reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

@Szalona 29 Sprawdźcie w szpitalu, ale mam nadzieję, że nie!

Dziewczyny, doradźcie. Dzwoniłam do sklepu i jest jeszcze po jednej sztuce łóżeczka, które chcę kupić jak najszybciej. I mam zgryz z kolorem. Do tej pory chciałam kupić sosnowe w lakierze naturalnym, ale zmieniła mi się koncepcja wystroju pokoju i patrzę teraz przychylnym okiem na białe (10 dni temu w sklepie oglądaliśmy oba i woleliśmy naturalne...), ale martwią mnie dwie rzeczy w malowanym białym:
- czy farba nie odpryskuje, szczególnie, gdy dziecko gryzie szczeble
- szuflada jest z białej płyty, a na takiej płycie na pewno robią się odpryski (mamy krzesełko i stoliczek z ikei, nie znoszę takich płytowych mebli), do tego jest to jednak sztuczny materiał (boję się oparów chemicznych); w wersji sosnowej front jest drewniany, ale z sękami.
Różnica w cenie to 40 zł. Z drugiej strony, wydaje mi się, że białe będzie łatwiej sprzedać. Ech, wiele przemawia za białym, ale jakoś przywiązałam się do opcji naturalnego...
1754-thickbox_default.jpg
Zdaje się,że o tym samym łóżeczku i my myślimy,nawet po zdjęciach widze ten sam sklep. Kuzni maja białe łóżeczko z szufladą i ta płytą i chwalą sobie bardzo. Łożeczko wiadomo,że troszkę wietrzało z opakowania,ale nic nie czuć później(umyła je też płynem do mycia naczyć i dobrze wytarła). Na ramę kupili takie ochraniacze przeźroczyste dookoła i mała nawet jak ząbki wbije to w tę gumę(czy co to tam jest) i ani odprysków ani nic :)

Pieluszki przyszły,zaraz będzie macanko :)
 
reklama
Sprawa się rozwiązała, zadzwoniłam po naturalną sosnę, ale pani przeliczyła stan magazynowy i będą dopiero za ponad miesiąc, a ja chcę zacząć uczyć córkę spać samodzielnie już teraz, więc wzięłam białe. Muszę męża uprzedzić. Mam nadzieję, że ta szuflada nie będzie paskudna :D

@Szalona 29 Sprawdźcie w szpitalu, ale mam nadzieję, że nie!

Dziewczyny, doradźcie. Dzwoniłam do sklepu i jest jeszcze po jednej sztuce łóżeczka, które chcę kupić jak najszybciej. I mam zgryz z kolorem. Do tej pory chciałam kupić sosnowe w lakierze naturalnym, ale zmieniła mi się koncepcja wystroju pokoju i patrzę teraz przychylnym okiem na białe (10 dni temu w sklepie oglądaliśmy oba i woleliśmy naturalne...), ale martwią mnie dwie rzeczy w malowanym białym:
- czy farba nie odpryskuje, szczególnie, gdy dziecko gryzie szczeble
- szuflada jest z białej płyty, a na takiej płycie na pewno robią się odpryski (mamy krzesełko i stoliczek z ikei, nie znoszę takich płytowych mebli), do tego jest to jednak sztuczny materiał (boję się oparów chemicznych); w wersji sosnowej front jest drewniany, ale z sękami.
Różnica w cenie to 40 zł. Z drugiej strony, wydaje mi się, że białe będzie łatwiej sprzedać. Ech, wiele przemawia za białym, ale jakoś przywiązałam się do opcji naturalnego...
1754-thickbox_default.jpg
 
Ja nie namawiam, bo sama nie kupowałam (chociaż robiłam przymiarki, tylko oferta na żywo była słaba i nie umiałam się zdecydować, bałam się, że jak nie przetestuję w sklepie to wydam kasę na coś, co nie będzie działać - mój syn był straaaasznym wrzaskunem i lubił specyficzne bujanie, nie każde, np. w kołysce klasycznej nie znosił), ale płaskie huśtawki są, np.
Link do: HUŚTAWKA ELEKTRONICZNA BUJACZEK KOŁYSKA Lionelo 0+
Nie za te pieniądze dla mnie. Niby na to by było,ale nie lubię wydawać kasy na coś,czego mogę niekoniecznie często używac :/
 
Hej pisałam kiedyś że pierwszy raz kupiłam coś używanego :) Wczoraj przyszedł kombinezon dla niuni za całe 20 zł, jak dla mnie cudny :)Zobacz załącznik 866846
Bardzo ładny!! A powiedz jaki rozmiar kupowalas? Tez chce jakiś kupić ale się zastanawiam nad rozmiarem.. na spacer jak dziecko ubierać, np. Body, polspiochy i na to kombinezon? Potem dziecko do wózka i na to kocyk? Wybrać 2 różne kombinezony jeden cieńszy w mniejszym rozmiarze np 62 a drugi drubszy większy np 72? Jak to robicie?
 
