reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny potrzebuje link do poduszek do spania w ciąży. Nie daje już rady :( poleccie jakieś dobre sprawdzone, tylko nie chciałabym żeby cena była z kosmosu
 
reklama
Mój pił z butelki do 2 rż ale tylko rano przed żłobkiem. Poza tym nie dałabym butli przez snem na dobranoc bez mycia zębów. Ale jeżeli myje zęby to luz wydaje mi się.
Jednak 6 lat i butla :) hehe śmiesznie
No nie zasypia z butelka, myjemy jeszcze zęby i pozniej przewala sie po lozku zanim zasnie, ale jak sie urodza maluchy to bedzie jeszcze trudniej sie pozegnac z tym zwyczajem. Chociaz moze bedzie chcial byc duzym chlopcem i butelki zostawi dzidziusiom, kto wie...
 
A ja mam pytanie do mam doswiadczonych, !! Bo nauka zasypiania i spania, czy mowienia..wszystko super mi poszlo, ale jedna rzecz mi przy 1 dziecku nie wyszla...odpampersowywanie.. starszy w wieku 2.5 lat juz byl odpampersowany..... ale mam wrazenie ze zle to robilam, czuje wewnetrznie ze źle sie za to zabralam...

I teraz tak... chce sie skupic na mlodszym ma dokladnie 1 rok i 5 miesiecy i za kaym razem gdy 3.5 latek idzie do wc na sedes... maly za nim do lazienki wlatywal... ja go w tym czasie na nocnik sadzalam..mowilam brat robi siusiu etc... i sobie postekiwalam do mlodszego...i DZIŚ maly zaeolal do mnie " siusiu" stanal ..napial sie. I rzeczywiscie zrobil.. nie tylko siusiu ale i kupke w pampersa..... jak to pielegnowac dalej..... co mam zrobic jak znowu zawola... on wola i robi od razu.... nie dolece na wc ....ale czuje ze powinnam juz dzialac..
Z synem też miałam że między 2,5-3 latka całkiem odrzucilismy pampersy i na dzień i na noc jednocześnie.
Ja bym nie zmuszała młodszego do korzystania z WC, zachecalabym tak jak ty. Albo na zasadzie walki na siki do kibelka :) Mój mąż mówił że chłopaki tak robią i faktycznie zauważyłam to pewnego razu na treningu piłki gdzie mają tylko jeden kibelek, wszyscy chłopcy ściągają majtki i razem do jednego kibelka sikaja :) dodam że mąż też robi z synem walkę na siki czasami ;)
pytałabym też często czy chce do WC. młodemu jak dawałam jabłko to mówiłam że jabłuszko jest żeby kupa z brzuszka wychodziła i jak chciał kupę to mówił że chce musi do kibelka bo jabłuszko zjadł i wychodzi teraz.
Poza tym 1,5 roku to jeszcze maleństwo i nie spinalabym się za bardzo ;)
 
Dzieci maja czasem dziwne smaki, moj też uwielbia cytryne, a to jedyny cytrus, poza bananen ktory moze. Oprocz tego potrafi ugryzc z calosci cebule, drugiego gryza juz nigdy nie bierze, ale pierwszy zawsze jak zobaczy ze obieram ;) i je natke pietruszki i koper z galazki jak krowa, ostatnio tez magi tak wpierniczal :D
Ja tez jem natkę pietruszki ....:-D ogólnie uwielbiam od zawsze , to jest obowiązkowy codzienny mój zakup ... kupuje trzy pęczki i jeden już zjem zanim wroce do domu:p.... na początku ciąży jak ciagle wymiotowałam i smak miałam zmieniony to pierwszy raz w życiu jej nie jadłam, później jak zaczęłam znowu to wszyscy się cieszyli ze chyba dochodzę do siebie skoro znowu pietruche pęczkami jem :blink:, jak mąż pyta co kupić w sklepie i mówię mu ze dwie rzeczy niezbędne mi do życia ..... to już wie ze chodzi o natkę i o... lakier do włosów :laugh2::laugh2::laugh2:
 
Jak bierzecie Asmag to tez macie uczucie pozniej tak dlugo ze on stoi w przelyku? Nigdy nie mialam tak z zadnymi tabletkami a te nawet jak przelamie to pozniej nawet dwie godziny czuje jakby w gardle utknelo
 
Taa, to ja dzisiaj [emoji6] Ale akurat nie chodzi o siusiu. Od paru dni biorę znowu luteinę i już zaczęły się problemy...

Na dodatek w aptece nie chcieli mi sprzedać luteiny z refundacją, bo 2 miesiące temu wyszło jakieś rozporządzenie, że w pieczątce lekarza ma być kod pocztowy. A moja go nie ma. Zanim ona wyrobi nową pieczątkę, to mi się zapas luteiny skończy... Więc dziś będę próbować w innej aptece, a jak się nie uda, to pójdę do rodzinnego - może się zlituje i wystawi receptę.
Ja też mam od początku problem z zaparciami nie wiedziałam,że to może być wina luteiny A biorę ją od samego początku. Teraz biorę już jedną dziennie i po mału mam odstawić. Trochę się tego boje. Tyle się słyszy o tych szalejących szyjkach. Jedyna poprawa była jak objadałam się truskawkami [emoji3]
 
Ja też mam od początku problem z zaparciami nie wiedziałam,że to może być wina luteiny A biorę ją od samego początku. Teraz biorę już jedną dziennie i po mału mam odstawić. Trochę się tego boje. Tyle się słyszy o tych szalejących szyjkach. Jedyna poprawa była jak objadałam się truskawkami [emoji3]
Bierzesz doustnie? Mnie od razu lekarz ostrzegl i dal wybor ktora wole przyjmowac. Mniejsze konsekwencje sa jednak jak sie dziala miejscowo ;)
 
Jak bierzecie Asmag to tez macie uczucie pozniej tak dlugo ze on stoi w przelyku? Nigdy nie mialam tak z zadnymi tabletkami a te nawet jak przelamie to pozniej nawet dwie godziny czuje jakby w gardle utknelo
Bo asmag jest magnezem starej generacji i te osłonki długo zalegają w żołądku , ja biorę magne b6 forte , tam jest aż 100 mg jonów magnezu
 
reklama
Ja tez jem natkę pietruszki ....:-D ogólnie uwielbiam od zawsze , to jest obowiązkowy codzienny mój zakup ... kupuje trzy pęczki i jeden już zjem zanim wroce do domu:p.... na początku ciąży jak ciagle wymiotowałam i smak miałam zmieniony to pierwszy raz w życiu jej nie jadłam, później jak zaczęłam znowu to wszyscy się cieszyli ze chyba dochodzę do siebie skoro znowu pietruche pęczkami jem :blink:, jak mąż pyta co kupić w sklepie i mówię mu ze dwie rzeczy niezbędne mi do życia ..... to już wie ze chodzi o natkę i o... lakier do włosów :laugh2::laugh2::laugh2:
Jak bylam niania pare lat temu, to dziecko ktorym sie opiekowałam zjadalo zawsze pol kostki masla jak wracali z nim ze sklepu. :D co do pietruszki to sie nie dziwie, ma przyjemny lekko ostry smak i tez lubie wszamac, ale tylko latem, zima ta z marketu wcale mi nie lezy.
 
Do góry