reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Aaa i ja jeszcze pytanie/newsa mam.
Moja teściowa-pielęgniarka wszystko oczywiście wie najlepiej. W lab babki mówią mi,że hemoglobine mam za niską w ciąży,ona ze mam ją ok i to nie jest problem. Ale ostatnio powiedziała mojemu niemezowi,ze ciąża trwa 42 tygodnie. Zdębiałam. Szukałam w internetach,sprawdzalam w aplikacji i nic o tym nie ma.
Powiedzcie mi,slyszalyscie taką teorie?
Max 42 tyg ;) dlatego, ze po 40 tyg czeka sie max 2 tyg i porod trzeba wywolac.
 
No może w takim sensie, ze jak sie samo nie urodzi do 42 tc, to trzeba je wygonic.
No nie właśnie,że prawidłowa ciąża to 42 tygodnie.
W ogóle wkurza mnie ta baba już.
Gada bzdury i tyle,np.odnośnie karmienia. Lekko się zdziwiła jak jej powiedzialam,że ja mam zamiar jeść wszystko podczas karmienia jeśli Małemu będzie to pasować.
 
Laski powiedzcie mi macie wypłaty z Zusu? Ja na zwolnieniu od końca lutego i zawsze wypłata do 10 go od pracodawcy, a to ogromna firma. Nie to ze narzekam ale myślałam i się nastawialam, że będę czekala na kasę z zusu
 
No nie właśnie,że prawidłowa ciąża to 42 tygodnie.
W ogóle wkurza mnie ta baba już.
Gada bzdury i tyle,np.odnośnie karmienia. Lekko się zdziwiła jak jej powiedzialam,że ja mam zamiar jeść wszystko podczas karmienia jeśli Małemu będzie to pasować.
Z tym jedzeniem podczas kp to nie przetlumaczysz, mialam to samo z mama i tesciowa... Tego nie, po tym bedzie bolal brzuszek.. a jak juz zjadlam surowke z kapusty i akurat tego dnia mlody cos poplakiwal to od razu padlo "bo jadlas kapuste!" [emoji23]
 
Na zmianę skalpel Chodakowskiej i Angelika pióra 2 trymestr( dość mocno obciąża ten trening nogi ale też fajnie rozciąga ) [emoji4]
Niezle, skalpela bym sie bala, ale zobacze ta angelike, siedze na tym L4 i czuje ze niefajnie sie zastalam, przydaloby sie wzmocnic kregoslup i ogolnie bardziej sie rozruszac. Wiem, ze sa jakies Mamy po fizjoterapii, podpowiecie jakis fajny, bezpieczny zestaw cwiczen przygotowujacy nasze cialo do ciazy i porodu? Ktoras z dziewczyn pisala tez ze wrzuci cos o cwiczeniu kegla. Bylabym bardzo wdzieczna[emoji5]
 
Z tym jedzeniem podczas kp to nie przetlumaczysz, mialam to samo z mama i tesciowa... Tego nie, po tym bedzie bolal brzuszek.. a jak juz zjadlam surowke z kapusty i akurat tego dnia mlody cos poplakiwal to od razu padlo "bo jadlas kapuste!" [emoji23]
Ale to widzisz,nie jakiś laik tylko kobieta,ktora pracuje w zawodzie ale zatrzymała się w latach 90. Ja rozumiem,że doświadczenie,ale litości....świat poszedł naprzód:)
 
Laski powiedzcie mi macie wypłaty z Zusu? Ja na zwolnieniu od końca lutego i zawsze wypłata do 10 go od pracodawcy, a to ogromna firma. Nie to ze narzekam ale myślałam i się nastawialam, że będę czekala na kasę z zusu
Eee no jak ogromna firma, to powinnaś dostać normalnie do 10.
Nadawca tego przelewu jest wtedy pracodawca, nie ZUS.
 
reklama
Ja sie przyłączam. Moja teściowa tez jest super.
Ja też się pochwalę, że mam super teściową, jest jak druga mama ❤️ :D
Aaa i ja jeszcze pytanie/newsa mam.
Moja teściowa-pielęgniarka wszystko oczywiście wie najlepiej. W lab babki mówią mi,że hemoglobine mam za niską w ciąży,ona ze mam ją ok i to nie jest problem. Ale ostatnio powiedziała mojemu niemezowi,ze ciąża trwa 42 tygodnie. Zdębiałam. Szukałam w internetach,sprawdzalam w aplikacji i nic o tym nie ma.
Powiedzcie mi,slyszalyscie taką teorie?
Ja słyszałam coś takiego od znajomej, która to usłyszała od prowadzącej na studiach pedagogicznych, ale jak ją pytałam, jak to ma działać, skoro jednak wychodzi 40, to nie potrafiła mi powiedzieć :p
To co napisała @aspekt brzmi prawdopodobnie, słyszałam, że łożysko pod koniec ciąży przestaje być już w pełni funkcjonalne i że po iluś tam tygodniach trzeba wywołać poród, żeby nie było problemu.

@Igorowelove co do mojego tp to ja go nie podałam, bo go ostatecznie nie ustaliłam :p Owulacja mi się przesunęła o 3 tyg więc wyliczony z ostatniej @ jest totalnie fikcyjny. Z prawdopodobnej owulacji jeden lekarz mi podał 30 września, drugi 7 października... ale moja ulubiona apka do śledzenia cyklu mówi, że 3 października, może tego się będę trzymać, bo jest pośrodku :D Więc może wpisz u mnie 3.10... A co będzie to się zobaczy ;)
 
Do góry