Sprawa się rozwiązała, zadzwoniłam po naturalną sosnę, ale pani przeliczyła stan magazynowy i będą dopiero za ponad miesiąc, a ja chcę zacząć uczyć córkę spać samodzielnie już teraz, więc wzięłam białe. Muszę męża uprzedzić. Mam nadzieję, że ta szuflada nie będzie paskudna :D
Białe bardzo ładne,a Ty chyba mówiłaś,że meblowy misz masz Wam się zrobił? Jeśli nie Ty to przepraszam :p
Ale białe to takie uniwersalne dla mnie. A szuflada jesli będzie Cię raziła bardzo to można kupić takie coś jakby falbanka czy coś takiego
 
Ja sie zbieram do szpitala.... sprawdzic czy syn ma nos zlamany...dzis tez mam badania polowkowe o 13.50....... a najmlodszy syn ma 38.6 gorączki... wszystko na raz...
Odbieram tez szyte na zamowienie zestawy poscieli z Minky dla chłopaków...pani mi na prenatalne przywiezie :)
A co.z.tym.nosem?
Trzymam kciuki za polowkowe?
A tonze wszystko na.raz to znam az za dobrze
 
Białe bardzo ładne,a Ty chyba mówiłaś,że meblowy misz masz Wam się zrobił? Jeśli nie Ty to przepraszam :p
Ale białe to takie uniwersalne dla mnie. A szuflada jesli będzie Cię raziła bardzo to można kupić takie coś jakby falbanka czy coś takiego
Tak, ja mam misz-masz i takie białe łóżeczko go pogłębi, chociaż chyba za kilka tygodni kupię do tego samego pokoju białe biurko (jest jeszcze opcja niebieskiego biurka :D ) oraz szafę. Za 1,5 roku przeprowadzka i myślę, jakie meble już tam będą. Ja bym najbardziej chciała z naturalnego drewna, powiedzmy sosnowego, ale nie podobają mi się te klasyczne z "rzeźbionymi" rowkami, a jak już znajdę jakaś nowocześniejszą linię to np. szafa ma 190 cm wysokości. I kupię szafę za 3000 zł, żeby stawiać na niej kartony w paski albo z Kubusiem Puchatkiem? No nie...

Mąż mi napisał, że jestem wspaniała i że białe wg niego ma sens, bo będziemy mogli kupić białą szafę w IKEI :D
 
Chyba nie jest to regula, ja znam dwoje dzieci ktore po urodzeniu mialy wlasnie wzmożone napiecie miesniowe i miesiace rehabilitacji, a z malowaniem tez im w ogole nie po drodze. Niektore dzieci nie maja cierpliwosci zeby siedziec i cos malowac bo dlugo to zajmuje, inne wiedzac ze nie potrafią zrobic tego perfekcyjnie, nawet nie chca cwiczyc "bo nie umiem".
Nie napisałam że to reguła, tylko opisałam przypadek mojego dziecka :)
 
Bardzo ładny!! A powiedz jaki rozmiar kupowalas? Tez chce jakiś kupić ale się zastanawiam nad rozmiarem.. na spacer jak dziecko ubierać, np. Body, polspiochy i na to kombinezon? Potem dziecko do wózka i na to kocyk? Wybrać 2 różne kombinezony jeden cieńszy w mniejszym rozmiarze np 62 a drugi drubszy większy np 72? Jak to robicie?
Rozmiar 62 ale jest całkiem spory taki powiedziałabym 68, następny mam po synu 74. Ja w zimie synowi zakładałam body bluzę dresowa rajtuzy i spodnie dresowe. Ale miał wtedy ponad pół roku, teraz nie wiem jak takie małe ubrać pewnie będzie body, półspiochy, dresowy albo welurowy pajac i na to kombinezon. Do tego śpiwór i przykrycie do wózka.
 
reklama
Maskotki najgorsze.... lezy.... kurzy sie.... moje sie nie bawią, oddalam 2 duze siatki maskotek.....i... jeszcze zostala siatka swiezakow z biedry... syn iwielbial naklejac naklejki i odbierac maskotke, a potem lezy...
Jeny, ja to mam nadzieje, ze juz akcja ze swiezakami nie wroci [emoji85]
Mlody wieczorem kladzie kazdego spac a rano sadza, bo sie obudzily...
IMG_20180613_131352.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180613_131352.jpg
    IMG_20180613_131352.jpg
    48,1 KB · Wyświetleń: 487
Do góry