reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny potrzebuje link do poduszek do spania w ciąży. Nie daje już rady :( poleccie jakieś dobre sprawdzone, tylko nie chciałabym żeby cena była z kosmosu

Link do: Kojce dla kobiet w ciąży | Kategorie produktów | Motherhood

Ja mam ta polecam juz druga ciaza i nie zniszczona nie wygnieciona poszewka jest zdejmowana, bez tego to ja bym w ogole nie spala to moje wybawienie na bol plecow i w ogole wmiare „normalny” sen jesli w ogole w ciazy mozna normalnie spac...
 
Wiem wiem ale chcialam sprawdzona polecona przez Was a na olx każdy swoją zachwala ;)
Ja dostałam swoją w spadku po szwagierce. Na początku nie mogłam się do niej przyzwyczaić. Taki wielki obcy w łóżku [emoji3] Przytłaczała mnie ale teraz nie wyobrażam sobie nocy bez niej.
 
Ja z kolei uważam że nocnik jest do robienia kupy i siku bez zbędnych ceregieli. Młody siadalal, robił co trzeba i wstawal, mylismy tylek. Koniec historii.

Tez tak uważam. Niestety w pracy musiałam się z dzieciakami bawić w zabawy paluszkowe i śpiewać z nimi piosenki bo inaczej zamiast robić co trzeba to by jeździli nocnikami po całej łazience [emoji23]
 
O widzisz !! Czekam na taka swiadoma reakcje apropo siusiu moje 1,5 roczniaka, bo sadzam go on ale on nie kuma, opowie ci ze to nocnik w kolorze blue ze robi sie tam siusiu i pokazuje na siusiaka ale nie widze w jego oczach kumacji apropo tego tematu, obejrze zaraz filmik, chociaz po nocy mamy tak osikanego pampersa normalnie cieknaca bomba ze ja nie wiem jak na noc mialabym go nie zalozyc.

Moj jeszcze tez pije z butli na noc a juz jak mial rok jadl kaszke lyzeczka przed spaniem ale wrocilismy z wakacji bylam sama i z wygody wrocilam do butli i z lenistwa nie wracamy do kaszki ale trzeba bedzie sie zmobilizowac, boje sie tylko odebrac mu wszystko butle pampersa smoczek (tez nad tym pracujemy uzywa tylko spania) jak urodzi sie dzidzi moze to chciec spowrotem czy juz zapomni ze uzywal??

Macie jakies patenty na smoczka ? Moj syn bardzo duzo rozumie jak wieczorem z nim gadam o smoczku to pytam czy uda mu sie zasnac bez i robi smutne oczy i mowi ze nie mimo wszystko probujemy nie dac ale w efekcie dajemy ??? Bez sensu ale widze po nim ze jeszcze go potrzebuje bo na ogol jestem twarda sztuka jesli chodzi o wychowanie

A co do mowienia to moja mala duma gada jak opetana zna juz ponad 50 slow ktore normalnoe uzywa, nasza zabawa na uczenie i powtarzanie to mamy takie pudelko po klockach jak mowisz do srodka wkladajac glowe to slychac z echem to go bawi wiec ja wkladam glowe mowie slowko postawiam jemu on wklsda glowe i powtarza i tak lecimy wszystkie ktore zna i nowo poznane bo codziennie cos nowego mowi, duzo tez powtrza jak mowie do niego albo slyszy rozmowe ale wiadomo ze to bez swiadomosci
Ale to tak jest wedlug mnie roznie moj maz szybko zaczal mowic dlatego syn tak gada, moj chrzesniak mial 2 lata i nic nie mowil i tak samo z smoczkiem butla nocnikiem kazde dziecko inne ale pracowac trzeba.

@szalona twoj maluch umie juz jesc sam zupe? Moj idzie do zlobka od sierpnia i chce go zaczac uczyc ale czarnk to widze nie wiem czy nie za wczesnie bo wiadomo reszte posilkow zjada sam ale tez owsianke rano to do karmie
Moja córka tak od 1,5 roczku woła siku i nawet wytrzymuje do czasu wysadzenia na nocnik. Czasem cały dzień pampers jest właściwie suchy, a czasem normalnie zmieniam zasikany. Kupę jednak woli zrobić na stojąco w pieluchę. Często jest tak, że zawoła siku, zrobi do nocnika, nawet trochę postęka, a za 3 minuty w świeżą pieluchę zrobi kupkę. Mój syn miał 2,5 roku i jeszcze ani nie wołał, że chce, ani nie reagował jak się posikał w spodnie bez pieluchy. Wg mnie to jest kwestia indywidualna... Podobnie z jedzeniem sztućcami i mówieniem - on po 3 latkach, a ona już w okolicach 1,5 roczku.
 
Tez tak uważam. Niestety w pracy musiałam się z dzieciakami bawić w zabawy paluszkowe i śpiewać z nimi piosenki bo inaczej zamiast robić co trzeba to by jeździli nocnikami po całej łazience [emoji23]
Mój syn wogole nie korzystał z nocnika... służył on mu jedynie do zabawy, a na sedes tylko ze specjalna nakładka dla dzieci to i owszem
 
reklama
Nie robiłaś przerwy po roku brania na 2 miesiące aby same jajniki się ruszyły? Ja jak brałam to lekarz mi tak kazał bo młoda jestem i łatwo zniechęcić jamniki do pracy
Przy pcos nie warto robic przerw, bo nawet gdyby cos ruszyly pecherzyk by urósł to nie pękłby i bylaby torbiel, takze nie byloby w tym sensu. Jak poszlam pierwszy raz do gina w wieku 17lat, fakt moglam isc szybciej, ale wtedy bylam mloda i miałam to gdzies szczerze mówiąc to moje jajniki byle cale w torbielach (jak to przy pcos bywa). Anty zablokowaly owu a tym samym nie musislam sie martwic ze torbiele znowu powstana. Liczylam sie z tym ze latwo mi nie pójdzie zajscie w ciaze ale po roku sie udalo, a zakladalam ze pójdzie dluzej :)
 
Do góry