reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Kochana tym bardziej powinnien cie wspierac po tym co przeszlas w pierwszej ciąży i po niej.
Z drugiej strony rozumiem twoj zal. Moj chcial trzecie dziecko bo byl pewny ze to syn bedzie, a.jest kolejna.corka. i mysle ze bylby tez inny gdyby to jednak syn byl rzeczywiscie. Przykre to, bo tak czy inaczej tondziecko, jego dziecko. No coz... pozostajemy z tym same niestety...
Przepraszam ale jestem w szoku, że tak myślą wasi mężczyźni [emoji33] w ogóle o co kaman??? Mój dałby się pokroić za dzieci, wszystko dla młodego robi, teraz ma być córka i to już jego królewna jest. Zawsze mówi do mnie ze jak Wiktorek nie będzie chcial robić czegoś z nim typu chodzenie po górach, jazda na rowerze czy naprawa starych aut ... To będzie to z Klara robił ;)

Z kolei mój stan ciążowy traktuje normalnie, nie mam żadnych przywilejów ;) czasem mi przykro, mam gorszy dzień i chciałbym być trochę porozpieszczana np. Że zrobi kolację albo zapyta się chociaż czy mam ochotę na herbatę
 
reklama
Witaj,
Daj znac koniecznie jak tam malenstwo przybralo teraz..?.. moze to jakis blad pomiarowy był, lekarz nie zmierzyl czy nieuwzglednil jakiejs konczyny co wage moglo zanizyc.... najwazniejsze ze do przodu waga leci...pozatym waga w 3 trymestrze szybciej przyrasta i moze nadgoni..... sasiadka mam co rodzila w tym miesiacu drugie dziecko....oba w terminie..ale dzieci z waga po 2500...po prostu ...taka uroda ..drobniejsze są... :)
Super ze z glukoza okey,
Tez mnie czeka 8 miesiąc ~ caly sierpien z 2 dzieci w domu, ale maz 2 tyg wolnego wziął, zeby mnie odciążyć w tym czasie

Kocurek, co tu jest niezbyt madrego ?????? Bo widze ze taką ocene dałaś?
 
Lekarz orzekł, że mam typowy rumień od boreliozy. I że nie będą czekać aż z krwi mi wyjdzie, że mam boreliozę, bo dopiero za 3-5 tygodni by to wyszło. A wyszłoby według niego na 100%. Więc od razu dostałam antybiotyk (Amotaks) na 3-4 tygodnie. Teraz muszę się modlić żeby nie dostać od niego znowu biegunki i bóli żołądka, bo miałam tak przy leczeniu zatok. Muszę jeść porządnie i brać dobre probiotyki, to powinnam wyżyć :-)
Lekarz mówił jeszcze, że badanie kleszcza jest kompletnie bez sensu i ten wynik nic nie daje, nawet negatywny. Trzeba patrzeć po prostu, czy nie ma rumienia lub innych objawów. Poza tym mówił, że borelioza nie przenika przez łożysko (bo nie ma czegoś takiego jak borelioza wrodzona) ani do mleka, więc mam się o dziecko nie martwić.

a kiedy miałaś kleszcza? dobrze pamiętam że badałaś robala i wyszło że jest nosicielem? to Ty o tym pisałaś?
 
Ja tez chcialam jakies leki na.moje zylaki to lekarz stwierdzil ze nie potrzbuje. Z tym minimalistycznym podejsciem do lekow, witamim w.niemczech masz racje.
A w ogole gdIe ty w tyxh Niemczech mieszkasz? Ja 20km od Hamburga

Jedynie kwas foliowy i magnez ale to nic nadzwyczajnego.
Ja mieszkam koło Regensburga. To daleko. Znajomych polakow tu mam garstkę doslownie a z rodziny na miejscu zero :sad: rodzina w Opolu albo 360 km stąd pod francuską granicą. I żyjemy tak sobie od wizyty do wizyty w Polsce albo pod Francją. Slabo tak jak się nikogo bliskiego pod ręką nie ma. Zeby chociaz mlodego na pare godz podrzucić i gdzies wyjsc z mężem np. Niby się przyzwyczaiłam ale czasem smutno.


Ja tez w niemczech.mieszkam i tez chciałam ta druga cc poczekac az sie zacznie cos ale.sie nie zgodzili. Umowili mi miesiac wczesniej termin, kazali sie o 6 rano stawic. O 10.10 bylo po wsYatkim.
Znajoma miala tez zaplanowane cc ale trzy tyg przed terminem odeszly jej wody i zrobili cc na szybko. Myślałam ze moze u mnie tez sie zacznie samo, probowalam ale nie zaczęło sie NIC takze

Niech to... nie mam wskazań do cesarki poki co bo z lekarzem jeszcze tego tematu nie poruszalam a nie chce tez żeby za szybko mi go wyciagali tym bardziej że będzie raczej z tych drobniejszych :no: za tydzień pogadam z winem i zobaczę co powie
 
Ja biorę acard profilaktycznie na przepływy ale mi wyszło to z badań krwi w teście pappa.
Powinnaś to raczej skonsultować z lekarzem.
Mniejszy przyrost dziecka to jest właśnie zahamowanie płodu i w końcowej fazie zatrucie ciążowe.
Skąd wiesz, że masz dobre przepływy?
Bo w prawidłowej ciąży zwykle przepływów nie badają.
A Ty jesteś w Niemczech ?
Robisz częściej USG ?

dziwne, miałam badane na obu USG prenatalnych...
 
Nie wiem nic o konflikcie plytkowym, ale wiem ze nie tylko czynnik rh-/+ ma znaczenie. Nie pamietam juz szczegolow, ale w dalekiej rodzinie byl konflikt ze wzgledu na GRUPE krwi. Dziecko tez bylo pod obserwacja przez jakis czas po porodzie bo cos sie dzialo zlego.


@aniaplus No właśnie. Grupę.
A tu Mama ma Rh+. Teoretycznie nic nie powinno się dziać A okazało się, że był konflikt płytkowy.
Tak tylko pisze, bo też nic nie wiedziałam, że taki konflikt może w ogóle być.
 
Link do: Poduszki ciążowe | ekmbaby.com

Na allegro mają aukcje. Wzięłam rogala ciążowego i poduszkę dla bobasa do karmienia.
Już przyszedł, w zestawie ściągane poszewki do prania. Jest super, są też tańsze ale cienkie i zbite, nie bawełniane. A ten gruby, wypchany, super podtrzymuje kręgosłup. Polecam, bardzo fajna sprawa.


A skad zamawialas rogala :) ?
 
reklama
Do góry