reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja do pierwszego porodu kupiłam w tanim sklepie (typu bazarowego) zupełnie zwykłe koszule nocne rozpinane na kilka guzików przez środek, każda chyba za niecałe 30 zł. Wzięłam chyba L, podczas gdy przed ciążą brałabym S. Jedną z nich wywaliłam, bo się zmechaciła i jak próbowałam ją ogolić, to zaciągnęłam i zrobiła się dziura. A tak poza tym to przez te 7 lat już przy trzeciej hospitalizacji ciążowej mi służyły jak byłam w tym roku na patologii, do porodu też je biorę. Wiem, że niektóre kobiety nie dzierżą takich koszul, bo na nich są misie namalowane. Coś tego typu: Link do: Koszula nocna rekaw koszulka damska XL rozpinana
A w ogóle to kupowałam je z zamiarem wywalenia, bo przecież poród i połóg=krew wszędzie. A one się trzymają dzielnie. Takie prowizorki są wieczne.

Natomiast dostałam też koszulę do karmienia Italian Fashion bez guzików i niespecjalnie ona wygląda po kilkunastu praniach. Wstążeczkę musiałam odpruć, bo zrobiła się obrzydliwa. Tego typu: Link do: Italian Fashion, Radość, Koszula nocna dla matek karmiących, krótki rękaw, rozmiar XXL, Turkusowy
W ogóle, 2 lata temu jak byłam w ciąży z córką, to był jakiś szał na Italian Fashion, a wg mnie jakość tam jest słaba. Miałam od nich tę koszulę do karmienia, piżamę oraz majtki. No bez szału.

Podobno mercedesem wśród koszul jest firmy Granatovo. Link do: » granatOVA

Ja mam niski próg skrępowania w szpitalu, poza tym mam taką budowę gruczołów, że i tak muszę trochę siedzieć z gołymi cyckami w swojej sali, bo robię okłady, które po prostu pomoczyłyby mi całą koszulę. Do tego niskie oczekiwania estetyczne i ogólną niechęć do koszul (po ustaniu krwawienia i zmniejszeniu się brzucha wracam do piżam), więc nie inwestuję w koszule. Ale w sumie nie dziwię się koleżankom, które kupują sobie Granatovą i wielbią.


Ładna ta granatowa ale ja idę w tanioche , kupiłam koszule XXL haha :D takie głupie numerację mają z babaskami . Nie ma gładkich bez wzorów , wszystkie były w misie , bobaski itp. trudno . Ma być wygodna a nie ladna czy sexowna . Rozpisana na boki jest . Przeżyje... ;) Tania była
 

Załączniki

  • IMG_20180627_185047.jpg
    IMG_20180627_185047.jpg
    2,5 MB · Wyświetleń: 81
reklama
Złożyłam dzisiaj bardzo sprawnie wniosek o 300 zł wyprawki szkolnej - przez mBank. Czytałam, że profilem zaufanym przez Empatię jest jakieś pokomplikowane, ale mBank ma swój formularz i była łatwizna. Także jeśli Wasze banki (mam, które mają dzieci szkolne) udostępniają wniosek online, to chyba warto spróbować najpierw w banku.
 
Ładna ta granatowa ale ja idę w tanioche , kupiłam koszule XXL haha :D takie głupie numerację mają z babaskami . Nie ma gładkich bez wzorów , wszystkie były w misie , bobaski itp. trudno . Ma być wygodna a nie ladna czy sexowna . Rozpisana na boki jest . Przeżyje... ;) Tania była
Tez taka mam ale szara z zielonymi lamowkami hehe
 
ja obawiam się że będę musiała kupić te na guziczki na każdy cyc, z prostej przyczyny, rozmiar XXXL w każdej innej to nasze L..... teraz jak kupowałam piżamę ze szlafrokiem to piżama (właściwie koszula) jest na już a szlafrok wisi na mnie... także bądź tu mądry :D
ja nie lubię spać w piżamie, wole koszule ;)
 
Dzięki dziewczyny za wsparcie :) na szczęście jestesmy u moich rodzicow i we dwie z mama na zmiane jakos dajemy rade. Mam nadzieję ze w poniedziałek jak zostane z nim sama to juz będzie poprawa...

