reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Przecież jest darmowe jedzenie dla dzieci w szkołach wystarczy złożyć podanie w mopsie :) przy niskich zarobkach, złej sytuacji rodzinnej czy rodzin niepełnych dzieciaki maja stołówkę za darmo

i wlasnie znam takie rodziny, gdzie nie pracuja bo im sie nie oplaca, bo dostaja maks za free, kombinuja jak moga a wlasnie tak byc nie powinno.
ok dobrze, nie wszyscy, nie uogulniamy, ale jest spora czesc spoleczenstwa wykluczonego i 500 plus to wykluczenie poglebia. tylko sa takie przypadki jak pisala @okruszek.emi w sytuacji gdy masz kredyt, cos zarbiasz i jakos laczysz koniec z koncem, i nagle tracisz prace, lub zachorujesz to klops
ja miesiecznie za obiady w szkole za syna place 200zl, jak ludzie zaczynaja podliczac, to wyjdzie, ze nie oplaca mi sie kartonow przerzucac za 1500, bo dostane tyle za siedzenie w domu i nic nie musze i potem za pare lat motywacja do pracy jest zadna, bo sie czlowiek zasiedzial.
Tez bardzo chcialabym jak najdluzej byc z dziecmi w domu, ale wizja kredytu, oplat miesiecznych, ktore mamy poprostu mi to uniemozliwia.
 
i wlasnie znam takie rodziny, gdzie nie pracuja bo im sie nie oplaca, bo dostaja maks za free, kombinuja jak moga a wlasnie tak byc nie powinno.
ok dobrze, nie wszyscy, nie uogulniamy, ale jest spora czesc spoleczenstwa wykluczonego i 500 plus to wykluczenie poglebia. tylko sa takie przypadki jak pisala @okruszek.emi w sytuacji gdy masz kredyt, cos zarbiasz i jakos laczysz koniec z koncem, i nagle tracisz prace, lub zachorujesz to klops
ja miesiecznie za obiady w szkole za syna place 200zl, jak ludzie zaczynaja podliczac, to wyjdzie, ze nie oplaca mi sie kartonow przerzucac za 1500, bo dostane tyle za siedzenie w domu i nic nie musze i potem za pare lat motywacja do pracy jest zadna, bo sie czlowiek zasiedzial.
Tez bardzo chcialabym jak najdluzej byc z dziecmi w domu, ale wizja kredytu, oplat miesiecznych, ktore mamy poprostu mi to uniemozliwia.

No niestety są takie rodziny. Szkoda ze kiedyś nie było za to 500 + bo moja mama z jednej wypłaty wychowywała mnie i brata i na pewno by jej to dużo ułatwiło.
 
Dziewczyny bo dużo chlopcow bedzie to na dole wstawiam Wam zdjecia imion nadawanych w 2017 roku ale oczywiscie tylko te najbardziej popularne. U nas chyba bedzie Oskar [emoji173] dla mnie kryterium wyboru byla wlasnie popularnosc, im mniejsza tym lepiej choc bez wydziwiania. Ponizej 3tys imion z zeszlego roku [emoji3]
Screenshot_20180420-100042.jpg
Screenshot_20180420-100055.jpg
Screenshot_20180420-100109.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180420-100042.jpg
    Screenshot_20180420-100042.jpg
    46,9 KB · Wyświetleń: 416
  • Screenshot_20180420-100055.jpg
    Screenshot_20180420-100055.jpg
    47,2 KB · Wyświetleń: 431
  • Screenshot_20180420-100109.jpg
    Screenshot_20180420-100109.jpg
    43,7 KB · Wyświetleń: 420
Wszędzie.. Można dostać też na pierwsze dziecko jeśli nie przekroczy się jakiegoś progu. Z tego co kojarzę około 800 zł na głowę?
Chyba nie wszędzie. U mnie w gminie nic o czymś takim nie słyszałam, jest tylko 1000 zl becikowego.
Drugie becikowe-1000 zl dostaja rodziny, ktore pobieraja rodzinne.. czyli maja ten najnizszy dochod, jeszcze mniej niz 800 zl na osobe. Nie pamietam dokladnie ile
 
reklama
A wczoraj na placu zabaw użerałam sie z starszymi paniami ktore palily papierosy siedzac na lawkach w zagrodzonym placu zabaw [emoji33] nigdy mi sie to nie zdarzylo predzej bym sie spodziewala nastolatkow niz Pan kolo 70 i jeszcze chcialby dysktuowac o slusznosci palenia w takim miejscu ... rece opadaja
Dzis ja moje zielone wlosy i moj syn podjedziemy w inne miejsce [emoji38]
Mnie kiedys tez facet nawyzywal, ze sie czepiam a on jest na swiezym powietrzu wiec moze palic.. zadzwonilam po staraz miejska i pancio mandacik dostal, bo przy wejsciu na plac zabaw jest wyrazna informacja o zakazie palenia :D
Mialam tez sytuacje z nastolatkami, ktorzy mega glosno sluchali hip hopu przepelnionego wulgaryzmami... Dostalam taka wiazanke, ze az mnie zatkalo...
 
Do góry