nie ;)
Dzien dobry :)
My tez codziennie .. plus caaale weekendy...mamy wspolne chwile..ale czlowiek też potrzebuje odsapnac... :) poczekaj jak gromadka sie powiekszy... bedziesz chciala i potrafila tak :)
Bo z jednym jest prosciej... nikt mu zabawki nie zabiera... nie ma takiego krzyku....i ganiania sie wokol stolu... etc. Etc.. ja jak przedszkolaka nie ma..to mlody sam sie dluugo potrafi zabawic... cisza spokoj... a jak jest ich dwoch... to nie ma ciszy i spokoju....i czlowiek chce odsapnac... potrzebuje :) mi ta potrzeba przys a z drugim dzieckiem.... :)
 
2 kg? Wow, świetna waga! Nie wiedziałam, że to już takie kategorie wagowe nasze dzieciaki mogą osiągać :-) No ale widzę w tabelkach, że w 30 tygodniu norma jest do 1824 gram, a w 31 do 2049 gram (a u ciebie to prawie 31 tydzień). U mnie jest 28 tydzień, więc pewnie koło 1200-1400 moja waży. Niezły skok wagowy już jest w tych tygodniach [emoji33]
Oby ta cukrzyca się nie rozwinęła!
No mnie to martwi, że to już 2 kg. Podobno dzieci najwięcej przybierają w ostatnim miesiącu więc martwię się, że będzie kolosek. A syn 3700 [emoji50] Dziewczynki są zwykle mniejsze niż chłopcy od jednej mamy choć pewnie są wyjątki od reguły [emoji12]
Może nie będzie tak źle [emoji6]

Wypiłam tą glukozę. Jeszcze mnie trzęsie co jakiś czas ...ale już odliczam.
 
Witam się w 26tc! (25+0) jak ten czas leci! :)
powoli wyprawkę szykuję, śledzę różne stronki z używanymi rzeczami i czasami trafiają się na prawdę perełki! udało mi się kupic 2 nowe kocyki gube idealne na zimę, jeden nawet w opakowaniu za 15zł za sztukę, gdzie normanie trzeba wydać spoooro więcej!, do tego swietne smoczki nowe z tomme tippe dwupak za 12zł ;) dziś jade odebrac wanienkę (używana w swietnym stanie za free) i tak powoli powoli do przodu ;) największym wydatkiem będzie czujnik oddechu, materac, komoda i pościel, a resztę jakoś powoli kompletuję ;)
kiedy planujecie prac i prasować?

Cześć i przybijam piątkę. Ja dzisiaj zaczynam 25 tc :-) (24+0).
Prac i prasować jak najpóźniej bo i tak chodzę, dotykam oglądam te ciuszki :p
 
Ostatnia edycja:
Witam się w 26tc! (25+0) jak ten czas leci! :)
powoli wyprawkę szykuję, śledzę różne stronki z używanymi rzeczami i czasami trafiają się na prawdę perełki! udało mi się kupic 2 nowe kocyki gube idealne na zimę, jeden nawet w opakowaniu za 15zł za sztukę, gdzie normanie trzeba wydać spoooro więcej!, do tego swietne smoczki nowe z tomme tippe dwupak za 12zł ;) dziś jade odebrac wanienkę (używana w swietnym stanie za free) i tak powoli powoli do przodu ;) największym wydatkiem będzie czujnik oddechu, materac, komoda i pościel, a resztę jakoś powoli kompletuję ;)
kiedy planujecie prac i prasować?
Myślisz że pościel Ci się przyda tak odrazu? Czy po prostu kupujesz na zaś?
Ja nie kupuję bo nam się nie sprawdziła. Pierwszą kolderką przykrywalam syna jak miał z 1.5 roku. Wcześniej spał w spiworkach. To ogromna wygoda była dla nas. [emoji4]
 
U mnie pomaga wypicie słodkiego napoju, bardziej niż jedzenie i położenie się na plecach, bo w tej pozycji Kinga jest bardziej ściśnięta i zaczyna protestować :-) Można też trochę pougniatać brzuszek lub potrząść nim. [emoji33]
U gina zawsze współpracuje na szczęście. Wczoraj kochana próbowałam słodkiego jedzenia i picia, chodzenia, tańczenia, zmian pozycji łącznie z taką do góry nogami...on nawet nie drgnął :(
14-21 byłam w pracy w ciągłym ruchu ale nie pamiętam żeby się ruszał:(
Ostatni raz czułam go rano jak zbierałam ogórki i mu chyba było niewygodnie...w nocy już miałam wizję, że go zadusiłam podczas tych ogórków :(
Rano kąpiel z myślą o wizycie. No i chyba to zadziałało bo teraz leniwe, takie gdzieś wewnątrz ruchy zaczynam odczuwać. Chyba odwrócił się plecami do mijego pępka...wcześniej ewidentnie nóżki i rączki tu brykały.
 
reklama
Ale miałam stresa...od wczoraj nie czułam ruchów. Całą noc nie mogłam spać. Kombinowałam na różne sposoby go sprowokować ale cisza.
Wiem, że na ip niewiele zdziałam bo pielęgniarki strajkują. Rano chciałam do gina lub położnej próbować się dostać.
Też tak macie? Jestem w 26t5d
Rano po kawie i ciepłej kąpieli coś drgnęło. Chyba ułożył się w innej pozycji bo jakoś inaczej to wszystko odczuwam.
Byłaś po glukozie tego dnia? Z synem nie jadłam za dużo słodkiego, odpychalo mnie i jak byłam po glukozie to i jego tak przymulilo że cała dobę się nie ruszam tylko spał. Ale z rana jechałam na ip to już powoli się wybudzal że słodkiego snu :)
 
Do góry