reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Hej dziewczyny, ja swoją dwójkę szczepilam na obowiązkowe + pneumokoki. Teraz tez będę szczepić.

Czy któraś z Was może polecić mi jakieś dobre nosidło dla malucha? Ja trochę boje się chusty (nie jestem pewna czy ogarnęłabym to wiązanie) ale bardzo chciałabym jakieś dobre nosidło kupić. Czy dziecko można nosić w nosidle od początku czy później? A jak wyglada sprawa z lezaczkami? Czy polecacie jakieś modele?Doszły mnie słuchy ze w leżaczkach najlepiej dopiero od 3 mż. Jak któraś z Was się orientuje w temacie to proszę o info.
Od pediatry i poloznej uzyskałam informacje, że chusta (nie pamiętam czy nosidelka Też, ale chyba tak) są dobre dopiero dla dzieci , które same siadają. Noszenie w tej chuscie to tak jak sadzenie dziecka na siłę, mimo, że powinno samo do tego dojść. Taka nauka siadania i trzymania dziecka w chuscie czy nosidełku/foteliku długi czas powoduje jakies problemy z poprawnym napinaniem mięśni i ogolnie kręgosłupem .
Ale doświadczenia nie mam. Wystarczy mi , że ostatnio widzialam dziewczynę z bardzo małym dzieciątkiem w chuscie na zakupach, dziecko bylo powyginanie w tej chuscie bardzo nienaturalnie i na pewno przy dłuższym noszeniu nie będzie to dla dziecka odpowiednie.
 
reklama
Ja dzisiaj byłam że swoim żylakiem u internisty. No i się zaczęło, jutro chirurg naczyniowy, neurolog, 4 badania z krwi i usg doopler. Oczywiście wszystkiego jutro nie załatwię. A myślalam że powie tylko żeby kupić rajtuzy przeciwzylakowe :-(
A masz tylko ten zylak, który widac na zdjęciu ?
Kurde ja też mam takie naczynka bardziej w 3 miejscach kolo siebie od dłuższego czasu , ale to olalam :(
 
Dziewczyny czy zastanawialyscie się nad szczepionkami?
Ja wiem, że to temat rzeka i każdy ma swoje zdanie, ale ja już nie wiem co robić.
Jedno wiem na pewno, że nie chce szczepic dziecka w pierwszej dobie życia; ale co dalej to mam mieszane uczucia.
Macie jakieś negatywne przeżycia po szczepionkach? Chodzi mi o takie realne skutki uboczne lub ich brak ktory znacie ze swojego otoczenia, albo wasze dzieci przeżyły?
Na co wy się zdecydujecie?

Ewentualnie co lepiej refundowane czy te płatne skojarzone szczepionki ?

Ps. Wiem Wiem na forum i w Internecie były poruszane te tematy, tylko ja mam wrażenie, że tam wypowiadają się głównie przeciwnicy którzy tylko czekają na taki temat. A ja bym chciała poznać zdanie i posłuchać rad od osób które nie zaatakuje mnie od razu (poruszalysmy juz tu sporo tematow i bylo kulturalnie wiec liczę tez na to teraz;) )
Ja szczepilam refundowanymi. Minimum., nic nie dokupowalam. Wszystko było ok. Nawet nie dostawał gorączki.
 
Ja ostatnio podpytywałam brata mojej szefowej który jest ginem o max magnezu to powiedział, że mogę zwiększyć to moje 2x3 jeżeli nadal mam skurcze a objawem przrdawkowania będzie biegunka...więc po tym poznam, że to moja dawka maxymalna :)
Ja nawet jak nie.bralam.magnezu (teraz biore 2x1 400mg) to mialam biegunkę. Do tej pory mam wiec nie ogarnelabym kiedy przedawkowalam magnez. W poprzednixh ciazach mialam.odwrotnie meczace zaparcia.
 
Od pediatry i poloznej uzyskałam informacje, że chusta (nie pamiętam czy nosidelka Też, ale chyba tak) są dobre dopiero dla dzieci , które same siadają. Noszenie w tej chuscie to tak jak sadzenie dziecka na siłę, mimo, że powinno samo do tego dojść. Taka nauka siadania i trzymania dziecka w chuscie czy nosidełku/foteliku długi czas powoduje jakies problemy z poprawnym napinaniem mięśni i ogolnie kręgosłupem .
Ale doświadczenia nie mam. Wystarczy mi , że ostatnio widzialam dziewczynę z bardzo małym dzieciątkiem w chuscie na zakupach, dziecko bylo powyginanie w tej chuscie bardzo nienaturalnie i na pewno przy dłuższym noszeniu nie będzie to dla dziecka odpowiednie.

Chustę można używać od urodzenia w zasadzie.Trzeba umieć tylko związać aby dziecko miało pozycję fizjologiczna.
Ja mojego chustaszka nosiłam ok 30 minut.Zeby obiad zrobic :)
 
Od pediatry i poloznej uzyskałam informacje, że chusta (nie pamiętam czy nosidelka Też, ale chyba tak) są dobre dopiero dla dzieci , które same siadają. Noszenie w tej chuscie to tak jak sadzenie dziecka na siłę, mimo, że powinno samo do tego dojść. Taka nauka siadania i trzymania dziecka w chuscie czy nosidełku/foteliku długi czas powoduje jakies problemy z poprawnym napinaniem mięśni i ogolnie kręgosłupem .
Ale doświadczenia nie mam. Wystarczy mi , że ostatnio widzialam dziewczynę z bardzo małym dzieciątkiem w chuscie na zakupach, dziecko bylo powyginanie w tej chuscie bardzo nienaturalnie i na pewno przy dłuższym noszeniu nie będzie to dla dziecka odpowiednie.
Jesli miala prawidlowo zawiazana chuste to nic dziecku nie bedzie. Z boku dla kogos niedoswiadczonego wyglada to srednio, ale gdybys poczytala o tym jak sie ksztaltuja naturalne krzywizny kregoslupa u dziecka to inaczej bys na to patrzyla. Wbrew pozorom noszenie w chuscie (odpowiednio zawiazanej i wiazanie dostosowane do rozwoju dziecka) jest przyjemne i dla malucha i dla noszacego i zadnej krzywdy nie robi. Malo tego przy dysplazji stawow biodrowych jest to bardzo wskazane, bo utrzymuje malucha w rozkroku :)
 
reklama
Słyszałam o nich , znajoma miala i mowila, że to był jedyny przydatny zakup jesli chodzi o akcesoria. Cena wysoka..ona kupiła na olx za 230zl ale już odsprzedala. U mnie teraz używane za 480zl i to 60km ode mnie..
Ale jakoś tez mam obawy , nie wiem czy dla kręgosłupa dziecka siedzenie w tym jest ok. Hm?


Nie każde BabyBjorn.jest ok.Wiele z nich to wisiadla a nie nosidła ergonomiczne - dziecko wisi w nich na kroczu.
Jeśli w ogole na zdjęciu jakiegokolwiek nosidełka zobaczycie że dziecko jest przodem do świata i wiszą mu nóżki to możecie ten produkt skreślić.Zrobi więcej szkody niż pozytku
 
Do góry