reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
No i to jest pytanie, czy fajnie jest obchodzić imieniny bliźniaków tego samego dnia (czyli np. Piotr i Paweł, czy Melchior i Baltazar na 3 Królów), czy jednak niech każdy ma swoje święto, skoro już są uszczęśliwieni/pokrzywdzeni wspólnymi urodzinami? Z punktu widzenia rodzica, wydaje mi się, że wygodniej jest robić jedną imprezę dla dwojga dzieci. Małe dzieci pewnie też nie mają z tym problemu. Ale co odbije nastolatkom? :p
O ile będa obchodzili takie święto jak imieniny. Trzeba by jakiś bliźniąt zapytać jak jest lepiej:)
Co do jednego to nie mam zadnych wątpliwości, bo pieknie sie wypiął, ale drugiego tylko lekarz widzial, nam sie nie udalo dostrzec tego szczegółu ;)
A to awaryjnie szykujcie też dla dziewczynki :D to jednoowodniowe,jednojajowe będą?
Miedzy 2-3latkiem a 12-latkiem bedziemy miec super wakacje :D
O nie nie,to tak nie działa niestety :D U nas bunty były w zupełnie innych okresach niż ksiazki pzrewidują. Teraz mam 16-latka i żadnego nastoletniego wiekszego buntu brak,aż się boję tsunami,które może nadejśc.
Ale tak to już jest,pojawi się dziecko to niezależnie od wieku martwimy się o nie na każdym kroku.
 
Rzuciłam Piotra i Pawła bo to imiona moich braci bliźniaków. Urodzonych dzień przed świętem Piotra i Pawła. Wszystko za jednym zamachem zawsze mieli odprawiane i nigdy nie narzekali ;)
 
O ile będa obchodzili takie święto jak imieniny.
My nie obchodzimy. Ja nawet nie wiem, kiedy syn ma (gdzieś między wrześniem a listopadem chyba), a mężowskich kojarzę tylko miesiąc. Ja i córka mamy w dniu urodzin. Ale dziadkowie obchodzą - my musimy pamiętać o ich imieninach: życzenia, kwiaty, prezenty, zwykle jakiś poczęstunek, a oni składają życzenia nam i dopominają się imprezki ;)
 
Margonelka, dwuowodniowa dwukosmowkowa, dlatego moze sie zdarzyc ze bedzie parka, najbardziej sie obawialam ze sie okaza dwie dziewczynki, a to czy parka czy dwoch chlopcow juz mi jakos wiekszej roznicy nie robilo. Teraz ich jeszcze donosic jak najdluzej, jak to moj lekarz mówi "32 tc a pozniej juz okej i sie nie martwimy" :)
 
My nie obchodzimy. Ja nawet nie wiem, kiedy syn ma (gdzieś między wrześniem a listopadem chyba), a mężowskich kojarzę tylko miesiąc. Ja i córka mamy w dniu urodzin. Ale dziadkowie obchodzą - my musimy pamiętać o ich imieninach: życzenia, kwiaty, prezenty, zwykle jakiś poczęstunek, a oni składają życzenia nam i dopominają się imprezki ;)
To zupełnie jak u nas. Wiem kiedy mamy,za życzenia dziękujemy i dzwonimy do rodziców. To wszystko. Na szczęście kończy się na życzeniach,żadnych imprez.
Margonelka, dwuowodniowa dwukosmowkowa, dlatego moze sie zdarzyc ze bedzie parka, najbardziej sie obawialam ze sie okaza dwie dziewczynki, a to czy parka czy dwoch chlopcow juz mi jakos wiekszej roznicy nie robilo. Teraz ich jeszcze donosic jak najdluzej, jak to moj lekarz mówi "32 tc a pozniej juz okej i sie nie martwimy" :)
A to bardzo synka chcecie?
 
Zwolenienie na tyle dni nie jest problemem.
A jeśli chodzi o basen, to jak wszystko ok to napewno możesz iść, ja chodzę tylko zgodnie z radą lekarki po basenie jak wracam do domu to ide się podmycic płynem do higieny intymnej i wrzucam dopochwową jedną tabletke probiotyku, teraz mam invag ale jest drogi więc za tydzień kupię coś tańszego ale co ma min. 10 milinow bakterii. Niektórzy polecają jeszcze tampon na basen ale to się podobno nie sprawdza, a mnie od tamponow boli brzuch więc wogole nie brałam tego pod uwage. Także życzę Ci miłego pływania :-)
Dzięki za rady, z tym tamponem słyszałam ale jakoś mnie to nie przekonuje... Rzeczywiście po basenie zapodam sobie cos z kwasem mlekowym, w sumie stosowałam jakiś czas temu Lactovaginal. Tylko może kostium przymierzę czy się jeszcze mieszczę ;)
 
reklama
Do góry