Pytanie do mam chlopcow... Sciagalyscie napletek? Ja zgodnie z tym co dwóch pediatrow mowilo nic mu tam nie grzebalam i mowili ze do 3rż sie samo powinno "naprawić". A ta pierwsza babka na pogotowiu z pretensjami do mnie i oburzeniem ze to nasza wina, bo trzeba obowiazkowo!
Pediatrzy tak mówią, ale mój miał operowany około 1rż wodniaka jądra i pytałam chirurga co robić z napletkiem, to mówił, żeby coraz przy kąpaniu ściągać ile się da, wiadomo nic na siłe. I tam wymywałam normalnie wszystko. Długo nie schodził ale gdzieś koło 4 urodzin udało się.
Jeśli chodzi o operacyjne nacięcie, to mówił, że robi chłopcom dopiero po 7rż, wcześniej idzie sprawę załatwić samemu, bez ingerencji chirurga :)
Także - ściągaj. Obędzie się bez zapaleń itp. dolegliwości ;)
 
Ja do pierwszego porodu kupiłam w tanim sklepie (typu bazarowego) zupełnie zwykłe koszule nocne rozpinane na kilka guzików przez środek, każda chyba za niecałe 30 zł. Wzięłam chyba L, podczas gdy przed ciążą brałabym S. Jedną z nich wywaliłam, bo się zmechaciła i jak próbowałam ją ogolić, to zaciągnęłam i zrobiła się dziura. A tak poza tym to przez te 7 lat już przy trzeciej hospitalizacji ciążowej mi służyły jak byłam w tym roku na patologii, do porodu też je biorę. Wiem, że niektóre kobiety nie dzierżą takich koszul, bo na nich są misie namalowane. Coś tego typu: Link do: Koszula nocna rekaw koszulka damska XL rozpinana
A w ogóle to kupowałam je z zamiarem wywalenia, bo przecież poród i połóg=krew wszędzie. A one się trzymają dzielnie. Takie prowizorki są wieczne.

Natomiast dostałam też koszulę do karmienia Italian Fashion bez guzików i niespecjalnie ona wygląda po kilkunastu praniach. Wstążeczkę musiałam odpruć, bo zrobiła się obrzydliwa. Tego typu: Link do: Italian Fashion, Radość, Koszula nocna dla matek karmiących, krótki rękaw, rozmiar XXL, Turkusowy
W ogóle, 2 lata temu jak byłam w ciąży z córką, to był jakiś szał na Italian Fashion, a wg mnie jakość tam jest słaba. Miałam od nich tę koszulę do karmienia, piżamę oraz majtki. No bez szału.

Podobno mercedesem wśród koszul jest firmy Granatovo. Link do: » granatOVA

Ja mam niski próg skrępowania w szpitalu, poza tym mam taką budowę gruczołów, że i tak muszę trochę siedzieć z gołymi cyckami w swojej sali, bo robię okłady, które po prostu pomoczyłyby mi całą koszulę. Do tego niskie oczekiwania estetyczne i ogólną niechęć do koszul (po ustaniu krwawienia i zmniejszeniu się brzucha wracam do piżam), więc nie inwestuję w koszule. Ale w sumie nie dziwię się koleżankom, które kupują sobie Granatovą i wielbią.
Co do koszul. Kupiłam do pierwszego porodu na bazarze właśnie w jakiegoś misia, nie była ona stricte do karmienia, a że rodzilam latem to na cienkich ramiączkach. Druga kupiłam w owoców również na cienkich ramiączkach. Teraz przez to że październik to kupiłam coś w takim stylu tyle że firmy dolce sono czy coś takiego. Komplet szlafrok i koszula na krótki rękaw za 60 zł.
Screenshot_2018-07-02-13-10-35.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-07-02-13-10-35.jpg
    Screenshot_2018-07-02-13-10-35.jpg
    37,3 KB · Wyświetleń: 306
Co do koszul. Kupiłam do pierwszego porodu na bazarze właśnie w jakiegoś misia, nie była ona stricte do karmienia, a że rodzilam latem to na cienkich ramiączkach. Druga kupiłam w owoców również na cienkich ramiączkach. Teraz przez to że październik to kupiłam coś w takim stylu tyle że firmy dolce sono czy coś takiego. Komplet szlafrok i koszula na krótki rękaw za 60 zł. Zobacz załącznik 872961
Ta zalinkowana ciekawa, bo na zameczki :)
 
reklama
Nooo 62 min miałam kupić ale myślę o 68 jeśli że smyka ten polarkowy na zasuwak
68 to zacznę kupować po porodzie na spokojnie, każde rośnie swoim tempem. Kupić kombi 68, a pozniej okaze sie ze na 68 to juz tylko rampersy będą potrzebne ;) bez przesady. Kombi też nie może być bardzo luźno, bo wiatr będzie pod nim hulał.
Ja to myślałam w ogóle o takim typowo do wózka / fotelika. Bez wycięć na nogi, tylko taki workowaty jakby na dole. Do fotelika wepnę w pasy bo ma dziury, do gondoli też spokojnie położę na jakims kocyku. Nie oszukujmy się, przy -10 nie będzie za długich spacerów z 2 msc dzidzią ;)
 
Do góry