reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Nie biorę bo lekarz nic nie zalecal. Tutaj zauważyłam że bardzo minimalistycznie podchodzą do jakichkolwiek leków i nawet witamin w ciąży. Przepływy mam dobre a witaminy kupiłam sobie w Polsce prenatal duo bo jakoś wolę brać niż nie brać nic. Myślisz że powinnam brać też Acard?
Ja tez chcialam jakies leki na.moje zylaki to lekarz stwierdzil ze nie potrzbuje. Z tym minimalistycznym podejsciem do lekow, witamim w.niemczech masz racje.
A w ogole gdIe ty w tyxh Niemczech mieszkasz? Ja 20km od Hamburga
 
reklama
Lekarz orzekł, że mam typowy rumień od boreliozy. I że nie będą czekać aż z krwi mi wyjdzie, że mam boreliozę, bo dopiero za 3-5 tygodni by to wyszło. A wyszłoby według niego na 100%. Więc od razu dostałam antybiotyk (Amotaks) na 3-4 tygodnie. Teraz muszę się modlić żeby nie dostać od niego znowu biegunki i bóli żołądka, bo miałam tak przy leczeniu zatok. Muszę jeść porządnie i brać dobre probiotyki, to powinnam wyżyć :-)
Lekarz mówił jeszcze, że badanie kleszcza jest kompletnie bez sensu i ten wynik nic nie daje, nawet negatywny. Trzeba patrzeć po prostu, czy nie ma rumienia lub innych objawów. Poza tym mówił, że borelioza nie przenika przez łożysko (bo nie ma czegoś takiego jak borelioza wrodzona) ani do mleka, więc mam się o dziecko nie martwić.


Amotaks jest spoko delikatny antybiotyk ale np. mnie uczulił nie moglam go brać , nie ty też go nie tolerujesz skoro takie skutki uboczne :( nie martw się , dadzą antybiotyk i Ci pomoże :)
 
Lekarz orzekł, że mam typowy rumień od boreliozy. I że nie będą czekać aż z krwi mi wyjdzie, że mam boreliozę, bo dopiero za 3-5 tygodni by to wyszło. A wyszłoby według niego na 100%. Więc od razu dostałam antybiotyk (Amotaks) na 3-4 tygodnie. Teraz muszę się modlić żeby nie dostać od niego znowu biegunki i bóli żołądka, bo miałam tak przy leczeniu zatok. Muszę jeść porządnie i brać dobre probiotyki, to powinnam wyżyć :-)
Lekarz mówił jeszcze, że badanie kleszcza jest kompletnie bez sensu i ten wynik nic nie daje, nawet negatywny. Trzeba patrzeć po prostu, czy nie ma rumienia lub innych objawów. Poza tym mówił, że borelioza nie przenika przez łożysko (bo nie ma czegoś takiego jak borelioza wrodzona) ani do mleka, więc mam się o dziecko nie martwić.
Ale przecież rumień też nie pojawia się zawsze, a choroba potrafi się ujawnić po wielu latach... Nas pediatra kiedyś ochrzanila, że nie zbadalismy kleszcza, którego wciagnelam malej
 
Lekarz orzekł, że mam typowy rumień od boreliozy. I że nie będą czekać aż z krwi mi wyjdzie, że mam boreliozę, bo dopiero za 3-5 tygodni by to wyszło. A wyszłoby według niego na 100%. Więc od razu dostałam antybiotyk (Amotaks) na 3-4 tygodnie. Teraz muszę się modlić żeby nie dostać od niego znowu biegunki i bóli żołądka, bo miałam tak przy leczeniu zatok. Muszę jeść porządnie i brać dobre probiotyki, to powinnam wyżyć :-)
Lekarz mówił jeszcze, że badanie kleszcza jest kompletnie bez sensu i ten wynik nic nie daje, nawet negatywny. Trzeba patrzeć po prostu, czy nie ma rumienia lub innych objawów. Poza tym mówił, że borelioza nie przenika przez łożysko (bo nie ma czegoś takiego jak borelioza wrodzona) ani do mleka, więc mam się o dziecko nie martwić.
Kochana to zadbaj o siebie teraz. Bierz antybiotyk, dobrze sie odzywiaj, nawrt tymi pudelkami ale jedz, probiotyki i odpoczynek! Bedzie dobrze
 
Dziewczyny mi się coraz częściej i więcej chce spać... też tak macie ?
Ja co prawda czekam na pierwszą Dzidzie więc nie mam w ciągu dnia za dużo obowiązków. No ale wczoraj zasnęłam rano do prawie 14 :szok:.

Później też trochę przykimałam i fakt, że później poszłam spać bo zasnęłam tak przed 00 ale wstałam po 08:00.

Bywa, że większość dnia po prostu śpię.
Czy to normalne ?
Mam tak samo.. Dzis przy śniadaniu czytałam gazetę i czułam jak mi głowa spada ;p i w nocy śpię jak zabita:)
 
Dziewczyny u mnie w rodzinie teraz jeszcze była taka sytuacja.
Konflikt płytkowy.
Mama Julii, która urodziła się dwa tygodnie temu ma grupę krwi Rh+.
Cytuję:
"Ja mam grupe krwi rh + a na płytkach mam antygeny minusowe. Wojtek ma zapewne + i mala po nim odziedziczyla a przez lozysko otrzymala moje przeciwciala ktore niszczyly jej płytki krwi".
Ich Córcia była bardzo narażona na krwotok wewnętrzny i w dalszym ciągu jest.
Są już w domu ale mają obserwować czy Mała nie ma wybroczyn i za tydzień idą do hematologa czy Małej przybywa płytek krwi.

Slyszalyscie o takim konflikcie?
Bo ja przyznam nie.
Dziele się informacja bo może któraś Mama zechce zapytać lekarza jak to ewentualnie szybciej wykryć.
Julia urodziła się SN. Ważyła 3500 i 56 cm więc zdrowa, wszystko było w porządku i później lekarze robiąc badania wykryli.
W te pędy Je przywieźli do Kielc do szpitala specjalistycznego.
Nie wiem nic o konflikcie plytkowym, ale wiem ze nie tylko czynnik rh-/+ ma znaczenie. Nie pamietam juz szczegolow, ale w dalekiej rodzinie byl konflikt ze wzgledu na GRUPE krwi. Dziecko tez bylo pod obserwacja przez jakis czas po porodzie bo cos sie dzialo zlego.
 
Tez tak sie przyzwyczailam ze za wszystko place. Bylam w pn z malym prywatnie u lekarza i wystawil mu skierowanie na mocz i usg brzuszka i to sa badania bezplatne. Nie wiem od czego to zalezy, ale jak widac mozna.
Jeśli lekarz przyjmuje też na NFZ to może zrobić w ten sposób :) a jeśli ma tylko prywatna praktykę to daj znać jak to zrobił, przyda się nam wszystkim :D
 
reklama
Do góry