reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Super ze sie dzielicie, to wazne szczególnie jak juz mamy dzieci a tu brzuszek rosnie i o maleństwo tez dbac trzeba :) Pierwsza ciaza wygląda nieco inaczej ;) ja teraz tez duzo obowiazkow przerzucilam na swojego. Zachwycony moze nie jest ze wraca i nawet nie siada tylko zaraz cos ma do roboty, ale nie narzeka a ja bardzo doceniam.

Dziewczyny pamietajcie zeby chwalic swoich facetów za inicjatywę! Wiekszosc z nich to takie duze dzieci, potrzebuja zeby doceniac i zauwazac ze się staraja, nawet jesli to male rzeczy :) zreszta, nie tylko oni, chyba kazda z nas lubi uslyszec np ze zrobila pyszny obiad :)
Jak nie bylam w ciazy ta tak nie pomagał... mielismy powazna rozmowę... no bo sytuacja sie zmienila.ja sie nie zawsze czuje super..... ale nie marudzi ze wiecej robi.... zreszta zaraz 8 i 9 miesiąc i moze byc tak ze calkiem zaniemoge.. bedzie 3 niemowlę bedzie musial ogrnac dwojke czasem sam.. :) niech sie przyzwyczaja
Dzis sam 2 maluchow u lekarza w gabinecie ogarna....bo ja mialam o tej samej porze gina :)
Dal rade....
Oj tak chwalic trzeba !!!! To facetom laduje akumultorki :) no i jeszcze przytulanko :) a ostatnio mi libido skoczylo bardzo :) az sie nie poznaje :)
 
Ostatnia edycja:
No to KroliczakP skoro ma dzis 22tc i 1 dzien..a idzie w poniedzialek na glukoze czyli bedzie 22tc i 5 dni...to za wczesnie na badanie glukozy....
Ja mam dzis 23tc i 5 dni i gin kazala jeszcze 10 dni czekać na glukoze
U mnie 22+4 i tez kazal czekac jeszcze trzy tygodnie. Mnie sie tam do tej przyjemności nie spieszy wiec chetnie poczekam ;)
@KroliczakP jak odczytasz juz do tego momentu posty, to wez pod uwage to co piszemy. Lekarz Ci kazal robic juz teraz krzywa cukrowa czy sama zdecydowalas ze pojdziesz akurat w poniedzialek?
 
No to KroliczakP skoro ma dzis 22tc i 1 dzien..a idzie w poniedzialek na glukoze czyli bedzie 22tc i 5 dni...to za wczesnie na badanie glukozy....
Ja mam dzis 23tc i 5 dni i gin kazala jeszcze 10 dni czekać na glukoze
Czyli z tą glukoza musze poczekac z dwa tygodnie? Nic mi lekarka nie powiedziała, dała skierowanie i tyle wiem że wynik na następną wizytę... A wyleciało mi z glowy jak bylo w pierwszej ciąży
 
Jak nie bylam w ciazy ta tak nie pomagał... mielismy powazna rozmowę.... ale nie marudzi ze wiecej robi.... zreszta zaraz 8 i 9 miesiąc i moze byc tak ze calkiem zaniemoge.. bedzie 3 niemowlę bedzie musial ogrnac dwojke czasem sam.. :) niech sie przyzwyczaja
Dzis sam 2 maluchow u lekarza w gabinecie ogarna....bo ja mialam o tej samej porze gina :)
Dal rade....
Oj tak chwalic trzeba !!!! To facetom laduje akumultorki :) no i jeszcze przytulanko :) a ostatnio mi libido skoczylo bardzo :) az sie nie poznaje :)
Dzielny tata, masz racje, niech sie wprawia.

Fiu fiu takie przyjemne objawy ciazowe :D my mieliśmy dwa miesiace wstrzemiezliwosc zachowac to teraz tez nie narzekam :p
 
Kilka dni tu nie zagladałam, 100stron do nadrobienia...
Dziś mialam połówkowe 22w1d. Franuś waży 486g, ma 19.4mm długości. Łożysko na tylnej ścianie :)
Skorygowała mi termin porodu na 24.10
W poniedziałek czeka mnie nasze ulubione badanie glukoza...
Cały tydzień cierpię, rwa kulszowa mnie dopadła. Staram się leżeć, ale wiadomo jak jest w domu - milion rzeczy do zrobienia. Przeciwbólowego za bardzo nic brać nie moge, apap nie pomaga.Po całym dniu wieczorem chce mi sie płakać.
Do tego ciśnienie mam niskie, więc energii jako takiej też brak.
Jednym słowem ostatnie dni to jakaś masakra
Tyle u mnie, zabieram sie za nadrabianie zaległości
Nie za wcześnie na badanie obciążenia glukoza? Byłam dzisiaj u swojego prowadzącego i potwierdził, że wykonuje się je dopiero po skończonym 24 tygodniu...
 
Faktycznie sporo nas z tą skracająca się szyjka czy innymi cudami... I też to obserwuje że do 20 tc jakiś był spokój a teraz od 23 TC zaczynaja się jakieś problemy.


Czy ktoś mi powie czemu ta szyjka się skraca ? I jest miękka a nie twarda ?

Chodzi o to że dziecko rośnie i naciska na macicę a macica na szyjkę przez co ja rozciąga i skraca ? Czy jak to jest....
 
reklama
Do góry