reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny dziś przegielam...

Zjadlam dzis Arbuz kiwi śliwka .... a teraz deser lody algida z swiezymy malinkami i borówkami ( kupiłam dziś świeże 10 deko tam chyba było ) ... Może mi nic nie będzie ? To było silniejsze ode mnie , żebym tylko uczulenia nie dostała albo co... o_O
 
reklama
Dziewczyny dziś przegielam...

Zjadlam dzis Arbuz kiwi śliwka .... a teraz deser lody algida z swiezymy malinkami i borówkami ( kupiłam dziś świeże 10 deko tam chyba było ) ... Może mi nic nie będzie ? To było silniejsze ode mnie , żebym tylko uczulenia nie dostała albo co... o_O
Ale czemu miałabyś dostać? Jesteś uczulona na któryś ze składników, który zjadlas?
 
Dziewczyny dziś przegielam...

Zjadlam dzis Arbuz kiwi śliwka .... a teraz deser lody algida z swiezymy malinkami i borówkami ( kupiłam dziś świeże 10 deko tam chyba było ) ... Może mi nic nie będzie ? To było silniejsze ode mnie , żebym tylko uczulenia nie dostała albo co... o_O

A co miałoby Ci być ?
Nie możesz jeść takich rzeczy ?
 
Ale czemu miałabyś dostać? Jesteś uczulona na któryś ze składników, który zjadlas?

No niby nie jestem uczulona ale jak taki mix zrobiłam to żeby się nie wymieszało .... Ogólnie jestem alergikiem pokarmowym i lekowym ...więc temat antybiotykow i znieczuleń jestem dla mnie dramatem bo boje się cokolwiek łykać ....
 
No jakies uczulenie , wysypka , pokrzywka ... Koleżanka moja w ciąży kiwi zjadła i ja obsypalo , a całe życie jadła kiwi i nic jej nie było...
Kurde jak byśmy mialy patrzeć na te wszystkie historie kogo po czym wysypalo, a kto się po czym gorzej poczuł, to musiałabyś zostać o samej wodzie ;) bez paniki, jedz na zdrowie :)
 
Ja dziś dzwonilam do 1 żłobka jedynego w moim mieście małym 10 tys mieszkańców .
O miejsce się boją i są np. rezerwacje . Pani mi powiedziala 680-700 zł mc , ale nie zapytałam czy to całkowity koszt a co z wyżywieniem w cenie czy osobno ? Coś mówiła 3,60 zł za godzinę . Ja liczyłam po 9 h dziennie przez 21 dni średnio tj. ok 680 właśnie... Ale koszty ... No liczę że 1 000 będzie z wyżywieniem.... więc to wcale nie taka tania sprawa ....

Żłobek jest od uwaga 8-9 mc życia już dziecka ! Szok takie maluszki myślałam że od 12mc 15 mc a nie takie malizny... :eek:

Dziwię się , tak teraz myślę że to super pomysł na biznes dla kogoś kto ma kasy jak lodu żeby otworzyć kolejny żłobek skoro jest aż takie zapotrzebowanie ....
Dziwi mnie ze koszt wyżywienia jest za godzinę? Zawsze spotykałam się z tym że podają za dzień.
Koszty jakie ponosi rodzić zależą również od dofinansowania miasta lub gminy do takiego przedszkola.
Uważam że dofinansowanie powinno być dużo wyższe by w ten sposób wspomagać politykę prorodzinna o której tak często ostatnio rozmawiamy. Na pewno koszty prowadzenia żłobka, czy przedszkola są bardzo duże. Budynek, kompetentny personel, który nie będzie pracował za najniższą, wyposażenie itp,itd. Gdy to wszystko podłączyć koszt utrzymania 1 dziecka na pewno jest duży. A jeszcze przecież właściciel musi zarobić na tym bo przecież nikt nie chce pracować za free.
 
reklama
Wiem to temat odległy ale czy któraś z Was już wie czy będzie mieć poród naturalny czy CC ?

Albo pytanie do obecnych mam , który lepiej wspominają ... Mniej boli....

Ja się boje CC pod kątem znieczulenia żeby mnie nie uczylilo , szukałam przed ciążą kliniki żeby się przebadać na jakieś środki znieczulajace jestem uczulona ale nic nie znalazłam w Krakowie . Mówili że trzeba metodą prób i błędów przyjmować coś i obserwować organizm...
 
Do góry