reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Jak bylam niania pare lat temu, to dziecko ktorym sie opiekowałam zjadalo zawsze pol kostki masla jak wracali z nim ze sklepu. :D co do pietruszki to sie nie dziwie, ma przyjemny lekko ostry smak i tez lubie wszamac, ale tylko latem, zima ta z marketu wcale mi nie lezy.
Mi nie ma różnicy czy lato czy zima, każda wchodzi .... a najlepsza taka niemyta z piachem hahahaha:szok::szok::szok:
 
No wiadomo ze go nie przywiaze do nocnika heeheh :) nie sadzilam ze tak szybko zawola i zauwazy to ze siusiu...... no ale tyle sie nalatal za staszym bratem do lazienki..w jedzeniu go nasladuje... nawet talerz musi miec taki jak brat... on kubka niekapka nie chcial bo brat pije ze szklanki.... pozalewal sie pare razy ale juz nauczyl samodzielnie pic... te drugie dzieci duzo szybciej sie uczą....
Teraz ma rok i 5 miesiecy..a mowi oprocz standardu mama tata baba...mowi jeszcze ciuchcia, kółko, trzy, szesc.. pempek, siusiu :) a dzisiaj to swiadome siusiu bylo... :)
nasladuje juz glosy zwierząt..no ale starszy tez szybko mowil.....zanim 2 lata skonczyl to liczyl do 10..kolory ksztalty znal... dumna z nich jestem :)

O widzisz !! Czekam na taka swiadoma reakcje apropo siusiu moje 1,5 roczniaka, bo sadzam go on ale on nie kuma, opowie ci ze to nocnik w kolorze blue ze robi sie tam siusiu i pokazuje na siusiaka ale nie widze w jego oczach kumacji apropo tego tematu, obejrze zaraz filmik, chociaz po nocy mamy tak osikanego pampersa normalnie cieknaca bomba ze ja nie wiem jak na noc mialabym go nie zalozyc.

Moj jeszcze tez pije z butli na noc a juz jak mial rok jadl kaszke lyzeczka przed spaniem ale wrocilismy z wakacji bylam sama i z wygody wrocilam do butli i z lenistwa nie wracamy do kaszki ale trzeba bedzie sie zmobilizowac, boje sie tylko odebrac mu wszystko butle pampersa smoczek (tez nad tym pracujemy uzywa tylko spania) jak urodzi sie dzidzi moze to chciec spowrotem czy juz zapomni ze uzywal??

Macie jakies patenty na smoczka ? Moj syn bardzo duzo rozumie jak wieczorem z nim gadam o smoczku to pytam czy uda mu sie zasnac bez i robi smutne oczy i mowi ze nie mimo wszystko probujemy nie dac ale w efekcie dajemy ??? Bez sensu ale widze po nim ze jeszcze go potrzebuje bo na ogol jestem twarda sztuka jesli chodzi o wychowanie

A co do mowienia to moja mala duma gada jak opetana zna juz ponad 50 slow ktore normalnoe uzywa, nasza zabawa na uczenie i powtarzanie to mamy takie pudelko po klockach jak mowisz do srodka wkladajac glowe to slychac z echem to go bawi wiec ja wkladam glowe mowie slowko postawiam jemu on wklsda glowe i powtarza i tak lecimy wszystkie ktore zna i nowo poznane bo codziennie cos nowego mowi, duzo tez powtrza jak mowie do niego albo slyszy rozmowe ale wiadomo ze to bez swiadomosci
Ale to tak jest wedlug mnie roznie moj maz szybko zaczal mowic dlatego syn tak gada, moj chrzesniak mial 2 lata i nic nie mowil i tak samo z smoczkiem butla nocnikiem kazde dziecko inne ale pracowac trzeba.

@szalona twoj maluch umie juz jesc sam zupe? Moj idzie do zlobka od sierpnia i chce go zaczac uczyc ale czarnk to widze nie wiem czy nie za wczesnie bo wiadomo reszte posilkow zjada sam ale tez owsianke rano to do karmie
 
Ale piszesz ze niedlugo odstawiasz, ciekawe czy będzie lepiej, bo moze jednak nie ma to zwiazku...
Tak mam wybrać to co mam i koniec. Zobaczymy czy będzie poprawa. Może to wcale u mnie nie ma wpływu w końcu to tylko jedna tabletka. Co mają powiedzieć dziewczyny które biorą po cztery i więcej.
 
O fajnie ze zauwaza ze juz robi i zaczal komunikowac. Probuj za kazdym razem jak zawola, w koncu uda mu sie troche powstrzymywać i bedziesz zdazala z nocnikiem :) moj jest pod tym wzgledem dziwny troche, juz tu kiedys pisalam, on jak mial 10 miesiecy to ostatnie kupy w pampersie ladowaly, pozniej juz nie było takiej opcji zeby zrobil nie na nocnik, nie liczac choroby.

Tylko ze my sadzalismy na nocnik od kiedy sam usiadl, caly czas siedzielismy obok zeby sie nie zachwial i nie spadl, dodatkowo byly rozne zabawy nocnikowe i wyglupianie zeby mu sie nie nudziło. Bardzo polubil to wszystko i teraz bywaja takie dni ze mógłby przesiedziec na nocniku caly dzien i nie chce zeby go podnosic, tak sie dobrze bawi. Oglada ksiazeczki, bawi sie klockami itp ;)
Ja z kolei uważam że nocnik jest do robienia kupy i siku bez zbędnych ceregieli. Młody siadalal, robił co trzeba i wstawal, mylismy tylek. Koniec historii.
 
reklama
Do góry