reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny pytanie z innej beczki bo zasnąć nie moge. Ma któraś detektor tętna dziecka? Możecie się podzielić opiniami, warto? Przepraszam jak temat już był ale mam opcje kupić Angelsounds. Strasznie długie przerwy między tymi wizytami i może by mnie trochę uspokoił
 
reklama
Ja znam mnóstwo dziewczyn które bardzo wcześnie zaszły w ciąże i były ostatnimi osobami po których bym się spodziewała ze dadzą sobie radę. I na bank na początku był szok i trochę nie wiedza, co robić teraz. Ale ostatecznie każda z nich jest super mama.
Wiec spokojnie dadzą sobie radę nie maja 15 lat.

Jak będą mieli problem sami przyjdą.
A dziecko to nie jest jakiś nie wiadomo jaki wydatek na początku jeśli oczywiście chodzi się na NFZ i nie kupuje się tych wszystkich rzeczy „dla wygody” tylko same podstawowe.

Brat zarabia dziewczyna dostanie 1000zl z zusu jak urodzi i będzie dobrze.


Jestem tego samego zdania.
Ja jakoś zawsze myślę, że ten na górze ma swój plan i wie co robi.

Widocznie tak miało być.
Szczęścia i miłości dla nich.
Dadzą radę.
 
Drogie Mamy a ja od wczoraj jestem na acardzie.

Mam go brać do 36 tygodnia ciąży.
Wyniki pappa na wszystkie trisomie wyszły mi świetnie ale z krwi wyszło, że mogę mieć nadciśnienie tętnicze i stan przedrzucawkowy.

W szoku jestem bo ja ciśnienie teraz mam dobre ale podobno kłopoty mogą zacząć się po 20 tc.
Wczoraj mało pisałam bo byłam u innego lekarza oprócz swojego i obaj zgodni z diagnozą wystawiajacego pappe.
Postanowiłam zaufać lekarzom.
Biorę acarad 75.
Troszkę mam obawy ale chyba dobro dziecka i moje zdrowie, ba, nawet życie przewyższa te obawy.

Link do całej tej historii.

Link do: Nadciśnienie tętnicze w ciąży - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Bardzo mądry i trafny.
I apeluję, ja wszystkie wyniki krwi mam świetne. Ciśnienie ok póki co i z moczem też w porządku wszystko, póki co.

Dla Mam co są w pierwszej ciąży i nie robiły pappa
Jeśli którejś Mamie po 20 tc czy wcześniej pojawi się białko w moczu i będzie miała wysokie ciśnienie to znak, że może mieć nadciśnienie tętnicze co prowadzi do zatrucia ciążowego.
Uczulam Mamy w pierwszej ciąży.

BROŃ BOŻE NIE STRASZE !
Chce się podzielić i uczulić....

może tylko ja mam tu taką " urodę ".

Ps. Nadrobiłam Was z czytaniem i dodałam się do grupy zamkniętej bo coś czuje, że będzie bardziej " blisko " ❤
 
Ostatnia edycja:
Ja bardzo lubię też pić Kubusia ❤

A jak jestem w centrum handlowym to lubię sobie kupić u Grycana koktajl z bananów i mango.
Takie mam smaki :-D
Marchewka mi nie podchodzi a burak już w ogóle.
A szkoda bo burak jest pycha zdrowy ale nie idzie mi strasznie :(

Mnie ciągnie do klimatów z bananem i w domu jak robię to też banan mleko truskawka albo kefir zamiast mleka.
Mniam !
 
A jakie soczki marchewkowe warto pic właśnie żeby nie miały tej chemii ?

Tak naprawdę to wszystko co ma smak inny niż naturalnie (naturalny smak ma woda i soki jednodniowe wyciskane z samych owoców) to ma jakiś dodatek "chemii" - z reguły cukru i dodatków smakowych, także konserwantów.

Ale dodam, że to nie jest tak, że wszystko co nie jest naturalne to od razu nam zaszkodzi...
- prawie wszystko ma konserwanty, bo inaczej by się zepsuło (nie bez powodu naturalne soki są JEDNODNIOWE :p), uwaga: sól w składzie też jest konserwantem - bo ona też konserwuje ;)
- ostatecznie wszystko to chemia i chemia przecież nie zawsze musi być zła - bardzo się demonizuje te E w składzie, a wiele z nich to po prostu "urzędowe" nazwy na substancje występujące w przyrodzie :)

Jest taki cytat z Paracelsusa - wszystko jest trucizną, decyduje tylko dawka... po prostu czasem żeby zaszkodzić potrzebna jest bardzo mała dawka (np. alkohol w ciąży), a czasem bardzo duża i przez długi okres czasu i wtedy jeśli coś się je okazjonalnie to myślę, że nie ma się co przejmować ;)

Dziewczyny pytanie z innej beczki bo zasnąć nie moge. Ma któraś detektor tętna dziecka? Możecie się podzielić opiniami, warto? Przepraszam jak temat już był ale mam opcje kupić Angelsounds. Strasznie długie przerwy między tymi wizytami i może by mnie trochę uspokoił
Ja mam taki chiński za 30 parę złotych, ale daje radę :) Mnie bardzo uspokaja, czasem znajdę tętno od razu, a czasem się trochę naszukam, ale nawet jak usłyszę je bardzo cichutko to od razu jestem spokojniejsza :)
Mój mąż się śmiał, czy taki tani przypadkiem nie będzie miał po prostu nagranego bicia serca, ale nie, działa normalnie :) Polecam, może na aliexpress będzie jakiś niedrogi!
 
:(
O jednak od klimy... Mój się załatwił w pracy przeciągi są i go zawiało ...a ja ratuje się czym się da...

Chyba coś musi być w powietrzu , bo dużo osób teraz choruje. Ja wieczorem czułam się fatalnie .Stan podgoraczkowy 37.5 , kaszel, lekki ból gardła, ogólne rozbicie. Zapodałam sobie różne medikamenty dozwolone dla ciężarnych i teraz rano lepiej , ale zobaczymy jak będzie wieczorem bo na wieczór zawsze gorzej. A jutro miałam odprawiać córce urodziny i chyba muszę przełożyć na za tydzień
 
reklama
Dziewczyny pytanie z innej beczki bo zasnąć nie moge. Ma któraś detektor tętna dziecka? Możecie się podzielić opiniami, warto? Przepraszam jak temat już był ale mam opcje kupić Angelsounds. Strasznie długie przerwy między tymi wizytami i może by mnie trochę uspokoił
Ja chcialam kupic, ale stwierdzilam, ze niebawem pojawia sie ruchy maluszka i to juz bedzie uspakajalo :) Wystraszylam sie tez opini, ze ciezko znalezc czasami tetno i sie kobieta stresuje niepotrzebnie
 
Do góry